Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy zacząć podawać deserki,obiady, soczki i.....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz są słoiczki od 4 miesiąca..

ale jest mleko modyfikowane tzw.2 etap.. może lepiej od niego zacząćpytajnik i poczekać jeszcze z miesiąc.. na początek podawać soczki do picia
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może będę lekko uszczypliwa (mam ciężki dzień z mężem więc obrywa się biednym forumkom... smutny ) ale dlaczego rad odnośnie karmienia małej Patrycji udzielają kobiety bezdzietne? skąd te wiadomości?

P.s.myszka426 polecam porozmawiać z pediatrą, ale wiem że pisałaś gdzieś że ze swoim się dogadać nie możesz. To po prostu może zmień go na lepszy model Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
może będę lekko uszczypliwa (mam ciężki dzień z mężem więc obrywa się biednym forumkom... smutny ) ale dlaczego rad odnośnie karmienia małej Patrycji udzielają kobiety bezdzietne? skąd te wiadomości?

P.s.myszka426 polecam porozmawiać z pediatrą, ale wiem że pisałaś gdzieś że ze swoim się dogadać nie możesz. To po prostu może zmień go na lepszy model Wink


moje wiadomości biorą się z tąd,że :
sama "współwychowywałam" córeczkę mojej siostry...mama się nią opiekowała jak ja byłam w liceum..więc większą czesc dnia jak siostra była w pracy spędzała u nas w domu uśmiech

byłam opiekunką dziewczynki 6 miesięcznej..trochę więcej..ale była karmiona mlekiem modyfikowanym więc porównanie diety jest

no i przedewszystkim.przygotowywuje się do roli mamy i jestem uczestniczką irlandzkiego mamusiowego forum,,,,i dziewczyny piszą o swoich dzieciach jeszcze w brzuszkach jak są i od pierwszych dni życia.. i nawet podpytałam o to tam uśmiech

no i mało istotne..bo to może każdy..czytam w necie to i tamto oczko


ale mimo wszystko twierdzę,że najlepiej skonsultować się z pediatrą.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorotam napewno posiadasz własne doświadczenia, a co do tego co piszą w necie podchodziła bym do tego bardzo ostrożnie.

denerwują mnie natomiast opinie przepisane z książek.
Trzeba brać też poprawkę że każde dziecko jest indywidualnością i rozwija się w swoim tempie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myszka426 napisał:
dorotam napewno posiadasz własne doświadczenia, a co do tego co piszą w necie podchodziła bym do tego bardzo ostrożnie.

denerwują mnie natomiast opinie przepisane z książek.
Trzeba brać też poprawkę że każde dziecko jest indywidualnością i rozwija się w swoim tempie.


w niecie tak. ale na tym forum są dziewczyny -z którymi spotykamy się też w realu czasem. więc jest to prawdziwa opinia uśmiech

a właśnie w związku z indywidualnym rozwojem dziecka najlepiej ,żeby lekarz ocenił . na wszystkie "ksiązkowe" opisy Pati jest za mała. ryzykowne jest też decydowanie samemu albo decydowanie,bo inne dziecko -wówczas gdy mowa o 2 miesięcznym dziecku. więc podpytaj lekarza uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Helgha
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 775
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnego dzieciątka niestety nie mam ,a szkoda ,bo bym już bardzo chciała a zegar biologiczny od dawna już mi dzwoni na alarm ( jak nie zostanę za niedługo mama to ukradnę jakiejś babie wózek z dzieckiem idiota )
Za to mam doświadczenie z nianiowymi podopiecznymi , no i mam stały kontakt ze świetnym pediatrą ,który to wprowadzał mnie w tajniki żywieniowe maluszka . Podawanie czegokolwiel przed 4 miesiącem życia jest ryzykowne ,bo istnieje ryzyko niestrawności ,kolki lub innego niefajnego efektu ze strony układu pokarmowego maluszka.
Ja by przyzwyczaić dziecko do czegoś o innej konsystencji niż mleko to przechodziłam na mieszankę o "oczko " wyższą , ale szukałam takiej która ma porównywalna ilość kalorii do obecnie używanej by nie zrobić z malucha małego sumo Razz ,następnie mąką kukurydzianą ze sklepu ze zdrowa żywnością bądź chrupkami kukurydzianymi ,(jak nie mogłam dostać mąki lub z wygodnictwa Embarassed ) zagęszczałam mleko i zaczęłam podawać łyżeczką .Szybkie przejście na łyzke powoduje ,że dziecko potem nie biega z butla z zupa w wieku 2 lat na przykład Evil or Very Mad

myszko426 uważam ,że powinnaś się z owockami jeszcze wstrzymać przy najmniej 6 tygodni ,lub 8 a wcześnie przyzwyczajać do łyżeczki ,zagęścić mąką mleczko i podawać z talerzyka oraz spróbować podać chrupki kukurydziane ( takie śmierdziele bez smaku )pod kontrolą by się nie zakrztusiła ,niech sobie mamlą,nie zaszkodzi a inna konsystencja no i smak.
Wiem ,że byś chciała by Patrycja miała trochę urozmaicona dietę ,bo nam dorosłym wydaje się ,że mleko to takie monotonne i jałowe ,ale jej to na razie wystarczy . Na pewno widzisz jak już ta Twoja mała kruszynka urosła od czasu pojawienia się na świecie ,ale to dalej jest maluszek ,który potrzebuje jak na razie tylko mleka
_________________

[url=http://www.weddingcountdown.com]

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helgha Patycja potrafi jeść łyżeczką , i jest w tym wprawiona . Dostaje witaminki na łyżeczce razem z herbatką wieć z tym nie ma problemu. Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Helgha
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 775
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to dzielna i sprytna mama jesteś ,ja się teraz opiekuje taka wspaniałą 2 letnią dziewczynka .Mała jest na prawdę urocza i zdolna ;ładnie maluje śpiewa ,ma bogate słownictwo , sika na nocniczek ,sama ubiera niektóre elementy garderoby -było by jednak za pięknie ... głównym pokarmem jest Shocked mleko ,bo mała ma takie upodobania żywieniowe ,obiadów nie jada ,na widok zupy dostaje szału ,no i mam z tym mały problem ,ale się zawzięłam i do kolacji wigilijnej będzie lepiej lol
_________________

[url=http://www.weddingcountdown.com]

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 19 Lis 2010, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helgha no wiesz czasem jechałam do rodziców i zdażało się że zapominałam butelki a żeby nie kupować za każdym razem poprostu karmiłam ją lyżeczką żeby dziecko głodne nie było i przez to mam mniejszy problem z podawaniem witaminek bo ładnie pije herbatkę z łyżeczki.

W czwartek idziemy na szczepienie więć porozmawim z pediatrą jeśli się uda dogadać.
Myślę jednak że teraz patrycja jest w połowie 3 miesiąca więc jak zacznie 4 zacznę ją przyzwyczajać do innych pokarmów. W Lutym wracam do pracy więc żeby osoby opiekujące się nie miały problemy sama chcę to zrobić. A nie zostawiać to innym.
Pozatym i tak mam wyrzuty sumienia że tak wcześnie ją zostawiam i idę do pracy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 19 Lis 2010, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
ale dlaczego rad odnośnie karmienia małej Patrycji udzielają kobiety bezdzietne? skąd te wiadomości?

Może dlatego, że lepiej najpierw posiadać wiedzę, a później mieć dzieci, niż odwrotnie? A my się tą wiedzą dzielimy Rolling Eyes

myszka426 napisał:
denerwują mnie natomiast opinie przepisane z książek.
Trzeba brać też poprawkę że każde dziecko jest indywidualnością i rozwija się w swoim tempie.

Ale wiedza książkowa to jest wiedza naukowa. Układ pokarmowy dziecka młodszego, niż 4-miesięczne jest za młody na trawienie czegoś innego od mleka. Jak chcesz ryzykować zdrowie swojego dziecka to możesz lekceważyć wiedzę "z książek". Ale nie sądzie żebyś chciała, dlatego Ci dobrze radzimy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group