Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kiedy drugie dziecko?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie by było mieć dzieciaczki z dwu letnią różnicą uśmiech
Ja to w ogóle szukam patentu na bliźniaki język
a dwójkę dzieci chcę mieć bo nie chcę żeby moje dziecko kiedyś zostało samo, bo my żyć wiecznie nie będziemy Rolling Eyes
wiem z czasem będzie mąż czy żona , dzieci ,ale to nie będzie to samo co brat czy siostra uśmiech
oczywiście jeśli zbuduje się fajne relacje bo jeśli tego nie będzie to że tak to ujmę nawet nie zauważą że jest rodzeństwo Rolling Eyes
Nie powiem ale ciężkie decyzje przed nami , a życie i tak przyniesie swoje uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patent na bliźniaki Very Happy heh wystarczy mieć albo rodziców z bliźniaków albo dziadków. Mój tata ma siostrę bliźniaczkę i mam nadzieję,że na następnym usg nie wyjdzie że siedzą we mnie dwa człowieczki uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli o to chodzi.. to moja babcia jest z bliźniąt.. Tato ma w rodzeństwie bliźniaczki , była też druga para bliźniąt..ale nie przeżyły( wcześniaki ponad 60 lat temu nie miały takich szans jak dzieci teraz)

a w pokoleniu moim..albo już nawet tym młodszym narazie nie ma ani jednej pary bliźniąt.
mam nadzieję,że mnie to też nie dotknie język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie byłoby miec bliźnięta, ale taką ciążę trudniej donosić, ryzyko duzo większe.
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my planujemy tylko jedno dziecko uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gabi - no oczywiście, w grupie raźniej...
A w ogóle nie wiadomo jaka nasza starość będzie... czy będzie się ktoś miał nami opiekować... Z mojej obserwacji...mój dziadek jest po 80, chory trzeba się nim zajmować, bo sam niczego nie zrobi, trzeba go karmić, myć, podnosić z krzesła, łóżka itd. Babcia mi zmarła gdy dowiedziałam się, że będę miała chłopczyka smutny
Została moja mama, 2 ciotki i wujek. Praktycznie moja mama wszystko przy nim robi...ciotka wtedy kiedy ma wolne. Reszta w rozjazdach, a jak są w polsce to też poza domem...jakby mojej mamy zabrakło to ja nie wiem!
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtedy pewno w rodzinie naturalnie wykształciłaby się taka myśl,że skoro Twoja mama się zajmowała dziadkiem to teraz Twoja kolej. Ludzie umywają ręce od czegoś takiego. Mój dziadek-bardzo schorowany teraz, ma jeszcze żonę, która jest pełna wigoru. Tata ma oprócz niego jeszcze 6 rodzeństwa i nikt oprócz niego nie zajmuje się dziadkiem, nawet żona. Do szpitala i do lekarzy on go wozi na zmianę z mamą, pomimo to,że my mieszkamy 15 km od nich a płot przy płocie mieszka jego syn i córka. Oni bardzo rzadko tam zaglądają,a tym bardziej pomagają.

Z obserwacji rodziny od strony mojego taty wynika,że lepiej mieć mniej dzieci a nawet to jedno,bo zajmie się ono swoimi rodzicami o wiele lepiej i chętniej niż większa ilość dzieci. No ale też nie mogę wszystkich wrzucać w jeden worek,bo każdy jest różny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu się z Tobą nie zgodzę, w naszym przypadku im więcej jest ludzi w domu tym lepiej... mama nie chodzi taka smutna, bo ma jej kto pomóc np. w gotowaniu. Jak jest sama z dziadkiem to tak cicho, smętnie i w ogóle.
Nie ma to jak mieć dużą rodzinę, bo w rodzinie siła.
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zgodzisz się ze mną,że nie w każdej rodzinie tak jest. Są rodziny wielodzietne i ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać.
Ja też na szczęście miałam w domu wesoło i cieszę się,że mam dwóch braci,bo jednak jest raźniej uśmiech I fakt mama nie jest sama,a tym bardziej cieszy mnie to teraz,bo po wyprowadzeniu się do męża zostały jej jeszcze dwa łebki w domu uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się ostatnio śniło, że urodziły nam się bliźniaki chłopiec i dziewczynka. Gdyby tak było to byśmy się cieszyli wesoły Mamy postanowienie, jeśli będą bliźniaki to wynajmiemy większe mieszkanko uśmiech
Jak będzie teraz jedno dziecko, to za jakiś czas postaramy się o drugie..
_________________



Ostatnio zmieniony przez marta_ges dnia Nie 21 Cze 2015, 22:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group