Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Nasze Maleństwo ;*
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 58, 59, 60, 61  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Czw 21 Lip 2011, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja walczę o karmienie piersią, co wcale nie jest dla mnie łatwe i wymaga ode mnie wieli wyrzeczeń. Ale robię to świadomie uśmiech
Moja córa na początku tez się dławiła moim mlekiem (ile strachu się najadłam, to moje Rolling Eyes ), ale po pewnym czasie bardzo ładnie wszystko się unormowało. I teraz zdarza się, że mojemu głodomorkowi potrafi braknąć mleczka! Zwłaszcza jak ma skok rozwojowy uśmiech

Co do oceniania czy ktoś karmi piersią czy butlą uważam, że to indywidualna sprawa każdej matki . I tylko jej. Więc nic nikomu do tego Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 22 Lip 2011, 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do karmienia nikt nie powinien się wtrącać bo to wyłącznie sprawa kobiety,
ja bym chciała karmic ta 6 miesięcy ale jak wyjdzie to zobaczymy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monika1
guru
guru


Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 4301
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Pią 22 Lip 2011, 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Wami dziewczyny, że karmienie to indywidualna sprawa, jedne nie mogą a chcą, inne mogą a nie chcą.
Ja mam nadzieję nie karmić piersią, jak wyjdzie zobaczymy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Pią 22 Lip 2011, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coni napisał:
A ja powiem tak (i pewnie zrobie tym male zamieszanie), ze jesli kiedys zdecydujemy sie na drugie dziecko, to nie wiem czy bede je karmic piersia. Widze ile zachodu kosztuje mnie dojscie z moimi piersiami do jako takiego stanu sprzed okresu karmienia i nie chce przechodzic przez to drugi raz. Potrzeby babyka potrzebami, ale moim zdaniem dobre samopoczucie i wyglad matki chyba tez powinny sie liczyc. No chyba ze maz sponsornie mi operacje biustu - wtedy nie mam nic przeciwko Wink

Coni, samopoczucie i wygląd matki to podstawa, tak uważam. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Dzieciom karmionym butelką przecież żadna krzywda się nie dzieje, ja nie widzę problemu.
Sama nie wiem, czy będę miała pokarm i czy sobie poradzę. Chciałabym spróbować karmić piersią, bo chciałabym sprawdzić jak to jest. uśmiech Ale jak się nie uda z jakichś powodów to nie będzie dramatu. Mnie wykarmiono butlą i nie czuję się gorszym dzieckiem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Sob 23 Lip 2011, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiula obolałe brodawki nie są gorsze od porodu. Poród jest masakrą,ale obolałe brodawki uwierz mi da się ścierpieć widząc,że Twoje dziecko chce jeść i nie marudzi. Poza tym są kremy na to bardzo dobre, parę dni i problem znika uśmiech
Co do marnowania tego "dobrodziejstwa" to ja w żadnym wypadku nie marnuję odciągniętego pokarmu.. Jak Wiktoria się obudzi wcześniej niż przypada pora normalnego karmienia to dostaje butelkę. Poza tym jeśli będziesz karmić piersią i poczujesz co to jest ból piersi i pachwin przy ich maksymalnym napełnieniu,bo będziesz mieć taką nadprodukcję mleka to wtedy zobaczymy czy nie będziesz tego pokarmu odciągać,żeby ulżyć zarówno sobie w bólu jak i dziecku,żeby się nie krztusiło i nie było przez Ciebie oblewane.
Łatwo się gada na takie tematy jak się czegoś takiego nie doświadczyło i jak już zostaniesz mamą na pełny etat to zobaczysz,że zmienisz zdanie w wielu kwestiach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Sob 23 Lip 2011, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie przeraża wizja porodu..i bolące brodawki. póki co.. nie nastawiam się ani na karmienie piersią ani na butelkę.. co ma być to będzie. zdecyduje po porodzie.. póki co kupiłam nakładki na sutki , i jedną butelkę.. a sterylizator,albo odciągacz itp. to kupi mąż po porodzie..w zależności od potrzeb uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Coni
guru
guru


Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 2526

PostWysłany: Sob 23 Lip 2011, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciesze sie, ze nie tylko ja tak uwazam jak uwazam Very Happy Wink

Princess - ja wcale nie mialam na mysli operacji plastycznej, by biust powiekszyc. Tylko by sprawic by wygladal ladnie i estetycznie (czyli predzej jego pomniejszenie). Po karmieniu moj biust zmniejszyl sie na tyle, ze nie potrzebuje stanikow o roz. D czy E, ale nadal nie jest taki jaki byl i mimo ze mialam w planach karmienie Tobiego do 6 m-ca, to teraz w ogole nie zaluje ze wyszlo jak wyszlo. Przezylam to mocno, ale teraz jestem zadowolona.
A co do chorowania dzieci, to uwierz znam przypadki karmione butla od samego poczatku i do dzis ani kataru nie mialy. Znam tez takie, ktore "jada" na piersi i co chwila cos lapia - wiec nie generalizowalabym.

I tak, jak celnie zauwazyla ktoras z dziewczyn zeby karmic piersia trzebamiec wiele samozaparcia, a czasami po nieprzespanych nocach, marudnych dniach itp. o te samozaparcie jest na prawde trudno.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Pon 25 Lip 2011, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taaak karmienie cycem wymaga dużego samozaparcia Very Happy ale nie wiem czy chodzi o te nie przespane noce i marudne dni... dzieciom jadącym na butli też takie noce i dni się zdarzają oczko
myślę, że raczej chodzi o ten @#!$ ból nim brodawki się zahartują... ja gryzłam szczoteczkę do zębów, łzy ciekły mi z oczu i trzymałam małą przy cycku w tym samym czasie uśmiech
żywe rany miałam na brodawkach, które przy każdym karmieniu się otwierały... to jakiś koszmar był, ale nie żałuję, a i M bardziej się moje piersi podobają oczko zwłaszcza gdy "podkrada" mleko małej oczko Embarassed
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Wto 26 Lip 2011, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oh tak ja też póki brodawki się nie zahartowały to rany otwierały się przy każdym karmieniu i płakałam jak bóbr za każdym razem jak ją przystawiałam do piersi,ale wystarczył tydzień smarowania brodawek maścią i wszystko przeszło uśmiech

w ramach chwalenia się ..
przez ciąże przybyłam 24kg (tym zbytnio się nie chwalę;p) 4 dni po porodzie jak stanęłam na wadze to było mnie już 10 kg mniej lol a na równiutkie 2 tygodnie po porodzie zostało mi tylko 6 kg nadprogramowych do zgubienia Twisted Evil jeszcze jakieś 3 kg mniej i zapnę się w moje stare spodnie Very HappyVery Happy a jeszcze jakiś 1 kg/2kg mniej i przełożę obrączkę na prawą rękę uśmiech mega mnie to cieszy,bo bałam się,że będzie ciężko z tą masą ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Wto 26 Lip 2011, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady_S. w takim razie ogromne gratulacje!wykrzyknik Szczerze powiedziawszy ja trochę boję się tych nadprogramowych kg, już kiedyś miałam ich za dużo i wcale się nie czułam z nimi, ba ze sobą, dobrze... Na razie jestem zadowolona ze swojej wagi (od początku ciąży przybyło mi max.2kg) i mam nadzieje, że jeszcze tylko max.10 (tak, żeby 8 z przodu nie było...)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 58, 59, 60, 61  Następny
Strona 59 z 61

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group