Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Naturalne Planowanie Rodziny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76, 77  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 19 Mar 2015, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mani_ani napisał:


Nimfa a obserwacje + prezerwatywy?

Poza tym stosowanie NPR czasami jest mocno irytujące... Myślę, że ten kto to robi wie, o czym mówię...


nie dodałam, ze nienawidzę prezerwatyw Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Czw 19 Mar 2015, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrycjo co do śluzu, to na początku cyklu może być śluz niepłodny. Jesteśmy tzn typem mokrym i po prostu trzeba się nauczyć odróżniać śluz na początku cyklu od tego w okresie okołoowulacyjnym. Bywa np. lepki-ciągliwy, który jest podobny do Bj, ale należy już do śluzu niepłodnego uśmiech
_________________



Ostatnio zmieniony przez Mani_ani dnia Wto 31 Mar 2015, 22:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Czw 19 Mar 2015, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że po @ jest niepłodny lub mniej płodny, ale na początku myślałam że zwariuję przy obserwacjach... w ogóle dawniej bardzo mnie to irytowało, bo cały czas jakby nie było czuje się tą wilgotność i pewien dyskomfort, no ale taka już moja/ nasza uroda język Jakoś wzięło mnie znowu na pomiar temperatury, po tym co pisałyśmy w wątku "staraczkowym" i od dwóch dni mierze, zobaczymy co z tego będzie, ale w końcu przekonałam się do pomiaru w pochwie i wcale nie jest to takie straszne jak mi się wydawało.



Nimfa
też nie mam niestety pomysłu jak Ci pomóc w takiej sytuacji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Czw 19 Mar 2015, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nauczyłam się z tym żyć, a nawet po części polubiłam to... uśmiech Poza tym wydaje mi się, że teraz jest to mniej dotkliwe niż kiedyś.

Przypomniałam sobie o tym, że nigdy nie używałaś tamponów itd, więc rozumiem już czemu Cię to zniechęcało uśmiech Cieszę się, że się przekonałaś oczko Ja nie miałam tego problemu, bardzo szybko wybrałam taką opcję pomiaru, ale z tamponami byłam i jestem za pan brat.. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Czw 19 Mar 2015, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja nie mam problemów odkąd musiałam sobie sama poradzić z grzybicą Rolling Eyes Czopki i maści dopochwowe, więc nie było wyjścia...do tamponów też już się przekonałam, z małym termometrem nie mam już problemu, zwłaszcza że pomiar jest bardzo szybki, więc długo to nie trwa uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaminka
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 8

PostWysłany: Sro 22 Kwi 2015, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem przesadna ufność w kalendarzyk moze być baaardzo zawodna, nawet przy regularnych cyklach (zresztą moje istnienie też jest tego idealnym przykładem Very Happy ) przeciez zazwyczaj wystarczy malutka anomalia w organizmie, lekkie przeziebienie, zmiana klimatu czy trochę stresu i nawet najlepiej wyregulowany cykl diabli biorą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 22 Kwi 2015, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaminka napisał:
moim zdaniem przesadna ufność w kalendarzyk moze być baaardzo zawodna, nawet przy regularnych cyklach (zresztą moje istnienie też jest tego idealnym przykładem Very Happy ) przeciez zazwyczaj wystarczy malutka anomalia w organizmie, lekkie przeziebienie, zmiana klimatu czy trochę stresu i nawet najlepiej wyregulowany cykl diabli biorą...


Kalendarzyk ze wspolczesnie stosowanym naturalnym planowaniem rodziny ma wspólna jedynie okresową wstrzemieźliwosc... Nic wiecej.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natkaaa
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 22
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią 5 Cze 2015, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalendarzyk to metoda bardzo, ale to bardzo zawodna, czego jesteśmy najlepszym przykładem. Właściwie to dobrze się stało, ale chcę tylko podać przykład skuteczności tej metody.
_________________
Odwiedź mój blog o darmowych próbkach kosmetyków i nie tylko KLIK...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Pią 5 Cze 2015, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile ludzi tyle opinii, my stosowaliśmy tą metodę rok i nasze dziecko było świadomie poczęte. Jesteśmy zadowoleni ze skuteczności i nie mamy zamiaru jej jak na razie zmieniać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pią 5 Cze 2015, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natkaaa opisz dokładniej jak się obserwowałaś, w jaki sposób wyznaczałaś dni płodne/niepłodne?

My od ponad 8 miesięcy nie zaliczyliśmy wpadki...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76, 77  Następny
Strona 75 z 77

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group