Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy zacząć podawać deserki,obiady, soczki i.....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 19 Lis 2010, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:

Ale wiedza książkowa to jest wiedza naukowa. Układ pokarmowy dziecka młodszego, niż 4-miesięczne jest za młody na trawienie czegoś innego od mleka. Jak chcesz ryzykować zdrowie swojego dziecka to możesz lekceważyć wiedzę "z książek". Ale nie sądzie żebyś chciała, dlatego Ci dobrze radzimy.


Ale wiedza naukowa opisuje wybrane przypadki . dzieci tak samo jak dorośli są inni. Nie znajdziesz dwóch tych samych ludzi , nawet bliźniaki jednojajowe się różnią od siebie. Nie twiedze żę wiedza książkowa jest do niczego , ale życie i tak to wszystko zweryfikuje.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Pią 19 Lis 2010, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierzę w to, że mama wie lepiej, w końcu ona przebywa z dzieckiem najwięcej, zna je najlepiej.
Wierzę, ze szybciej zauwazy nieprawidłowości, symptomy wielu chorób, że podpowie to jej intuicja, że obserwując rozwój dziecka wie kiedy zrezygnować z pieluch, zaproponować nocniczek, albo bardziej zaawansowane zabawki.
Ale nie stwierdzi obserwacją zachowania, że system trawienny jest już dość dojrzały, a to że maluch pięknie je z łyżeczki jak starsze dziecko, nie znaczy, że jego organizm przyswoi sobie potrawy odpowiednie dla dziecka dwukrotnie starszego.
Książkowa wiedza wcale nie jest taka głupia.


Myszko, dlaczego tak upierasz się przy szybkiej zmianie jadłospisu? Jednostajność menu nie jest dla maluszka problemem, mleko mu się nie znudziło jeszcze.
Chcesz sama przeprowadzić zmianę diety, ale przecież wracasz do pracy dopiero w lutym. W styczniu Patusia będzie miała te 4 miesiące, a Ty dość czasu na naukę.
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 19 Lis 2010, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myszko, wiadomo, matka wie najlepiej,i jeżeli jesteś już zdecydowana na rozszerzenie diety to rób to, skoro uważasz za stosowane. Jednak pewnie pediatra powie że to dużo za wcześnie, co innego jakby Mała miała skończone 3 miesiące.

Diane pierwszy raz coś innego niz mleko podałam jak miała 3,5miesiąca- było to mleko z kleikiem ryżowym.
Jak miała skończone 4 miesiące zaczęłam jej wprowadzać delikatne deserki z jabłka i banana i soczki- które sama robiłam w sokowirówce. Obiadki z samych warzyw. Miesko dopiero po 5miesiącu.
Jednak do tej pory dostaje mleko- bo to podstawa żywienia dziecka. Pod żadnym pozorem nie można mleka wyeliminować, ani zastępować. Moja butle dostaje 3razy dziennie- na noc, w nocy i na śnadanie. Przez resztę dnia inne posiłki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 19 Lis 2010, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myszka426 napisał:
Nie twiedze żę wiedza książkowa jest do niczego , ale życie i tak to wszystko zweryfikuje.

Owszem zweryfikuje, np. jak za wcześnie dziecku rozszerzy się dietę i dostanie kolek, mikro-krwawień z przełyku, albo alergię pokarmową Rolling Eyes Patrycja to jest Twoje dziecko i zrobisz co uważasz, ale nie chciałabym żebyś potem pluła sobie w brodę. Szczególnie że dziecku w tym wieku do nie czego nie są potrzebne deserki czy obiadki. Mleko zaspokaja wszystkie jego potrzeby.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 19 Lis 2010, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym zbyt wczesne i nieroważne rozszerzanie diety może w przyszłości prowadzić do alergii pokarmowych. Wszystko stopniowo i w swoim czasie.
Żołądeczek dziecka w wieku 2óch miesięcy nie jest jeszczcze do tego przystosowany, nie pracuje jeszcze tak jak dorosłego. Proponuję Ci lekturę z forum babyboom. Tam możesz zajrzeć, dowiedzieć się od dziewczyn kiedy one rozszerzały dzietę, a może maja z tym jakieś przykre doświadczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 19 Lis 2010, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja wcale nie napisałam że już teraz będę rozszeżać jej dietę. Napisam że zacznę od 4 miesiąca. A teraz poprostu chcę się dowiedzieć jak najwięcej o tym. Chciałąm zastapić mleko kaszkami , ale zmieniłam zdanie kaszki dodatkowo
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 19 Lis 2010, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcesz jej coś urozmaicić, to możesz np, podawać jej mleko z kleikiem ryżowym lub kukurydzianym. Przy okazji powoli będziesz ją uczyć jeść łyżeczką. Ja swojej na noc zagęszczałam trochę mleko kleikiem, ale dlatego że strasznie ulewała i lekarka kazała trochę zagęszczać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 19 Lis 2010, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalia , przez moje gapiostwo Patyczek umie już jeść łyżeczką , uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 19 Lis 2010, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to fajnie. Ja swojej też od czasu do czasu podawałam a to mleko, a to wodę, łyżeczką i potem jak przyszło do jedzenia, to szybko to złapała i nie było problemu z karmieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Pią 19 Lis 2010, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myszka426 napisał:
Ale ja wcale nie napisałam że już teraz będę rozszeżać jej dietę. Napisam że zacznę od 4 miesiąca. A teraz poprostu chcę się dowiedzieć jak najwięcej o tym. Chciałąm zastapić mleko kaszkami , ale zmieniłam zdanie kaszki dodatkowo

napisałaś coś innego, ale cieszę się, że obecna wersja jest taka oczko

Ucałuj córeczkę (imienniczkę mojej siostry uśmiech )
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group