Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Strach, obawy, rozmyślenia - ciąża
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Sro 20 Lis 2013, 12:07    Temat postu: Strach, obawy, rozmyślenia - ciąża Odpowiedz z cytatem

Ponieważ są tu osoby, które na pewno będą się w wątku udzielać założyłam ten temat. Jest on skierowany na obawy dotyczące zajścia w ciążę jak i blokadą psychiczną, strachem przed zbyt wczesnym zajściem. Jak również obawami typu : to jeszcze nie czas, brak pracy, brak mieszkania itp. Nie każdemu łatwo przecież mówić, że to są rzeczy z dalszego planu.
Ale również ten temat jest dla kobietek, które już w ciąży są, które boją się urodzić, boja się powikłań, mają obawy przed tym jak będzie reagowało ich ciało na ciążę etc. Zachęcam do wypowiadania się uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może zacznij Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się wypowiem od strony tych drugich kobiet.
Kiedyś gdzieś usłyszałam albo nawet przeczytałam tutaj na forum, że od momentu kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży "już zawsze, do końca życia będzie się czegoś obawiała" i ja się z tym zgadzam w 100%.
Do porodu jest strach o dzieciątko, o jego rozwój, o komplikacje porodowe i mnóstwo innych rzeczy. Później jak maluch przychodzi na świat, zaczynają się kolejne obawy, a z czasem jak dorasta na pewno dochodzą coraz to nowsze. uśmiech

Co do samej ciąży, obaw jako takich nie miałam i nie mam, tak bardzo tego chciałam, że nawet ciężkiego porodu się nie boję (byle bym go przeżyła prosi), wiem, że będzie boleć, ale warto, jest się po co męczyć. Co do samego przebiegu ciąży, czego tu się bać? Czasem narzekam bo jak na razie ciąża dała mi popalić, a mój organizm czasem jest chyba na skraju wyczerpania i czerwona lampka miga i piszczy, no ale trudno. Coś za coś. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ładnie napisane uśmiech Też jestem zdania że warto się przemęczyć ważne żeby z dzidziusiem było wszystko ok uśmiech jeszcze tego nigdy nie przechodziłam ale jak słyszę że "poród to najgorszy ból" to takie dla mnie troszkę żenujące, bo to jest ból z dobrym zakończeniem to już bój np zęba jest gorszy bo nic dobrego nie wnosi oczko chociaż nie wiem co będę mówiła po oczko A co do obaw to strasznie się boję że kiedyś może się okazać że nie będę mogła mieć dzieci lub będziemy mieli problem by je mieć smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
Co do samego przebiegu ciąży, czego tu się bać? Czasem narzekam bo jak na razie ciąża dała mi popalić, a mój organizm czasem jest chyba na skraju wyczerpania i czerwona lampka miga i piszczy, no ale trudno. Coś za coś. uśmiech


Wydaje mi się,że jednak ciąża to stan pełen obaw, bo nie ma się kontroli nad swoim ciałem, samopoczuciem , jest strach o dziecko czy do końca wszystko będzie ok czy urodzi się zdrowe , czy coś się nie wydarzy, czy wystarczająco o siebie dbamy czy nie, czy nasze ciało będzie po porodzie takie jak dawniej, czy w tej ciąży dalej jesteśmy atrakcyjne jako kobiety...

Wiadomo coś za coś, ale jak dla mnie jest się czego bać i chyba mamy do tego prawo,dla mnie ciąża to takie nieprzewidywalne zjawisko, nie ma schematu, każda kobieta przeżywa to inaczej, tak jak poród, dlatego można się bać, bo nigdy nie wiadomo jak będzie przebiegać nasza ciąża i poród.
Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn, dlatego wcześniej napisałam, że zawsze o coś kobieta w ciąży będzie się bać. Strach o dziecko i jego rozwój, a o to jak się zmieni ciało i organizm to dwie różne rzeczy - jak dla mnie. Wink

I jak słyszę, że kobieta w ciąży najbardziej zamartwia się, że będzie gruba i nie atrakcyjna to mnie ściska z irytacji. Ale oczywiście każdy ma prawo do swoich obaw i bolączek. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja doskonale rozumiem kobiety, które boją się o swój wygląd po ciąży. Uważam, że przede wszystkim chodzi tu o strach czy będę atrakcyjna dla swojego mężczyzny, czy będę go pociągać i czy sama siebie będę akceptować. Mniej lub prawie w ogóle o to, co będzie o mnie myślało otoczenie.
Poza tym rozumiem też strach kobiet o zdrowie dziecka, ale nie rozumiem, czemu tak mnóstwo kobiet idzie od razu kiedy dowiaduje się o ciąży na zwolnienie do końca ciąży + później macierzyńskie. Wiadomo, są ciąże zagrożone, ale chyba nie ma ich aż tak wiele...?
Sama w ciąży nie byłam, nie planuje być przez najbliższe ok 3 lata. Nie wyobrażam sobie nie mieć dzieci.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mani_ani napisał:
Poza tym rozumiem też strach kobiet o zdrowie dziecka, ale nie rozumiem, czemu tak mnóstwo kobiet idzie od razu kiedy dowiaduje się o ciąży na zwolnienie do końca ciąży + później macierzyńskie. Wiadomo, są ciąże zagrożone, ale chyba nie ma ich aż tak wiele...?

Możesz nie mieć zagrożonej ciąży, ale mieć tak dokuczliwe dolegliwości, że nie będziesz miała siły ani ochoty wyjść z domu.
Co do obaw o wygląd - uważam, że kobiety panicznie się tego bojące po prostu nie dojrzały jeszcze do ciąży i tyle oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
Mani_ani napisał:
Poza tym rozumiem też strach kobiet o zdrowie dziecka, ale nie rozumiem, czemu tak mnóstwo kobiet idzie od razu kiedy dowiaduje się o ciąży na zwolnienie do końca ciąży + później macierzyńskie. Wiadomo, są ciąże zagrożone, ale chyba nie ma ich aż tak wiele...?

Możesz nie mieć zagrożonej ciąży, ale mieć tak dokuczliwe dolegliwości, że nie będziesz miała siły ani ochoty wyjść z domu.


I te dolegliwości mogą być przez 9 miesięcy? Ok, może 6 miesięcy, bo ostatni trymestr chyba jest mało komfortowy sam w sobie...? Trochę mnie to dziwi, nie powiem, ale jestem ciekawa informacji od doświadczonych kobiet, bo jak mówię, na własnym przykładzie nie mogę nic powiedzieć uśmiech
_________________



Ostatnio zmieniony przez Mani_ani dnia Nie 24 Lis 2013, 13:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Kasztanową w pełnej rozciągłości. uśmiech

Mani, zanim zaszłam w ciążę myślałam podobnie jak Ty, jeśli chodzi o to L4. Jednak punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

A dolegliwości, te najgorsze są właśnie na samym początku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group