Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kiedy drugie dziecko?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Czw 15 Maj 2014, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy temat udało mi sie odkopać uśmiech
Jak to jest u Was dziewczyny? U mnie chociaż minęło juz ponad 3 miesiące jeszcze siedzi tam gdzieś wspomnienie bólu. Chociaż przyznamy ze ostatnio myśli czesto wokół tego tematu krążą. Chyba za wcześnie jak dla mnie zeby zdecydować kiedy drugie dziecko, czy w ogóle. Do pracy wracam w grudniu przyszłego roku, chce popracować z rok, a pozniej to zobaczymy jak sie sprawy potoczą uśmiech
Na początku byłam przekonana, ze Oliver bedzie jedynakami. Jak 3 tyg po porodzie maż napominał o drugim dziecku to myślałam ze sie na niego z pięściami rzuce język teraz mam takie mieszane uczucia.
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sob 17 Maj 2014, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już po 1,5 miesiącu od porodu wiedziałam, że chcę mieć drugie dziecko. uśmiech I będziemy się o nie starać za dokładnie rok uśmiech Przynajmniej tak chcemy wstępnie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Sob 17 Maj 2014, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No my zaczynamy starania pod koniec roku uśmiech A może po jakimś czasie pomyślimy o kolejnym dzidziusiu.... Bo w sumie trójka to fajna liczba oczko W każdym razie do 30-stki chciałabym już dwoje miec wykrzyknikA jak wyjdzie zobaczymy, bo niestety nie zawsze wszystko układa się po myśli.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sob 17 Maj 2014, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba dużo zależy od tego, czy pierwsza ciąża była wpadą czy wystarana- i od samego doświadczenia porodu.

Siostra- taka rodzinna istota, która zawsze chciała chmarę dzieci- po pierwszym tak się załamała , że dopiero jak córka teraz kończy 4 lata, to oswaja się z tym, że może za 2-3 lata drugie...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sob 17 Maj 2014, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie narzekam ani na pierwszą ciążę, ani na poród. Adaś też nie był jakimś wyjątkowo problemowym niemowlakiem. Jednak jeszcze 2-3 miesiące temu myśl o drugim dziecku TERAZ przerażała mnie i w życiu nie dałabym sobie zrobić dziecka oczko Przeszło mi uśmiech Wprawdzie planowałam poczęcie drugiego za jakiś rok to w sumie cieszę się, że trafiła nam się wpadka, bo tak świadomie ciężko byłoby się chyba zdecydować.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 19 Maj 2014, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas różnica wieku będzie około 7 lat (mam nadzieję). Młody w tym roku kończy 6 lat. - spora różnica ale tak się życie poukładało - cud, że w ogóle znalazł się ktoś, kto z nami bierze ślub i synek nie będzie jedynakiem (znów mam nadzieję).
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Pon 19 Maj 2014, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Ja nie narzekam ani na pierwszą ciążę, ani na poród. Adaś też nie był jakimś wyjątkowo problemowym niemowlakiem

Ja na ciąże tez nie, wręcz przeciwnie, z perspektywy czasu nawet myśle ze uwielbiałam byc w ciąży, codziennie glaskalam brzuch i patrzyłam jak rośnie (pewnie jakbym mogła to bym sie do niego przytulala lol ). Na poród owszem. Jeszcze tam siedzi gdzieś wspomnienie i to jest chyba dla mnie ta blokada.
Oliverek nie był ani "wpadka" (jak ja nie znoszę tego slowa Rolling Eyes ) ani "staraczkowy". Po prostu zrobiony z miłości (powiało romantyzmem język ) i odrazu pokochany.
Nasze początki nie były łatwe - kolki i wzdęcia były koszmarem, ale ten etap juz za nami uśmiech

Ja mam takie obawy, bo jednak z pierwszym dzieckiem wszystko jest takie "dziewicze" język oboje z dzieckiem przeżywamy wszystko pierwszy raz, uczymy sie siebie nawzajem.
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 20 Maj 2014, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oli_a napisał:
Oliverek nie był ani "wpadka" (jak ja nie znoszę tego slowa Rolling Eyes ) ani "staraczkowy". Po prostu zrobiony z miłości (powiało romantyzmem język ) i odrazu pokochany.


Trochę to zabrzmiało tak, jakby dzieci z "wpadki" czy jak to nazwałaś "staraczkowe" nie były zrobione z miłości.
To bez znaczenia, czy planowane czy nie, czy poczęte w zaciszu sypialni czy na sali zabiegowej - wszystkie mogą być poczęte z największej i najszczerszej miłości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 20 Maj 2014, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tam nie czepiajmy się. Wpadka po prostu kojarzy się z niechcianym, w danym momencie, dzieckiem. Przecież wiadomo, że jak dwie osoby się kochają to ucieszą się ciąży tak czy siak. No chyba, że ktoś zaliczył wpadkę z przypadkową osobą. Tu już może być różnie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 20 Maj 2014, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A poczepiam się, a co Wink
A na poważnie, niefortunnie zabrzmiała ta wypowiedź i nie widzę powodu, żebym tego nie mogła skomentować.
A mi wpadka kojarzy się z nieplanowanym dzieckiem. A dla mnie niechciane i nieplanowane to ogromna różnica.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group