Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Naturalne Planowanie Rodziny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 75, 76, 77  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady_S. napisał:
Jak widać planować można,ale metoda potrafi zawieść.

Zastanawia mnie skąd u Ciebie pewność, że to właśnie metoda zawiodła, a nie człowiek?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też tak uważam, NPR nie jest w 100 % skuteczne, tak samo jak inna reszta uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak byliśmy na naukach to nie powiem zaciekawiło mnie to uśmiech
zafascynowało mnie to jak nasze ciało samo do nas przemawia , tylko trzeba nauczyć się to mową czytać uśmiech
Ja sama wiem na swoim przykładzie że jak na razie to to czytanie wychodzi fatalnie nie będę ryzykować uśmiech
Metoda w ogóle jest dobra dla kobiet które żyję w miarę normalnym trybem życia bo przecież każdy stres, lęki ,czy też brane leki mają wpływ na cykl i w taki momencie może być psikus, a z tego mały człowieczek uśmiech
Ale w przyszłości mam zamiar spróbować poobserwować samą siebie, i przekonać się jeszcze raz jakim fenomenem jest ciało kobiety uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śluz płodny pojawia się razem z owulacją, czy ją poprzedza, czy jaaaak to jest? Smile
Ja tez mam termometr Microlife. Ale mi coś ostatnio szwankował alarm w nim. Możliwe, że to bateria. Dziś miałam zwariowany poranek, zapomniałam zmierzyć temp. Sad Ale i tak wiem, że @ przyjdzie w czwartek..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 30 Lis 2010, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gabi8_9 napisał:
zafascynowało mnie to jak nasze ciało samo do nas przemawia , tylko trzeba nauczyć się to mową czytać uśmiech

Pięknie powiedziane Smile


gabi8_9 napisał:
bo przecież każdy stres, lęki ,czy też brane leki mają wpływ na cykl i w taki momencie może być psikus, a z tego mały człowieczek uśmiech

Nie do końca jest to prawdą. Stres, owszem, może mieć wpływ na cykl, ale nie każdy, a jedynie ten bardzo poważny związany np. ze śmiercią kogoś bliskiego, wiadomością o poważnej chorobie, czy utratą pracy. Leki też tylko niektóre mają wpływ, np. wykrztuśne syropy na kaszel rozrzedzają śluz. Można tę wiedzę nietrudno przyswoić.

Lusilla napisał:
Śluz płodny pojawia się razem z owulacją, czy ją poprzedza, czy jaaaak to jest? Smile

Wydaje mi się, że go lekko poprzedza i trwa do owulacji. Wzięłam to na babski rozum Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 30 Lis 2010, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak to jest ze skokiem temperatury?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 30 Lis 2010, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
A jak to jest ze skokiem temperatury?

Różnie to jest. Z tego co pamiętam to owulacja może nastąpić do trzech dni przed skokiem i do trzech dni po skoku, i trwa zwykle 12 godzin.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 30 Lis 2010, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. A mogłabyś to wszystko ładnie opisać? Bo widzę że masz na ten temat jakieś pojęcie.
Bo na razie powstał temat, opisane prawdy i mity, ale nie ma nic o tym jak to robić, jak się obserwować, jak mierzyć temperaturę, gdzie ją mierzyć, co ze śluzem, zmianą temperatury, o ile musi skoczyć, w którym miejscu jest owulacja.

Ja sama przez jakieś pół roku przed ciąża się obserwowałam i stosowałam NPR, ale jakbym miała komuś tłumaczyć, to bym nie potrafiła chyba. No i nasza zasługa, zaszłam w ciąże właśnie na NPR, ale planowaną. Udało nam się wbić na owulacje (chociaż już myślałam że jej mieć nie będę w tym miesiącu) i mamy Dianę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Wto 30 Lis 2010, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego,że żadna metoda nie jest pewna w 100%,a nie wydaje mi się,żeby po latach obserwacji człowiek sobie przez przypadek zawinił.

Na cykl nie tylko mają wpływ tylko te poważne stresy o których napisałaś,bo każda kobieta ma inną psychikę i dla niektórych zwykła wizyta u lekarza może być ogromnym stresem (syndrom białego fartucha), albo jakieś egzaminy, spotkania rodzinne również. Albo zwyczajna zmiana otoczenia/klimatu.

Jeśli chodzi o leki to w miarę mojej wiedzy zdobytej na wykładach z farmakologii wiem,że na długość cyklu, na jakoś śluzu i owulację mają wpływ antybiotyki, a także środki psychotropowe. Syropy wykrztuśne owszem rozrzedzają śluz,ale znajdujący się w płucach,bo związki główne znajdujące się w leku działąją konkretnie na wybraną partię ciała, którą leczymy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 30 Lis 2010, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady_S. napisał:
Na cykl nie tylko mają wpływ tylko te poważne stresy o których napisałaś,bo każda kobieta ma inną psychikę i dla niektórych zwykła wizyta u lekarza może być ogromnym stresem (syndrom białego fartucha), albo jakieś egzaminy, spotkania rodzinne również.

Czyli się zgadzamy Rolling Eyes oczywiście, że nie tylko te, które wymieniłam. Ja tylko podałam przykłady sytuacji silnie stresowych w odpowiedzi na słowa Gabi, że każdy stres wpływa na cykl, a jest to nieprawda, bo zwykłe codzienne stresy, które przeżywa każdy, wpływu nie mają, a jedynie te naprawdę mocne. Oczywiście co dla konkretnego człowieka jest silnym stresem, to sprawa indywidualna.

Lady_S. napisał:
Syropy wykrztuśne owszem rozrzedzają śluz,ale znajdujący się w płucach,bo związki główne znajdujące się w leku działąją konkretnie na wybraną partię ciała, którą leczymy.

Nie da się tego tak kategorycznie stwierdzić. Leki wykrztuśne rozrzedzają wydzieliny organizmu. U niektórych kobiet zaobserwowano, że również śluz. Więc dla bezpieczeństwa kobiet stosujących NPR zaleca się, aby w przypadku przyjmowania takich leków wziąć to na wszelki wypadek pod uwagę.

natalia_w napisał:
No właśnie. A mogłabyś to wszystko ładnie opisać? Bo widzę że masz na ten temat jakieś pojęcie.
Bo na razie powstał temat, opisane prawdy i mity, ale nie ma nic o tym jak to robić, jak się obserwować, jak mierzyć temperaturę, gdzie ją mierzyć, co ze śluzem, zmianą temperatury, o ile musi skoczyć, w którym miejscu jest owulacja.

Postaram się to jakoś czytelnie opisać. Ale od siebie dodam, że najlepiej się tego uczyć wykonując ćwiczenia na konkretnych wykresach. I przez osobistą konsultację z kimś kto się na tym zna.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 75, 76, 77  Następny
Strona 3 z 77

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group