Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ROZCZAROWANA ZDJĘCIAMI-PROSZĘ O OPINIE
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monia_1979
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: lubuskie\Gorzow Wlkp

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 14:12    Temat postu: ROZCZAROWANA ZDJĘCIAMI-PROSZĘ O OPINIE Odpowiedz z cytatem

PROSZE O OPINIE!wykrzyknikwykrzyknik
WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH
Po kilku tyg niecierpliwego czekania otrzymałam swoje zdjęcia ślubne na skrzynkę mailową aby wybrać zdjęcia, które będziemy chcieli umieścić w naszym albumie ślubnym:).Pełna dobrego humoru i pozytywnego nastawienia zaczęłam przeglądać moje "wymarzone zdjecia".Niestety z każdym to nowym zdjęciem uśmiech samoistnie schodził z mojej twarzy
Czekałam na piękne zdjęcia z uroczystości i pleneru w zamian dostałam zdjęcia na którym owszem my jako para młoda jesteśmy na 1-ym planie reszta za nami w większości za mgłą( ok 80 % zdjęć),bądź na odwrót piękne widoki ale my za mgłąuśmiech-podobno taki efekt i takie trendy,cel zamierzony-to usłyszałam po kosultacji z moim fotografem.
Osobiście z mężem jesteśmy zdegustowani ponieważ liczyliśmy na przepiękne zdjęcia z rodziną i przyjaciółmi oraz niesamowity plener w przepięknym zabytkowym mieście a otrzymaliśmy nas i masę "mglistego" krajobrazu:(.Dodam tylko że zdjęcia z pleneru robione były w nocy)
z ceremoni w kościele efekt ten sam-my plan 1-y wyraźny rodzina goście "za mgłą"
Dlatego mam do Was wielką prośbę abyście wypowiedzieli się na ten temat-co o tym sądzicie??
Sama jestem amatorem -zdjęcia robię od czasu do czasu także mile widziane opinie od osób które zajmują się fotografią zawodowo bądź jest ich to pasja:)
Większość to plener , z góry dziękuję!








PROSZĘ O WASZE SZCZERE OPINIE!wykrzyknikwykrzyknik
POPR.PISOWNIĘ/MOD/


Ostatnio zmieniony przez monia_1979 dnia Nie 28 Lis 2010, 20:53, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że owa mgła to mała głębia ostrości (sprawiająca wrażenie rozmycia)? Jeśli tak to ja sama będę prosiła mojego fotografa o zdjęcia tego typu (na szczęście on takich robi sporo, więc nie powinno być problemu). Takie portretówki, moim zdaniem, są najlepsze. Oczywiście wszystko zależy tez od samego zdjęcia. Jaki był cel jego robienia, co ono miało pokazać.

Nie rozmawialiście o tym wcześniej z fotografem? Nie pytał się o Wasze preferencje? Nie pokazywał Wam swojego porfolio? Zazwyczaj na podstawie własnie dotychczasowych zdjęć można się domyślić jaki styl lubi fotograf, co mu "leży" najbardziej".
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze by było żebyś pokazała choć jedno zdjęcie, które zobrazuje efekt "za mgłą" bo to w fachowym języku nic nie znaczy.
Mogę się domyślać, że chodzi o głębię ostrości i rozmyte tło a to obecnie panujący trend choć już powoli odchodzący, z tego co widać w niektórych czasopismach.

Jeśli fotograf posiada portfolio (galerię) i pokazywał swoje zdjęcia przed podpisaniem umowy, a zatem widzieliście jego zdjęcia i Wam to nie pasowało to czemu się zdecydowaliście na niego, ewentualnie trzeba było zwrócić uwagę żeby robił na większej przysłonie (mniejsza "mgła"). Jeśli nie widzieliście jego zdjęć to jesteście sami sobie winni i już po ptakach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mała głębia ostrości jest doskonała gdy robimy portret, ale w przypadku sesji zdjęciowej w konkretnym miejscu, gdy zależy nam na pokazaniu ujęcia całości, a nie tylko bohaterów, to już nie jest taki dobry pomysł.
A już stosowanie tego na każdym zdjęciu, to zdecydowana przesada. Nie oglądaliście portfolio fotografa?
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monia_1979
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: lubuskie\Gorzow Wlkp

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak dokladnie taki efekt
Nie mialabym nic przeciwko gdyby kilka zdjęć było zrobione tą metodą-ale nie ponad 80 %wykrzyknik!!przecież zdjęcia ślubne to nie tylko para młoda ale również rodzina przyjaciele krajobrazy...
Przecież jest powód dla którego pary młode decydują sie na zdjęcia plenerowe-jeśli większość z nich jest zamglona jaki jest sens?pytajnik?
Wybraliśmy wyjatkowe miasto na plener kipiące zabytkami i kulturą ale nic z tego nie widać na naszych zdjęciach:((((
Oczywiście że przeglądałam z mężem portfolio-dzieki niemu podjęliśmy decyzję o tym aby wybrać tego fotografa a nie innego
Może naszym błędem był fakt że nie powiedzieliśmy dosłownie -prosimy o zdjęcia nas rodziny i tego co nas otacza-ale dla nas to było OCZYWISTE!wykrzyknik!reszta była ustalana dużo wcześniej-czyli miejsce,plener,kościół itd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również nie rozumiem, jak po obejrzeniu galerii u fotografa i po rozmowie z nim przed podpisaniem umowy możecie mówić o zawiedzeniu. No chyba, że pokazał Wam pełny materiał, gdzie zupełnie nie było tej, jak to nazywasz "mgły".
Wśród fotografów ciągle trwa wielki wyścig o małą głębię ostrości, która poprzez rozmycie tła doskonale podkreśla to, co na zdjęciu najważniejsze. Wręcz przechwalają się u kogo jest mniejsza głębia (mało ostrego). Jednak nie wszyscy fotografowie potrafią z tego korzystać i stosują to gdzie się da, a nie powinno.
Trudno coś więcej powiedzieć, bo:
1. nie widzimy tego, co pokazał Wam fotograf na spotkaniu (a powinien być to pełny materiał z jakiegoś ślubnego reportażu z omówieniem stylu zdjęć),
2. nie widzimy Waszych zdjęć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
monia_1979
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: lubuskie\Gorzow Wlkp

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chętnie wrzuciłabym kilka fotek ale nie wiem jak się za to zabrać proszę o wskazówki dziekuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak samo zrób jak w pierwszym poście.
Gdzie były robione te zdjęcia? Bo tak naprawdę to jeżeli zdjęcie jest np na tle znanego obiektu, to ten drugi plan winien być widoczny.
ps/ teraz sobie Ciebie przypominam /temat foto i wideo we Włoszech.
W takim miejscu i tak spartolić robotę.....
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Tak samo zrób jak w pierwszym poście.

toć dorzuciła fotki do pierwszego postu już po zadaniu tego pytania, jak sie już nauczyła jak to robić Very Happy


A co do zdjęć... pupa nie fotograf, moim kompakcikiem bym zrobiła lepsze zdjęcia. Zwłaszcza to z kościoła mnie rozwaliło, coś jakby mu przypadkiem ostrość przejęła osoba na pierwszym planie.
Mała głębia ostrości jest naprawdę doskonała do portretów, ale robiąc zdjęcie plenerowe z super widokiem, to po prostu marnotrawstwo.
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj.Vella:myślałem, że jeszcze coś doda.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group