Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

menu weselne..informacja dla gości..tak czy nie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lovrin_pl
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 24

PostWysłany: Wto 28 Paź 2014, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz sporo racji,ponieważ to taka nowość z którą wcześniej się nie spotkałam,zawsze było to tylko samo zaproszenie bez podania menu,w sumie po co gościom taka dodatkowa informacja? Moim zdaniem to mija się z celem i już wchodzi w lekką przesadę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZróbSWÓJŚlub
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 40
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 2 Lis 2014, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Menu na stole bardzo się przydaje i to z kilku powodów:

1. Jeśli jest kilka wariantów do wyboru mamy czas, żeby się spokojnie zastanowić i dokonać wyboru
2. Tak jak pisałyście wcześniej nie przegapimy ulubionych potraw
3. Łatwiej mierzyć siły na zamiary uśmiech Wiemy ile będzie potraw i na przykład możemy zrezygnować ze słodyczy czy owoców w danym momencie, wiedząc, że czekają nas jeszcze dwa ciepłe dania.

Dla mnie tylko przesadą jest podawanie menu z rozkładem minutowym typu 21.45 flaczki, 23.30 pieczone prosię etc.

U nas napisaliśmy, co jest na obiad, co będzie w menu grillowym po obiedzie, jakie przekąski i co na zakończenie.
_________________
Zapraszam na bloga uśmiech
zrobswojslub.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 2 Lis 2014, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel_Si napisał:
Poza tym nie sądzę, aby któregoś z gości mogła ominąć jakaś potrawa, czy gość siedzi przy stole czy akurat gdzieś wyszedł, danie zawsze wyląduje przy jego miejscu. .


A to może zależeć od tego, czy macie podawane dania na talerzach, czy na półmiskach i tym, jak kelnerzy te półmiski rozdysponowują. Czasem coś wyląduje daleko od Ciebie i nawet nie wiesz, że coś takiego serwowali język Bo właśnie np. kelner postawił jeden półmisek przy Tobie a drugi (np. z innymi mięsami) cztery osoby dalej.

Teraz chyba w standardzie na weselach jest to, że na półmiskach podaje się trzy czy pięć ciepłych dań i każdy może sobie wybrać. Więc menu może być ułatwieniem, na co polować język No i czasem jak coś przed Tobą ląduje, to nie do końca wiesz co to jest, więc szybkie zerknięcie w kartę i może uda się odgadnąć "niewiadomą".

No ale jeśli menu Ci się nie podobają, to nikt nie każe Ci ich stawiać na stół.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BuduarGirl
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 31

PostWysłany: Nie 2 Lis 2014, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z menu spotkałam się już dobre parę lat temu na weselu wujka, więc nie wiem czy można tu mówić o czymś nowym:) Raczej to kwestia kolejnego "papierka" do zakupienia, a więc i kasy.
Obecność tamtego menu była o tyle uzasadniona, że zamiast półmisków z mięsami główne danie każdy gość wybierał sam z 3 propozycji. Ale niektóre niespodzianki jak np. płonące prosie nie było ujęte:)
_________________
Kawa, kartony i wesele:) Czyli jak się urządzić i nie zwariować

Moje STD uśmiech Jeden krok bliżej Wielkiego Dnia
http://buduargirl.blogspot.com/2014/11/realizacja-save-date.html#more
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mademoiselle
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Siemianowice Śl.

PostWysłany: Czw 6 Sie 2015, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zamawiam menu z tego faktu, że zaczynamy już o 13:30 i wiele gości myślało, że będzie tylko obiad i tort. Chcę im pokazać że mają prawo bawić się do północy ijedzenie mmają zapewnione oczko
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tlustybit
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 1

PostWysłany: Czw 6 Sie 2015, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem warto napisać oczko bez godzin i bez przekąsek oczko ale główne dania warto
_________________
atopowe zapalenie skóry
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Czw 6 Sie 2015, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem czy bym to chciała tak mocno. Fajna sprawa, ale czy konieczna? Ja mam standardowe godziny weselne, goście mniej więcej powinni wiedzieć jak temat wygląda. A tak czy siak, mój narzeczony nie chce menu:P
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Czw 6 Sie 2015, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam , w przypadku gdyby było kilka wariantów do wyboru uważam że jak najbardziej w przeciwnym razie nie bo po co porcje i tak są zapłacone więc je wydadzą na stół.

Ja miałam na weselu dwie wegetarianki one wiedziały że dostaną takie a nie inne jedzenie reszta to niespodzianka. Zresztą nie mieliśmy jakiegoś wymyślnego menu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Pią 7 Sie 2015, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie u nas jedzenie będzie wystawiane w półmiskach, co kto sobie weźmie. Myślę, że gdyby był wybór w trakcie wesela to menu byłoby najbardziej porządane.
No jeszcze zobaczę.uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdusia1988
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 65

PostWysłany: Pon 9 Lis 2015, 14:33    Temat postu: Menu na stole Odpowiedz z cytatem

Menu na stole, to dobry pomysł. Tutaj znalazłam przykłady na to jak zapisać menu http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/menu-weselne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 12 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group