Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Spotkanie młodej pary - dopiero w kościele
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Wto 8 Mar 2011, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie nie ma żadnych wpinek, czy to panu młodemu, czy gościom. Młody przyjeżdża z rodzicami do domu panny młodej, są blogoslawieni i jadą do kościoła. Żadnych bram czy cukierków nigdzie nie ma. Pod kościołem sypie się tym na co ksiądz pozwoli i jaka jest fantazja gości. Przed wejściem przy powitaniu chlebem i solą są dwa kieliszki, z wodą i wódką, tez pewnie jakiś zabobon, ale dokładnie nie wiem. Stluczonego się na sali nie sprząta, a tort rzeczywiście bywa potraktowany jak deser. O 24 są oczepiny, podziękowania dla rodziców raczej przed. Gościom nie daje się żadnych prezentów w podziekowaniu.
Tak jak mówiłam - o wielu zwyczajach dowiedziałam się dopiero od Was uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 8 Mar 2011, 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawniej bramy były taka tradycją i niektóre na prawdę były świetne, a teraz to tylko jakaś dzieciarnia je robi, no ale co zrobisz, przecież nie rozjedziesz... dlatego kasa w pogotowiu musi byc, bo flaszki im nie dam uśmiech Faktycznie koło chleba i i soli chyba stoją jakieś kieliszki. Aż tak dogłębnie nigdy sie nie przyglądałam hehe
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 8 Mar 2011, 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no kieliszki z wódką/wodą muszą być - po wypiciu rzuca się je za siebie, żeby się stłukły na szczęście uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 8 Mar 2011, 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas się rzuca kieliszkami ale do szampana, które są ze soba powiązane, a nie z wódki i wody...one są na ozdobę...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Wto 8 Mar 2011, 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas są cukierki dla dzieci a nie kasa... ja dzieci stoją i patrza ... rodzice mieszkają w bloku i od nich będe wychodzić to tam sawsze się dzieciaczków nazbiera i dla nich osobno zbiera się cukierki .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 8 Mar 2011, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas zawsze było tak że jeśli kobieta wybrała kieliszek z wódką to rządziła w małżeństwie a jeśli nie to mężczyzna uśmiech

u nas jest że młoda para jedzie po kościele do domu w którym zamieszkają i Pan Młody przenosi żonę przez próg żeby szczęście zostało w domu uśmiech
a pozostałe części z opowiadania Anity się zgadzają uśmiech
też będzie u nas orkiestra grająca marsza (my do kościoła idziemy na nogach, o ile będzie pogoda, więc orkiestra będzie szła z nami
_________________



Ostatnio zmieniony przez Gosiula dnia Wto 8 Mar 2011, 9:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Wto 8 Mar 2011, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas dla równowagi będzie woda w kieliszku bo jak bym trafiła na wódkę to bym ją na pierwszą osobę stojącą przede mną wypluła smutny nie cierpię jej smaku zresztą wcale alkoholu nie piję ..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 8 Mar 2011, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj to u nas tak nie ma Gosiula uśmiech
Kalinka oczywiście jak młodzi sie ubezpieczeni to cukieraski też są uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Wto 8 Mar 2011, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze w kontekście błogosławieństwa. Jak wspominałam - u nas jest zasada, że w jego trakcie powinna być obecna rodzina - rodzice, rodzeństwo. chrzestni, dziadkowie, wujkowie (krótko mówiąc - kto się zmieści uśmiech ) Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Dla mnie błogosławieństwo od rodziców to dość szczególna i intymna chwila. Ale pewnie to kwestia mocno indywidualna uśmiech
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 8 Mar 2011, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yenna napisał:
Jeszcze w kontekście błogosławieństwa. Jak wspominałam - u nas jest zasada, że w jego trakcie powinna być obecna rodzina - rodzice, rodzeństwo. chrzestni, dziadkowie, wujkowie (krótko mówiąc - kto się zmieści uśmiech ) Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Dla mnie błogosławieństwo od rodziców to dość szczególna i intymna chwila. Ale pewnie to kwestia mocno indywidualna uśmiech

No właśnie według tradycji do domu przychodzi cała rodzina, pisałam też o tym, a dla mnie to takie sztuczne... aż takiego kontaktu nie mam teraz z ciotkami i wujkami... wydaje mi się że odchodzimy od rodziców i to oni mają nas pobłogosławić... a zyczenia od reszty gości otrzymamy po ślubie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group