Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zdjęcia czarnobiałe czy kolorowe? a może sepia ?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sheryl
maniak
maniak


Joined: 30 Dec 2010
Posts: 1221

PostPosted: Mon 10 Jan 2011, 23:03    Post subject: Reply with quote

..........

Last edited by Sheryl on Mon 16 Jan 2012, 15:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Gosiula
guru
guru


Joined: 29 Dec 2010
Posts: 3139
Location: Śląsk

PostPosted: Mon 10 Jan 2011, 23:03    Post subject: Reply with quote

kolorowe zdecydowanie, chociaż myślę że czarno-białe mają swój urok i też chciałabym mieć kilka takich ze ślubu uśmiech
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
Yenna
maniak
maniak


Joined: 15 Sep 2010
Posts: 1339
Location: Gliwice/Zabrze

PostPosted: Tue 11 Jan 2011, 10:23    Post subject: Reply with quote

Ja preferuję głównie kolor, zwłaszcza w sesjach plenerowych. Przy czym podstawą jest to, że musi on być naturalny. Czytaj - fotograf musi mieć wyczucie przy obróbce. Bo niektóre zdjęcia potrafią być przegięte pod tym względem.

Mimo to w rozmowie z fotografem zaznaczyliśmy,z że chcemy trochę czarno-białych. Przy czym zdajemy się na jego wyczucie uśmiech
Bo faktycznie niektóre momenty wychodzą najlepiej właśnie czarno-białe.

A co do sepii - ja takie zdjęcia osobiście lubię. Przykładowo bardzo mi się podobają, jako zdjęcia główne (okładkowe) na albumach. Ale mój TŻ powiedział "nie" smutny
_________________
04.06.2011
Back to top
View user's profile Send private message
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Joined: 20 Apr 2010
Posts: 60
Location: Szczecin

PostPosted: Tue 11 Jan 2011, 10:48    Post subject: Reply with quote

Sepia to był chwilowy powrót ale już jest niemodny. Takie efekty są niebezpieczne bo za kilka lat może okazać się po prostu kiczem. Podobnie jak był szał na czarno białe zdjęcia z jednym elementem kolorowym. Teraz to dość mocno kiczowaty element. Również fotomontaże z cyklu Pani Młoda na ręce Młodego czy Młody otoczony przez kilka żon są obecnie szczytem kiczu. Radził bym uważać na takie zabiegi bo zdjęcia mają cieszyć przez długie lata a nie być przedmiotem wstydu za 10 czy 20 lat.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sebastianfrost
kandydat
kandydat


Joined: 13 Nov 2007
Posts: 34
Location: Gostyń/Poznań/Włocławek

PostPosted: Wed 12 Jan 2011, 12:27    Post subject: Reply with quote

Zgadzam się z Krzysztofem. Jak najdalej od wszelkiej maści "artystuf" Nieśmiertelne są zdjęcia B&W i kolor i tylko w tych konwencjach bym się trzymał. Osobiście oddaję na płycie wszystkie zdjęcia w kolorze, a w osobnym katalogu są te które zaminiłem na B&W. Niezmiernie rzadko stosuje sepie i to tez w tych przypadkach, kiedy jest to uzasadnione. Np. tutaj:
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ZIMFOTO
kandydat
kandydat


Joined: 09 Jan 2011
Posts: 25
Location: Białystok

PostPosted: Wed 12 Jan 2011, 13:49    Post subject: Reply with quote

Każda wersja obróbki jest dobra, aby była dobrze opracowana.
Zrobić dobrze opracowane zdjęcie w obróbce czarno-białej jest taka sama sztuka jak i kolorowe.
Dla tego polecam wybierać fotografa który pokazuje zdjęcia w dużym formiacie i daje do porównania to same ujęcie w różnej wersji obróbki, w tedy mamy porównanie w tym czy zdjęcia są ostre , jakościowe i jaka wersja obróbki dannego fotografa nam pasuje, bo każdy fotograf ma zupełnie inny gust i styl obróbki.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Claudi
kandydat
kandydat


Joined: 22 Feb 2010
Posts: 19
Location: Warszawa

PostPosted: Sun 16 Jan 2011, 18:48    Post subject: Reply with quote

Chyba każdy fotograf ma słabość do czarno-białych fotografii a zwłaszcza Ci co siedzieli w ciemni i machali nad nimi rękami uśmiech Ja osobiście, żeby utrzymać swoje zamiłowanie do tego rodzaju zdjęć staram się młodym oddawać również to samo zdjęcie w kolorze i wtedy pozostawiam im wybór co im się będzie bardziej podobać. Na sepie raczej mało zdjęć przerabiam ale też mi się zdarza. Natomiast lubię czasem zupełnie polecieć kolorystycznie np. lubię taki efekt spranego zdjęcia, albo pożółknięte czy nawet przeżółknięte






Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
format
kandydat
kandydat


Joined: 23 Mar 2012
Posts: 11
Location: Krosno

PostPosted: Tue 27 Mar 2012, 10:01    Post subject: Reply with quote

Dokładnie jak pisze kolega. Urok zdjęć cz-b jest nieśmiertelny. Mam jednak czasem takie sytuacje gdzie młodzi nie chcą czarno-białych zdjęć ponieważ twierdzą że jednym kliknięciem w komputerze sami sobie zrobią wersję czarno-białą. Wtedy nieźle muszę się nagimnastykować żeby wytłumaczyć że konwersja do cz-b to nie tylko ściągnięcie jdnym suwakiem nasycenia.
Jako miłośnik starych albumów i zdjęć proponuję też młodym parom cyfrową stylizację nawiązującą do dawnych lat.




Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
belegia
kandydat
kandydat


Joined: 05 May 2011
Posts: 17
Location: Szczytno

PostPosted: Tue 27 Mar 2012, 11:17    Post subject: Reply with quote

Jeśli z sesji, to tylko kolorowe oczko Ale podobają mi się też czarno białe, zwłaszcza takie, na ktorych są uchwycone jakieś emocje, np. śmiech, jakoś lepiej je oddają uśmiech A ogólnie podobają mi się zdjęcia kolorowe, ale takie lekko wyblakłe, jakby za mgiełką.
Back to top
View user's profile Send private message
Kasztanowa
guru
guru


Joined: 09 Jan 2012
Posts: 11191

PostPosted: Tue 27 Mar 2012, 17:29    Post subject: Reply with quote

Zarówno zdjęcia czarno-białe jak i w stylistyce retro mają ciekawy klimat, ale nie zdecydowałabym się na całą taką sesję. Natomiast jako "przerywniki" są super uśmiech
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group