Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kiedy drugie dziecko?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eliza
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 163
Skąd: 51°47'N 19°28'E

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej spokojnie uśmiech

odnośnie tematu to uważam że 2-3 lata równicy to tak optymalnie uśmiech
przy wikększej równicy to już jakoś tak sie chyba za bardzo dzieciaki różnią a z mniejszą to już lepiej bliźniaki uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyś:)
maniak
maniak


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 1754
Skąd: Ruda śląska

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siostra jest ode mnie starsza o 13 lat i to zdecydowanie za duża różnica, nigdy nie było między nami jako takiego kontaktu...ale może to tylko tak u mnie...
_________________

(...) żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monika1
guru
guru


Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 4301
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyś nie tylko u Ciebie ja mam 2 siostry jedna starsza o 13, druga o 11 lat. Silniejszą więź z tak dużo starszym rodzeństwem nawiązuje się dopiero w wieku dorosłym (przynajmniej tak było u mnie) uśmiech
Natomiast relacje są zróżnicowane pokoleniowo, ponieważ ja dopiero co wyszłam za mąż, a moja najstarsza siostra ma już roczną wnuczkę!
Zawsze już będzie ta różnica, trzeba tylko znaleźć wspólne mianowniki w tych relacjach uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyś:)
maniak
maniak


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 1754
Skąd: Ruda śląska

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie się nie udało, czasem się zastanawiam z jakiego to powodu, ale mniejsza z tym, ja nigdy nie czułam że mam siostre...
_________________

(...) żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monika1
guru
guru


Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 4301
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi nie udało się z jedną (tą młodszą wbrew pozorom), z drugą mam bardzo dobre relacje. Widocznie to zbyt duża różnica, żeby wszystko było łatwe. Myślę, że trzeba próbować ale też, wiedzieć kiedy dać sobie spokój. Trzymam kciuki Justyś, może jeszcze uda się te relacje odbudować. Lecz jeśli nie, to trudno po prostu. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyś:)
maniak
maniak


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 1754
Skąd: Ruda śląska

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

próbowałam, bardziej ja niz ona i dałam juz spokój...
_________________

(...) żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

różnica u mnie w domu...jest b.duża..

między mną a siostrą 6 lat.
między mną a bratem 14 lat prawie 15..

ja jestem najmłodsza Very Happy

co do kontaktów.. z racji tego,że miałam 5 lat to brata już w domu praktycznie nie było.. więc kontakt codzienny był z siostrą. dopiero jak miałam ok 18 lat.. coś się zmieniło i zaczęła się tworzyć przyjacielska relacja z bratem. teraz mój kontakt z nim jest lepszy niż z siostrą uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monika1
guru
guru


Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 4301
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyś ja też tak miałam z siostrą starszą o 11 lat i też dałam spokój, trudno czasem tak jest. Szkoda mi tylko bo miałam świetny kontakt z jej dziećmi (praktycznie je wychowywałam), a teraz ona odcięła siebie i cała swoją rodzinę od reszty.
Dorotam u mnie było podobnie jak miałam 5 lat to starsza siostra się wyprowadziła z domu, ale teraz mamy super kontakt uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj też mnie poruszyła wypowiedź, że z jedynaka zwykle nie wyrasta nic dobrego.. Nie zamierzam mieć więcej niż 1 dziecko, czy wyrządzę mu tym krzywdę?
Mam siostrę starszą o 8 lat. Była już w szkole jak ja sie urodziłam, mama nie była ażt ak bardzo obciążona. Z dwójką malutkich dzieci może być ciężko...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od tego czy jedynak wyrośnie na samoluba, złą osobę czy dziecko anielskie w dużej mierze ma wpływ wychowanie rodziców. Znam taki przypadek jedynaka, który od małego był rozpieszczany. Dziś chłopak ma 21 lat, jest moim kolegą z podstawówki. Studiuje zaocznie i nie pracuje,bo po co jak rodzice mu zapłacą i jeszcze na dodatek jak co m-c dostanie od nich pieniądze na swoje wydatki. Niestety są różne sposoby wychowania dzieci.

To,że ktoś się decyduje tylko na jedno dziecko wcale nie jest złe,nawet popieram bo na pewno po 1 będzie dużo lepiej finansowo w takiej rodzinie, a po 2 poświęcenie większej uwagi jednemu dziecku może w przyszłości plusować.

Najbardziej optymalna różnica wieku pomiędzy dziećmi to 3-4 lata,więcej nie, chociaż też trudno powiedzieć bo różnie bywa. Jak wiadomo dzieci są dziećmi i nieważne jak bardzo będą się lać, złościć na siebie, będzie między nimi większa różnica wieku to i tak będą się kochać i mieć ze sobą dobry kontakt,bo to przecież brat/siostra uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group