Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zdjęcia czarnobiałe czy kolorowe? a może sepia ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
format
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 11
Skąd: Krosno

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówiąc, że proponuję czasem Młodym Parom zdjęcia w stylu retro mam na myśli jedno ewentualnie dwa zdjęcia do albumu jako urozmaicenie. Jak pisałem też przy okazji innego tematu, nie chodzi mi absolutnie o całą sesję czy nawet większą ilość zdjęć w takim stylu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Choinka Studio
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 27
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarno białe jak ktoś napisał, sa nieśmiertelne.
Ja kocham stary styl i zdjęcia czarno białe, ale jak sie przekonuje na forum, może to być ryzykowne , bo nie wszystkie pary je chcą.

Natomiast nie wiem, czy panujące wszędzie soczyście i czasem nienaturalnie ostre kolory, będą pieknę za kilkadziesiąt lat...

Osobiście preferują klasykę, ale nie wiadomo czy klienci się ze mną zgodząoczko

p.s sprane kolory tez są ok;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wizaz_waw_pl
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Lip 2012
Posty: 53
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 31 Lip 2012, 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lubię za równo czarno-białe jak i kolorowe. Ale wiadomo, że to zależy od fotografa, bo u jednego to samo zdjęcie może super wyglądać w kolorze, a u drugiego czarno-białe będzie lepsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 31 Lip 2012, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już drugi raz wchodzi pani na forum po to tylko, żeby nick eksponować. Robi się niepotrzebny bałagan. Reklama na forum jest płatna. Pozdrawiam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prezmyslawdurczak
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 13
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto 7 Sie 2012, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia czarno-białe robię zawsze według pewnego klucza, nie ważne czy ślubne czy też inne.
Kolor na fotografii wnosi wiele dodatkowych elementów, które rozpraszają. Jeżeli głównym tematem danego zdjęcia jest spojrzenie, emocja, wtedy usuwam kolory, jedynie rozpraszają.
Dobrze zrobiona i podana czarno-biel wcale nie musi być smutna, wręcz przeciwnie. Najczęściej zdjęcia zrobione i przerobione w kompaktach przypominają ten z nekrologów- szarne i bure, stąd negatywne skojarzenie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 9 Sie 2012, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak większość Młodych Par zdecydowanie kolorowe, na pewno chcemy mieć kilka refleksyjnych czarno-białych zdjęć.
Mimo że są podobno 'nieśmiertelne' to ciężko o czarno-białe zdjęcie, które mnie osobiście by powaliło, jak do tej pory chyba tylko dwa takie widziałam u naszej Pani fotograf. Generalnie smutnie mi się kojarzą i nudzą mnie.
Zauważyłam, że coraz więcej fotografów ciągnie w tym kierunku.
Natomiast sepia to już zupełnie nie mój klimat Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 6 Lis 2012, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa myśl Tomasza Tomaszewskiego:
zdjęcia do dowodu osobistego

Zdjęcia do paszportu Warszawa

zdjęcia do dowodu osobistego

Zdjęcia do dokumentów Warszawa
"Fotografia czarno-biała ze swojej natury jest fotografią bardziej elegancką, żeby nie powiedzieć szlachetną bardziej od koloru, który wiadomo, że jest czymś wulgarnym i bardzo trudnym do uporządkowania, ale świat jest jednak kolorowy, więc namawiałbym, żeby pokornie uczyć się użycia koloru w sposób mądry, w sposób zaskakujący, w sposób prowokujący i niepowtarzalny - indywidualny innymi słowy mówiąc"
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Alicjamedia dnia Sob 10 Mar 2018, 12:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Wto 6 Lis 2012, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każde zdjęcie wymaga innego podejścia. Jedno świetnie wygląda bw inne w kolorze a jeszcze inne w sepii. Więc nie da się jednoznacznie ocenić, w odniesieniu do wszystkich, co lepsze... to tak jak spieranie się co było pierwsze kura czy jajko oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DobreFoty
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 15
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 7 Lis 2012, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestrzegałbym przed używaniem sepii w plikach cyfrowych.

Tonowanie odbitek miało sens w czasach fotografii tradycyjnej i papierów barytowych, nawet „analog” na papierze polietylenowym wyglądał koszmarnie. Kto widział, a nie daj Boże zrobił własnoręcznie prawdziwą odbitkę sepiową, ten nie przyjmie „sepii” z minilaba odbitej na błyszczącej „ceracie”.

Osobiście usuwam kolor z każdej fotografii, która go nie potrzebuje. Klienci czasem proszą mnie o te same zdjęcia w kolorze, wtedy im je obrabiam na kolor, nie ma problemu ;)

Innym powodem do konwersji na cz/b jest mieszanie temperatur barwowych świateł, np. w kościele. Żółte żarówki, zielonkawe świetlówki i do tego czasem jeszcze pochmurne, granatowe niebo potrafią strasznie namieszać, a wtedy cz/b załatwia sprawę od ręki.
_________________
Arkadiusz Wojciechowski

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
aniaz1
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3

PostWysłany: Pon 12 Lis 2012, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi osobiście bardzo podobają się czarno-białe..
_________________
filmy instruktażowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group