Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zdjęcia czarnobiałe czy kolorowe? a może sepia ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pon 10 Sty 2011, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 15:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 10 Sty 2011, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolorowe zdecydowanie, chociaż myślę że czarno-białe mają swój urok i też chciałabym mieć kilka takich ze ślubu uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Wto 11 Sty 2011, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja preferuję głównie kolor, zwłaszcza w sesjach plenerowych. Przy czym podstawą jest to, że musi on być naturalny. Czytaj - fotograf musi mieć wyczucie przy obróbce. Bo niektóre zdjęcia potrafią być przegięte pod tym względem.

Mimo to w rozmowie z fotografem zaznaczyliśmy,z że chcemy trochę czarno-białych. Przy czym zdajemy się na jego wyczucie uśmiech
Bo faktycznie niektóre momenty wychodzą najlepiej właśnie czarno-białe.

A co do sepii - ja takie zdjęcia osobiście lubię. Przykładowo bardzo mi się podobają, jako zdjęcia główne (okładkowe) na albumach. Ale mój TŻ powiedział "nie" smutny
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto 11 Sty 2011, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sepia to był chwilowy powrót ale już jest niemodny. Takie efekty są niebezpieczne bo za kilka lat może okazać się po prostu kiczem. Podobnie jak był szał na czarno białe zdjęcia z jednym elementem kolorowym. Teraz to dość mocno kiczowaty element. Również fotomontaże z cyklu Pani Młoda na ręce Młodego czy Młody otoczony przez kilka żon są obecnie szczytem kiczu. Radził bym uważać na takie zabiegi bo zdjęcia mają cieszyć przez długie lata a nie być przedmiotem wstydu za 10 czy 20 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sebastianfrost
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Gostyń/Poznań/Włocławek

PostWysłany: Sro 12 Sty 2011, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Krzysztofem. Jak najdalej od wszelkiej maści "artystuf" Nieśmiertelne są zdjęcia B&W i kolor i tylko w tych konwencjach bym się trzymał. Osobiście oddaję na płycie wszystkie zdjęcia w kolorze, a w osobnym katalogu są te które zaminiłem na B&W. Niezmiernie rzadko stosuje sepie i to tez w tych przypadkach, kiedy jest to uzasadnione. Np. tutaj:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ZIMFOTO
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 25
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro 12 Sty 2011, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda wersja obróbki jest dobra, aby była dobrze opracowana.
Zrobić dobrze opracowane zdjęcie w obróbce czarno-białej jest taka sama sztuka jak i kolorowe.
Dla tego polecam wybierać fotografa który pokazuje zdjęcia w dużym formiacie i daje do porównania to same ujęcie w różnej wersji obróbki, w tedy mamy porównanie w tym czy zdjęcia są ostre , jakościowe i jaka wersja obróbki dannego fotografa nam pasuje, bo każdy fotograf ma zupełnie inny gust i styl obróbki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Claudi
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 19
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 16 Sty 2011, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba każdy fotograf ma słabość do czarno-białych fotografii a zwłaszcza Ci co siedzieli w ciemni i machali nad nimi rękami uśmiech Ja osobiście, żeby utrzymać swoje zamiłowanie do tego rodzaju zdjęć staram się młodym oddawać również to samo zdjęcie w kolorze i wtedy pozostawiam im wybór co im się będzie bardziej podobać. Na sepie raczej mało zdjęć przerabiam ale też mi się zdarza. Natomiast lubię czasem zupełnie polecieć kolorystycznie np. lubię taki efekt spranego zdjęcia, albo pożółknięte czy nawet przeżółknięte






Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
format
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 11
Skąd: Krosno

PostWysłany: Wto 27 Mar 2012, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie jak pisze kolega. Urok zdjęć cz-b jest nieśmiertelny. Mam jednak czasem takie sytuacje gdzie młodzi nie chcą czarno-białych zdjęć ponieważ twierdzą że jednym kliknięciem w komputerze sami sobie zrobią wersję czarno-białą. Wtedy nieźle muszę się nagimnastykować żeby wytłumaczyć że konwersja do cz-b to nie tylko ściągnięcie jdnym suwakiem nasycenia.
Jako miłośnik starych albumów i zdjęć proponuję też młodym parom cyfrową stylizację nawiązującą do dawnych lat.




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
belegia
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Szczytno

PostWysłany: Wto 27 Mar 2012, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli z sesji, to tylko kolorowe oczko Ale podobają mi się też czarno białe, zwłaszcza takie, na ktorych są uchwycone jakieś emocje, np. śmiech, jakoś lepiej je oddają uśmiech A ogólnie podobają mi się zdjęcia kolorowe, ale takie lekko wyblakłe, jakby za mgiełką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 27 Mar 2012, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarówno zdjęcia czarno-białe jak i w stylistyce retro mają ciekawy klimat, ale nie zdecydowałabym się na całą taką sesję. Natomiast jako "przerywniki" są super uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group