Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Logo producenta na obrączce - spotkaliście się z tym?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 695
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostWysłany: Wto 2 Lis 2010, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale się ktoś wysilił z tą reklamą i trochę się musiał napisać...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 2 Lis 2010, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

że mu się chciało... przeciez tego nawet nie chce sie czytac... bleeee
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciapa
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 18

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez nie słyszłąm, żeby było logo producenta na obrączkach... aczolwiek jeśli to logo będzie sobie w środku i nie zepsuje wam napisu to się przejmuj:) kto Ci bedzie zaglądał w srodek obrączki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciapa
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 18

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS a swoją drogą ja też raczej niemoralna jestem, bo mam przetopioną obrączkę, więc chyba nie powinnam się wypowiadaćuśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciapa napisał:
ja tez nie słyszłąm, żeby było logo producenta na obrączkach... aczolwiek jeśli to logo będzie sobie w środku i nie zepsuje wam napisu to się przejmuj:) kto Ci bedzie zaglądał w srodek obrączki:)

no chyba żartujesz, czy wszystko musi się liczyć tylko wtedy gdy widać? Confused
Oczywiście, że logo będzie w środku, a obrączkę psuje sama jego obecność, bo wygląda jak czyjś grawerunek ślubny.

Ale mniejsza z tym, mija termin wykonania obrączek, i jeśli jutro nie będą one gotowe jesteśmy (prawie) zdecydowani odstąpić od umowy i zamówić inne w innym zakładzie.
W związku z tym, czy jest na sali prawnik, lub ktoś, kto orientuje się czym się różni zadatek od zaliczki (to mniej więcej wiem) i od kaucji na poczet zaliczki (dziwnie brzmi, ale tak właśnie naskrobał facet na odwrocie umowy)?
I czy w przypadku tego ostatniego mogą być problemy z odbiorem pieniędzy przy rezygnacji z powodu niedotrzymania terminu?
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vella napisał:
W związku z tym, czy jest na sali prawnik, lub ktoś, kto orientuje się czym się różni zadatek od zaliczki (to mniej więcej wiem) i od kaucji na poczet zaliczki (dziwnie brzmi, ale tak właśnie naskrobał facet na odwrocie umowy)?

Zadatek podlega zwrotowi w przypadku niewykonania umowy. Strona która zadatek wpłaciła ma prawo żądać zwrotu zadatku w podwójnej jego wysokości (jeżeli winę ponosi wykonawca usługi).
Zaliczka nie podlega zwrotowi. W przypadku niewywiązania się usługodawcy z umowy klient może dochodzić odszkodowania.
A co do tej "kaucji" (może powinno być "zaliczka na poczet kaucji"?) to strasznie dziwne sformułowanie. Aż zapytam męża jak wróci z pracy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 695
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie znam sformułowania kaucja na poczet zaliczki , nie przypominam sobie, by było coś takiego w KC. A jeśli nie ma to określenie tego jako kaucja na poczet zaliczki nie ma znaczenia prawnego

Vella- wszystko zależy od podejścia. Mnie to akurat nie przeszkadza
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie "kaucja na poczet zaliczki", sama się zdziwiłam, bo to dla mnie sensu nie ma.

Z jednej strony kartki są wszystkie informacje o zamówieniu: nasze nazwiska, model obrączek, tekst grawerunku, etc. I oczywiście termin realizacji zamówienia (ustnie zapewniał, że to termin "na wyrost", bo obrączki będą gotowe dużo wcześniej, mamy sie nie dowiadywac, on sam do nas zadzwoni by przyjść po odbiór). Wypełnione rubryczki, standardowy druczek tej firmy.
Na odwrocie ręcznie napisał pokwitowanie odbioru pieniędzy:

"kaucja na poczet zaliczki
Przyjęto kwotę xxxx zł za obrączki [tu numery modeli]. Obraczki w cenie xxxx zł. Pozostało do zapłaty xxxx zł."
+ data, pieczątka, podpis

Z tego artykułu: http://www.oknotest.pl/pl/zaliczka_czy_zadatek.php dowiedziałam się, ze nie był to zadatek, dwukrotnej kwoty żądać nie możemy. Na zdrowy rozum była to zaliczka. I tu martwi mnie to co napisalaś, że możemy nie dostać zwrotu, tylko musimy się starać o odszkodowanie. W przypadku niedotrzymania terminu umowy też? Bazując na artykule uznałam, że zaliczka przepaść nie może.

A już kompletnie nie rozumiem tej kaucji. Kaucja to rzecz zwrotna z jej samej natury, przepada gdy się nie dotrzyma zobowiązań, taka gwarancja wykonania usługi, ale to raczej oni nam płaciliby kaucję...
A kaucja na poczet zaliczki? Mam dziś Dzień Paranoi, i sie zastanawiam czy to nie sposób ominięcia paragrafów, nie była to zaliczka, więc nic nie zwrócimy. Confused
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vella napisał:

I tu martwi mnie to co napisalaś, że możemy nie dostać zwrotu, tylko musimy się starać o odszkodowanie. W przypadku niedotrzymania terminu umowy też?

Z tego co ja wiem, to niestety tak. Jeżeli nie udałoby się polubownie tego załatwić, to pozostaje sądowe dochodzenie odszkodowania.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardzo, bardzo niedobrze smutny
W naszej sytuacji bardzo istotną kwestią jest CZAS. Jeśli obrączek nie ma teraz, to jeszcze możemy w innym punkcie zamówić, w dwa tygodnie zdążą zrobić. Ale jeśli tutaj będą sprawę przeciągać, odwlekać, odmówią zwrotu pieniędzy i obiecają dostawę "jutro", to możemy być w bardzo nieprzyjemnej sytuacji, gdy w dniu ślubu zostaniemy bez obrączek.




Stefcia - ale co Ci nie przeszkadza? Masz na myśli to logo?
Nam przeszkadza, ale się z tym pogodziliśmy, bo planujemy F zmienić na E, mam nadzieję, że dodrapanie jednej kreseczki nie będzie dla grawera zadaniem nie do wykonania.

edit:
aaa, Stefciu, doczytałam, że to ty pisałaś o tym imienniku w Aparcie.
no cóz, ja widzę różnicę w małym znaczku przypominającym swego rodzaju próbę (w końcu próba złota nam nie przeszkadza w najmniejszym stopniu, więc i taki imiennik Apartu też by u nas przeszedł, bez zachwytu, ale do zaakceptowania), a w kobylastym sercu z inicjałami. Jak w obrączkach z drugiej ręki...
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...


Ostatnio zmieniony przez Vella dnia Czw 18 Lis 2010, 17:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group