Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy zacząć podawać deserki,obiady, soczki i.....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 6 Gru 2010, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem ,ja dostałam jakiś tam schemat żywienia Patrycji i mam się go trzymać tyle tylko że po samym mleku za godzinę ona jest głodna więc dosypuje kleik. No już nie wspomnę o tym że nie mówiłam pani doktor że ona chce siedzieć a nie leżeć bo by mnie chyba zjadła. A ona już sama próbuje się podnosić.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 6 Gru 2010, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myszko, jeżeli ona po godzine od zjedzenia mleka jest juz głodna to zmien mleko. I to koniecznie. Moja też tak miała. Dostawała nestle, i zjadała go po 180ml i chciała jeść co 2godziny. Lekarka od razu kazała zmienić. Mleko, w ilościach dostsowanych do wieku dziecka, powinno starczać na 3-4 godziny!! Nie częściej, bo dziecko bedzie błyskawicznie przybierać na wadze, aż może to się skończyć otyłością. A tego chyba nie chcesz. Niestety mleko modyfikowane jest 100razy bardziej tuczące niż mleko matki. Na naturalnym dziecko nie utyje więcej niż powinno, a niestety na modyfikowanym jest inaczej.
Poza tym, dla twojej wygody, dobrze by było jakbyś zaczęła jej wprowadzać posiłki o stałych porach, później będzie ci łatwiej i nie będzie problemu z tzw podjadaniem w między czasie i między posiłkami.
Mi się wreszcie to udało osiągnąć i Diana zjada posiłki o 8 (mleko), 11.30 (kaszkę owocową), 15 (obiadek), 18 (podwieczorek- deserek) 20.30 (butla z kleikiem/kaszką) no i w nocy 210ml mleka ok 1.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 6 Gru 2010, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrycja dostaje o stałych porach co 3 godziny o 22 ostatni raz 150ml mleka z łyżeczką kleiku i wytrzymuje do 6,30 więc nie jest źle. Ale pani doktor powiedziała na ostatniej wizycie że ma dostawać na żądanie mleko bo jeszcze jest za mała. Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 6 Gru 2010, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Modyfikowane na ządanie?! No to o tym jeszcze nie słyszałam. No chyba że ządanie jest później niż po 3 godzinach od ostatniego posiłku. A ile teraz wypija twoja Patrycja?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 7 Gru 2010, 5:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz wypija 120 ml. na noc 150ml. Ja też nie słyszałam o tym , ale cóż
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 13 Sie 2013, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do mam, które karmią/karmiły piersią. Kiedy i w jaki sposób zaczęłyście podawać gluten? I czy z rozszerzaniem diety czekałyście do ukończenia przez maluchy pół roku?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ellenai
guru
guru


Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 2810
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Wto 13 Sie 2013, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt, ja gluten podałam po 7. miesiącu. Podawałam w formie kaszy manny, dodawałam stopniowo do startego jabłka lub śliwkowego deserku (najpierw pół łyżeczki, 3-4 dni, następnie całą, dwie, trzy). Później dostał piętkę chleba a kaszę dostaje co jakiś czas już.
_________________
It's hard to dance with a devil on your back
so shake him off.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 13 Sie 2013, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We wszystkich schematach żywieniowych, które mam przed oczami stoi jak wół, by wprowadzać gluten w 5-6 miesiącu. Tyle, że wtedy będę musiała odciągać codziennie trochę pokarmu, zeby tę kaszkę rozrobić, bo pierwsze deserki po 6 miesiącu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ellenai
guru
guru


Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 2810
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Wto 13 Sie 2013, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja działałam wg swojego schematu bo gdzieś wyczytałam, że po piątym, gdzieś indziej, że po szóstym, pediatra powiedziała mi, że po roku, więc stwierdziłam po siódmym, że spróbuję. I nic się nie działo, nic się nie dzieje. Dodam jeszcze, że u nas w rodzinach przypadków celiakii nie ma.
_________________
It's hard to dance with a devil on your back
so shake him off.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 13 Sie 2013, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i u nas nie ma. Ja za to wyczytałam, że 5-6 miesiąc najlepszy, bo układ trawienny najlepiej wtedy przygotowany... A pediatry zapomniałam zapytać ostatnio język

A pierwsze posiłki inne niż mleczko dałaś po pół roku?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group