Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Problem z zaproszeniem
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kwiatuszek85
bywalec
bywalec


Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 131
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 17:38    Temat postu: Problem z zaproszeniem Odpowiedz z cytatem

Drogie koleżanki mam taki problem i niestety nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji. Mój narzeczony ma brata z którym niestety nie ma najlepszego kontaktu. Nie lubi go, nie znosi jego towarzystwa ani jego żony. (fakt ona jest tragiczna) Związane jest to z problemami jakie miał przez brata w przeszłości. Ja do jego brata nie mam większych zastrzeżeń choć rzadko się spotykamy ale na tyle ile zdążyłam go poznać nie mogę go źle ocenić. Problem zaczyna się w kwestii zaproszenia jego wraz z żoną na nasze wesele. Mój narzeczony oświadczył że go nie zaprosi i koniec. Nie pomagają prośby i moje błaganie żeby tak nie robił. Prosiła też jego Mama i siostry (one też nie przepadają za bratem ale uważają że wypada) Mama mojego A. wymyśliła nawet żebym wypisała zaproszenie i ona potajemnie da je bratu A. ale gdy tylko on się o tym przypadkiem dowiedział wybuchła wielka kłótnia. Mama A. wymyśliła że jak już tak bardzo nie chce go na weselu to niech przynajmniej podaruje mu zawiadomienie o ślubie, żeby chociaż na ślubie w kościele był ale to też nie podziałało. Wiem że to nasze wesele i on ma prawo zaprosić ze swojej strony kogo tylko sobie życzy ale wiem że jego Mamie będzie przykro z tego powodu a także ja głupio będę się czuła przed jego bratem gdy całe rodzeństwo będzie na weselu a brat A. nie dostanie zaproszenia. Jak sądzicie jak można go jeszcze przekonać albo co zrobić w takiej sytuacji? Dziękuje z góry za wszelkie sugestie w tej sprawie
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym nie nalegała.
Zapraszać kogoś, kogo się nie cierpi, tylko dlatego, że rodzina i wypada... nie, nic na siłę.
Ja swojego ojca na ślub nie proszę. I już, i kropka. TŻ go nawet nie poznał i tak zostanie.
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Cie rozumiem i chyba spróbowałabym przekonać Narzeczonego do tego zawiadomienia - korona Mu z głowy nie spadnie, jeśli brat przyjdzie do kościoła. Ostatnio też miałam konflikt z Siostrą... I tak sobie kiedyś pomyślałam, że po co to wszystko... Życie jest takie krótkie...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że nie powinno się robić nic na siłę. A już kompletnie niedorzeczne wydaje mi się zapraszanie za plecami narzeczonego i wbrew jego woli Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postaw się na jego miejscu i pomyśl, co Ty byś wtedy czuła. Sądzę, że nie byłoby Ci miło, gdyby robiono coś takiego za Twoimi plecami itd...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

absolutnie nie zapraszaj za plecami narzeczonego...
Nie wiemy o co ten cały konflikt, ale ja bym się postarała przekonać narzeczonego, tylko jak?
Nie może być ponad to?
Ja jestem bardzo rodzinna i nie lubię wszelkich konfliktów i fochów.
Decyzja zależy od was, w szczególności do narzeczonego bo to przecież jego brat...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Często bardzo łatwo (szczególnie komuś kto nie zna sytuacji) powiedzieć, bo przecież to brat (siostra, ojciec, matka itd.). Tylko że nie zawsze jest tak łatwo wybaczyć, zapomnieć. A jaki jest sens udawać, że jest dobrze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MagdalenkaS dlatego napisałam
Cytat:
Nie wiemy o co ten cały konflikt,
więc trudno nam sytuację ocenić i poradzić.
Poza tym napisałam, że jestem rodzinna i nie lubię konfliktów, czyli pisałam ze swojej perspektywy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
MagdalenkaS dlatego napisałam
Cytat:
Nie wiemy o co ten cały konflikt,
więc trudno nam sytuację ocenić i poradzić.
Poza tym napisałam, że jestem rodzinna i nie lubię konfliktów, czyli pisałam ze swojej perspektywy

Wiem że ze swojej perspektywy uśmiech mój wpis był raczej taki ogólny, nie jakieś 'ale' do kogoś uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha to przepraszam za moje "ciśnienie", ale wiesz na mężu się nie mogę wyładować to u biednych forumek szukam zaczepki... Embarassed Embarassed Embarassed
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group