Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kiedy drugie dziecko?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zuzana
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Eslohe-Sauerland (Niemcy)

PostWysłany: Wto 3 Maj 2011, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie, moj synek w czerwcu bedzie mial 8 mies, maz chce od razu drugie dziecko najlepiej coreczke zeby razem byli, malutki byl od paczatku taki kochany i spokojny az lidzie mowili ze nie wiemy ze dziecko mamy, tylko zastanawiam sie czy to nie za wczesnie? pod koniec mies mam termin u lekarza i wtedy sie wypytam, ale chetnie poznam wasze opinie, gdybysmy w czerwcu zaczeli to jest szansa ze w marcu/kwietniu 2012 bedziemy mieli drugiego dzidziusia uśmiech

ale wtedy bede musiala sie mocno starac z figura zebym do grudnia 2012 na koscielnym w pieknej formie byla uśmiech
w pierwszej ciazy przytylam 30kg, zgubienie tego zajelo mi 6mies uśmiech
wiec powinnam sie zmiescic w czasie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Wto 3 Maj 2011, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy drugiej ciąży mniej się tyje uśmiech a jeśli już byś zaszła i wiesz,że musisz do ślubu się wyrobić ze zrzuceniem kg to jedz z rozsądkiem i dużo zdrowiej ...
ja bym nie chciała się od razu decydować na drugie dziecko bo mąż by tak chciał... a twoje zdanie? nie liczy się? no chyba,że też chcesz mieć dziecko jedno po drugim to na co czekacie ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 4 Maj 2011, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli oboje chcecie mieć drugie dziecko i sytuacja Wam na to pozwala to nie ma się nad czym zastanawiać. Większość moich znajomych, która sporo przytyła w pierwszej ciąży w drugiej już bardziej potrafiła kontrolować wagę i przytyły średnio połowę tego co za pierwszym razem.

My też chcielibyśmy mieć dość szybko następnego Babyka, żeby różnica wieku nie była duża, ale zobaczymy jak to będzie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zuzana
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 19
Skąd: Eslohe-Sauerland (Niemcy)

PostWysłany: Sro 4 Maj 2011, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uśmiech no ja tez chce, a najlepiej gdyby to byla dziewczynka uśmiech ale wiadomo ze to nie najwazniejsze, poprostu stwierdzilismy ze bez sensu jesli bede szukala teraz pracy z gory wiedzac ze za max rok bedziemy chcieli drugie dziecko, a teraz mala roznica wieku bedzie, jak drugie baby podrosnie maly bedzie juz w przedszkolu a ja na spokojnie bede mogla zaczac prace na dlugo uśmiech no i fajnie by bylo taka parka malutka uśmiech albo dwoch chlopcow tez fajnie uśmiech i najwiekszy plus bede mloda mamusia uśmiech
no to chyba poczekam do czerwca az mi sie ringi skoncza i zobaczymy co nam bozia da uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 4 Maj 2011, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dla mnie idealna różnica wieku to ok 4-5 lat. Może to i dużo, ale ja bym tak chciała. I raczej nie zdecydowała bym się na jedno dziecko po drugim...Ale każdy ma swoje przemyślenia...
Dla nie mitem jest, że dzieci o niewielkiej różnicy wieku się lepiej dogadują. Mam siostrę starszą o 13 miesięcy i nie mogę się z nią w ogóle dogadać, myślę, że jak powiem, że często prowadzimy wojny nie będzie przesadzone. A mamy już ponad 20 lat. To zależy od charakterów (i wychowania). Moja siostra jest dominująca i uparta, a ja nie dam sobie w kaszę dmuchać, zresztą nie tylko ja bo i małżonek mój dziwi się, że z nią to chyba ciężko wytrzymać..
natomiast brata mam 3 lata młodszego i z nim się dogaduję lepiej, choć też daleko od ideału...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
reniiii
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 51
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto 19 Lip 2011, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie jezeli chodzi o roznice wieku u mnie jest 5 lat i zaluje ze sie wczesniej nie zdecudowalam gdzies po 2 latach poniewaz juz wygoda jest mala wszystko sama robi nie musze kolo niej chodzic samodzielna,a teraz trzeba wracac do pieluch od nowa ale mam nadzieje ze jest na tyle duza ze mi pomoze.Sadze ze krotsza roznica wieku jest lepsza bo odrazu ma sie z glowy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Sro 20 Lip 2011, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jak chodziłam z brzuszkiem to gdzieś w okolicach 37 tygodnia rozmawiałam z mężem na temat drugiego dziecka kiedy będziemy się na nie decydować.. Ja myślałam na początku o różnicy 3-4 lata, małż natomiast chciałby,żeby różnica wieku była tylko 2 lata.. No i w sumie to się nawet wtedy teoretycznie zgodziłam (jeśli byśmy zaczynali się starać)... Ale patrząc na tą rozmowę z perspektywy czasu po porodzie to nie wiem czy będę w stanie psychicznie wytrzymać to wszystko. Poród był ciężki i najzwyczajniej się boję.. Mam nadzieję,że z czasem ten strach przejdzie i faktycznie różnica wieku będzie 2 latka,a potem to już spokój uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 20 Lip 2011, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jednak w czerwcu 2012 r. podejmujemy starania o kolejne baby Smile
w sumie mąż chce już teraz ale ja muszę najpierw skończyć edukację (ostatni rok) obronić dyplom i wtedy dopiero możemy się starać.
Już się nie mogę doczekać.
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
reniiii
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 51
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw 21 Lip 2011, 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To super ze własnie teraz sie decydujecie ,gdybym ja mogla cofnac czas to bym juz miala odchowana 2 ke dzieci .Pzeraza mnie to wszystko bo Wiktoria za rok idzie do szkoly bedzie miala duzo obowiazkow i nauki i ja bede jej musialaj wiecej czasu poswiecic,a tu prawie roczny bajtel bedzie sie krzatal i co to bedzie to zobaczymy .Boje sie troche tak szczerze nie wiem czego ale przerosło mnie to...Czy tez czasem tak macie??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katarzyna
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 332
Skąd: Suwalszczyzna

PostWysłany: Nie 31 Lip 2011, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam 11 misięczną Kingusie i kończe 3 miesiąc ciaży. zawsze chciałam żeby bya mała różnica wieku i wyszło nam gdzieś 18 lutego bedzie dzidzia. Wlaśnie mój mąż się smieje że będziemy pamietać co to sa pieluchu i dwa razy nie będziemy musieli do nich wracać uśmiech

Będą piegać dwa małe skrzaty Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group