Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ROZCZAROWANA ZDJĘCIAMI-PROSZĘ O OPINIE
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Nie 31 Lip 2011, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, kwestia gustu jak już powiedziano. Jeśli koleżanki widziały wcześniej galerie fotografa, to wiedziały czego się spodziewać i mogły nie zapraszać foto na wesele, bo i po co? Ja tam podtrzymuję, że bez zobaczenia zdjęć nie bardzo jest sens rozmawiać o otrzymanej jakości... Co mamy porównywać, jak tylko puste słowa?

Dodam jeszcze tylko, że oglądam często zdjęcia robione przez gości na weselu, na którym jestem zatrudniona i różnica jest niezaprzeczalna, co nie jest tylko moją opinią... Niezależnie jakim sprzętem robione są te zdjęcia, chociaż kompaktów bym nie porównywała. Raczej zatrudniając profesjonalistę na ślub/ wesele liczymy się z możliwie najlepszym sprzętem, który da radę w każdych warunkach.
Jeżeli fotograf używa kompaktu (tak, są i tacy) do fotografii ślubnej, to nie liczmy na cud, technika swoich możliwości nie przeskoczy i wtedy zdjęcia faktycznie mogą być takie same lub gorsze jak te od gości.
No i tu kółko się zamyka, bo zdjęcia takiego fotografa powinno się zobaczyć w jego galerii przed zatrudnieniem go na etap wesela... a wtedy wiemy, czego się spodziewać... Możemy tak w kółko...
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."


Ostatnio zmieniony przez Ariene dnia Nie 31 Lip 2011, 14:21, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
4kfoto
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: Cieszyn, Śląsk

PostWysłany: Nie 31 Lip 2011, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:
... że bez zobaczenia zdjęć nie bardzo jest sens rozmawiać o otrzymanej jakości... Co mamy porównywać, jak tylko puste słowa?

Dokładnie wykrzyknik

Poza tym, niektórzy wolą mieć w to miejsce (tj. foto-video), zamiast 10 to 15 rodzajów mięs na obiad w trakcie wesela, czy też 3 fontanny czekolady. To już kwestia gustu, czy chcemy mieć po ślubie pamiątkę w postaci pięknego albumu ze zdjęciami, czy wyplamioną czekoladą suknię i garnitur w szafie. Nad gustami ciężko dyskutować.

To jest trochę tak, jak zwyczaj kupowania w Polsce legalnego oprogramowania komputerowego "po co jak można ściągnąć". A to że nie da się pracować, bo się wykrzacza i zwiesza to inna kwestia. Potem przychodzi taki delikwent, że mu Windows nie chodzi i na pytanie skąd ten system - "Kolega mi wgrał" Wink. Niestety musimy przywyknąć w końcu, że za jakość trzeba cokolwiek zapłacić.
_________________
http://www.4kfoto.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Nie 31 Lip 2011, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu przebrnęłam przez cały wątek - zgadzam się z wypowiedziami, że WSZYSTKO trzeba DOKŁADNIE ustalać z fotografem przed wykonaniem usługi - na co ma zwracać uwagę, co może zaniedbać itd a wszystko będzie ok uśmiech

Co do robienia zdjęć przez gości... u nas w umowie jest zapis, że nikt inny nie może robić zdjęć i moim zdaniem to jest dobre wyjście, bo nikt nie przeszkadza fotografowi w jego pracy uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Nie 31 Lip 2011, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CYTAT: u nas w umowie jest zapis, że nikt inny nie może robić zdjęć i moim zdaniem to jest dobre wyjście, bo nikt nie przeszkadza fotografowi w jego pracy
I bardzo dobrze, rozumiem,że kamerzysta tak samo zrobił.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MadzikAnna
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 43
Skąd: Koło /(uk)

PostWysłany: Nie 31 Lip 2011, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl napisał:


Co do robienia zdjęć przez gości... u nas w umowie jest zapis, że nikt inny nie może robić zdjęć i moim zdaniem to jest dobre wyjście, bo nikt nie przeszkadza fotografowi w jego pracy uśmiech


Czekaj bo nie wiem czy dobrze zinterpretowałam ... tzn taka ciocia, kuzynka, koleżanka czy każdy inny gość mają zakaz robienia Wam i sobie fot podczas ślubu i wesela ? Shocked
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Nie 31 Lip 2011, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już dość mocno nawiązuje do tego tematu:
http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=3546
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Nie 31 Lip 2011, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamerzysty nie mamy na szczęście uśmiech nie lubimy takich rzeczy... na wszystkich wcześniejszych imprezach typu komunia, studniówka itd uważałam to za zbędne i teraz zadecydowaliśmy że nie chcemy kamerzysty uśmiech

MadzikAnna - tak, owszem uśmiech znaczy sobie wzajemnie będą mogli, ale tak, żeby nie przeszkadzać fotografowi, w końcu płacimy za to żeby on nam robił zdjęcia a nie inni uśmiech

Z resztą... z osób zaproszonych to tylko jedna ma aparat i wątpię żeby go targała na ślub (lustrzanki są ciężkie język ) , reszta ma aparaty w komórkach (na szczęście bez flesza) więc takie coś, nie będzie przeszkadzać uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Nie 31 Lip 2011, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W komórkach też jest lampa błyskowa, a raczej lampeczka oczko
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Nie 31 Lip 2011, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nich nie ma, bo nie raz miałam ich telefony w rękach Very Happy A co do lampeczek, to wiem, czasem są, czasem i nawet normalny flesz (chyba w sony ericssonach uśmiech )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 1 Wrz 2011, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Ja powiem tak , wynajmowanie fotografa na wesele mija się z celem- wszystkie moje koleżanki które tak zrobiły, żałowały- zdjęcia niewiele się różniły od tych robionych przez znajomych!wykrzyknik



Jak się ma znajomych fotografów, albo ludzi interesujących się tym.. Ja po kilku dniach i próbach zdobycia jakiś zdjęć kazałam mężowi pisać do fotografa, żeby chociaż z dwa nam wysłał, bo nie mamy nic. Tzn. mamy - w urzędzie robione bez lampy, albo na przybliżeniu słabym aparatem. Gdzieś jakieś rozmyte, z daleka etc. Znalazło się kilka fajnych, ale albo z ostrością jest coś nie tak, albo tło nie takie. Ogólnie byłoby mi przykro, gdybym miała tylko jakieś fotki cyknięte ot tak.. Bo to nie to samo. Nie będzie ani tej jakości, ani dobrego ujęcia. Chyba, że po prostu komuś nie zależy..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group