Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jakie przedszkole dla malucha
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 14:47    Temat postu: Jakie przedszkole dla malucha Odpowiedz z cytatem

Wiem że może za wcześnie myśleć o przedszkolu, ale u nas są długie kolejki żeby się dostać do dobrego przedszkola. My pomału się zastanawiamy chce dać ją do przedszkola państwowego i chyba czas zacząć się rozglądać.
Prywatne przedszkola kosztują troszkę. A wy już zastanawiacie się do jakiego przedszkola malucha posłać, czy do prywatnego czy państwowego.
_________________



Ostatnio zmieniony przez myszka426 dnia Pią 4 Lis 2011, 17:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A orientowałaś się dokładnie co i jak? Bo teraz chyba już wszędzie w państwowych jest rekrutacja, w której za różne rzeczy dostaje się punkty? I nie ma wcześniejszych rezerwacji itd..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mojej koleżanki córeczka na miejsce w przedszkolu państwowym czekała 1,5 roku. I z rozmów ze znajomymi to jest różnie z tymi przedszkolami. Inna koleżanka swojej córce miejsce w żłobku załatwiała po znajomości.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po znajomości pewnie wszystko dalej da się załatwić. Może jeszcze niektóre gminy nie wprowadziły takiej ujednoliconej rekrutacji u siebie, ale lepiej jeszcze się popytaj, bo u nas od jakiś 3 lat jest system punktowy, rekrutacja trwa w wyznaczonym okresie.. I zawsze są problemy, bo miejsc jest dużo mniej niż dzieci.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas do żłobka nabór twa od lutego, w czerwcu ogłaszają kto od września jest przyjęty i już.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmm

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 11:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:

Mam nadzieję, że poprawią wkrótce te przepisy poprawią..


Znając życie, to rozszerzając katalog uprzywilejowanych.. Skoro często samotne matki i rodziny skazanych są priorytetem, to kogo jeszcze dodadzą?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może się zmieni może nie, to już nie od nas zależy Carla w Warszawie faktycznie ceny są abstrakcyjne dla zwykłego szarego obywatela. U nas najdroższe przedszkola są prywatne i mają w ofercie naukę języka obcego. Ale i tak nie kosztuje 1500 zł .
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też się już zastanawiałam gdzie małą dać do przedszkola....widzę, że z jej rocznika będzie baaardzo dużo dzieci i wtedy może być problem. Na szczęście we wsi obok jest przedszkole i nigdy nie było tam problemów z miejscem. Ale nie bardzo będzie miał kto małą odebrać z tego przedszakola, więc biorę pod uwagę jeszcze przedszkole koło teściów, ale to już miasto i pewnie o miejsce będzie trudniej.

Prywatnych u nas jeszcze nie ma język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alex89
gaduła
gaduła


Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 357
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie znajomi zapisywali córkę do przedszkola jak tylko się urodziła, bo tyle jest chętnych a przedszkola tylko 2 :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group