Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Własny kąt i kredyt
Idź do strony 1, 2, 3 ... 61, 62, 63  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pią 12 Lis 2010, 10:52    Temat postu: Własny kąt i kredyt Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy umieściłam wątek w dobrym dziale, jak źle, to przepraszam z góry.
Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na temat kredytów, jakie macie doświadczenia, czy coś polecacie czy odradzacie?
My planujemy (wstępnie) wziąć kredyt na dom. Czytaliśmy sporo nt. kredytu z dopłatą dla młodych małżeństw. Zakładając, że mielibyśmy działkę budowlaną, chcielibyśmy wziąć kredyt na budowę domku (musi być do 140m2) no i raczej bez wkładu własnego. Mój P. był w jednym z banków, na dzień dzisiejszy mielibyśmy zdolność kredytową nawet na więcej niż planujemy wziąć, chociaż nie wiadomo, co będzie za 1,5 roku..
Czy któraś z Was miała może podobną sytuację i brałyście taki kredyt? Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 12 Lis 2010, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od wielu osób, które w ostatnim czasie brały kredyt i robiły symulacje w różnych bankach słyszałam, że "Rodzina na swoim" wcale nie jest najkorzystniejszą opcją. Ale pewnie to zależy od wielu czynników.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pią 12 Lis 2010, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak czytałam w necie właśnie, tym bardziej, że mamy stymulację z jednego banku i tak naprawdę to różnica nie jest aż taka duża, a ta opcja z dopłatę eliminuje np. kredyt w innej walucie. Chociaż też nie wiadomo, czy taki byśmy dostali, bo trzeba mieć jeszcze większą zdolność kredytową, chyba o 20% niż kwota, jaką chciałoby się wziąć. A na pewno wcześniej czy później wejdzie euro, więc w sumie nie wiem, czy tak by się opłacało czy nie..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pią 12 Lis 2010, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zdobyć kontakt do sprawdzonego dobrego doradcy kredytowego, który sam za was posprawdza waszą zdolność kredytową w kilkunastu bankach, porówna dokładnie wszystkie promocje i ten program rodzina na swoim. Potem wam przedstawi najlepsze opcje, złoży wnioski, zajmie się papierami itp. Nic mu się nie płaci, on dostaje prowizję od banku w którym zdecydujecie się wziąć kredyt. A dobry doradca ma umowy z dużą ilością banków, więc można mu zaufać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 12 Lis 2010, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my braliśmy kredyt na mieszkanie w Pko BP był korzystny i tam też mamy konta więc sprawdzony.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sob 20 Lis 2010, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My za 2/3 lata chcemy się przymierzyć do kredytu. Chetnie będę podczytywac ten wątek jeśli pojawi się w nim coś nowego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 21 Gru 2010, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my się na przełomie wiosny i lata przykładamy do kredytu na mieszkanie. co prawda bierzemy z tego powodu cywilny, ale nie bierzemy kredytu z dopłatą. doszliśmy do wniosku, że dopłaty mają sens jak ktoś bierze 200tys wzwyż, a my aż tyle nie planujemy brać. tak więc poradzimy sobie bez. mój szef mi polecił kredyt we frankach zamist złotówek, więc też nad tym się poważnie zastanawiamy. pytanie na ile mamy szansę, skoro żadne z nas nie będzie miało umowy na niewiadomo jak długi okres czasu Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Wto 21 Gru 2010, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miss...co do franków...to ludzie je -bynajmniej narazie przeklinają,bo strasznie wzrósł względem złotego ( w przeciągu 2-3 lat), nie wiadomo jak zachowa się frakt,kiedy Polska wejdzie do strefy euro... Rolling Eyes

ja znów słyszałam ,że dobrze jest wziąść w euro... bo przy przewalutowaniu nie będzie straty na przeliczeniu..


ale ja myślę ,że najlepiej zasięgnąć rady. dobrych doradców finansowych...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Emberro
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 75
Skąd: Bielsko - Biała

PostWysłany: Sro 22 Gru 2010, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj rano, przed pracą oglądałem program, gdzie prognozowali ciągły wzrost ceny franka szwajcarskiego. Do poziomu około 3.5 pln. teraz należy się dwa razy zastanowić zanim się weźmie kredyt w obcej walucie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Sro 22 Gru 2010, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emberro napisał:
Dzisiaj rano, przed pracą oglądałem program, gdzie prognozowali ciągły wzrost ceny franka szwajcarskiego. Do poziomu około 3.5 pln. teraz należy się dwa razy zastanowić zanim się weźmie kredyt w obcej walucie...


Ja słyszałam podobne informacje rano w rmf.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 61, 62, 63  Następny
Strona 1 z 63

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group