Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

menu weselne..informacja dla gości..tak czy nie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E-kwiaty napisał:
Ja zawsze otrzymywałam zaproszenia bez podanego menu weselnego.

Przecież nikt nie wysyła zaproszenia z jadłospisem, skąd taki pomysł w ogóle Rolling Eyes
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna24
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 18
Skąd: woj. podkarpackie

PostWysłany: Wto 30 Lis 2010, 23:11    Temat postu: Re: menu weselne..informacja dla gości..tak czy nie? Odpowiedz z cytatem

Sony85 napisał:
(przepraszam jeśli był ten temat..nie znalazłam w kilkunastu pierwszych tematach)
mam do Was pytanie...
...co myślicie o drukowaniu menu dla gości ..dla ich wiadomości..żeby wiedzieli jakie potrawy kiedy będa podawane albo co bedzie wogóle podawane na weselu...
...ja sie zastanawiam nad taką możliwością....osobiście zawsze będąc na czyimś weselu zdażało mi sie przegapić jakiś smakowity posiłek..bo akurat byłam na zewnątrz czy z innego powodu...a następnym już było np jakieś danie którego nielubie i tym sposobem siedziałam wygłodniała..jeśli chodzi o ciepłe dania bo wiadomo ze zimna płyta jest prawie stale....
....ale myślę ze to by się podobało gościom...taki spis od początku do końca co bedzie podawane....i mniej więcej o której godzinie....
....co Wy o tym sądzicie?....





Menu weselne jest to świetny pomysł!

Na naszym weselu były i świetnie się sprawdziły. Każdy z gości twierdził, że pozwalało się odnaleźć na imprezie, ułożyć sobie plan odjazdu, itp.

Nasze weselne menu nazwaliśmy planem wesela, ponieważ dotyczyło różnych informacji, nie tylko odnośnie jedzenia.

Postaram się tu wrzucić dwa zdjęcia naszego planu, abyście sami mogli sobie takie zaprojektować, wedle oczywiście Waszego gustu i pomysłu.

Nam robiła to firma drukarska na Allegro, u której zamawialiśmy też zaproszenia i winietki, aby wszystko było w takim samym stylu.

Jeżeli nie zdołam tu wrzucić zdjęć, zapraszam na naszą stronę ślubną:

www.justynahubert.weselny.pl

(zakładka GALERIA)

Plan wesela/Menu weselne (jak zwał, tak zwał) naprawdę się przydaje. Jak może zobaczyliście, u nas była informacja o odjeździe busa weselnego, odwożącego gości - więc każdy mógł sobie zaplanować kiedy będzie chciał wracać do domu,

można tam było znaleźć informacje o winie, wiejskim stole, itp.
A przede wszystkim podziękować za przybycie uśmiech

No i ?
Nie supersprawa?


http://c.wrzuta.pl/wi2909/c1d7ef37002014754cf575b8/0/plan%20wesela%20wnetrze

http://c.wrzuta.pl/wi3583/00002d280004fda34cf57423/0/nasz%20plan%20wesela%20
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
monatana_ana
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 207
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 16 Gru 2010, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że menu weselne to fajny pomysł uśmiech można każdemu przy miejscu siedzącym postawić. Może to być tylko menu dotyczące jedzenia, a może też być taki scenariusz, co o której godzinie itd uśmiech fajna rzecz dla gości
_________________
Dla Ciebie....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka55
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 662
Skąd: PL

PostWysłany: Pon 10 Sty 2011, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo lubię jak na weselu jest menu
_________________
Eleganckie zaproszenia ślubne winietki, zawieszki, dyplomy, etui, menu, tablice inne na ślub i wesele
---- GALERIA ----

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karolcia25
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 131
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 22 Lut 2011, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takiemu menu zdecydowanie mówię NIE.Niech to będzie niespodzianka dla gości,ja też wolę nie wiedzieć co będą podawać na weselu,na którym jestem.My ustalamy sami menu na ok msc przed slubem,na obiad będa trzy rodzaje mięs do wyboru,każdy zje to,na co ma ochotę.Nie chciałabym żeby wiedzieli co będzie podawane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natka86
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 280
Skąd: śląsk

PostWysłany: Wto 22 Lut 2011, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas tego nie będzie oczko jakoś nie wiem czemu ale mnie to nie przekonuje.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna24
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 18
Skąd: woj. podkarpackie

PostWysłany: Wto 22 Lut 2011, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vella napisał:
E-kwiaty napisał:
Ja zawsze otrzymywałam zaproszenia bez podanego menu weselnego.

Przecież nikt nie wysyła zaproszenia z jadłospisem, skąd taki pomysł w ogóle Rolling Eyes


Nie chodziło mi o wysłanie jadłospisu wraz z zaproszeniami. Chodziło mi o tę samą linię wzorniczo - kolorystyczną zaproszeń, winietek i planów wesel- jadłospisów. Naprawdę ładnie to wygląda. I świadczy o zaangażowaniu się w przygotowania ślubno - weselne uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 22 Lut 2011, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z takim menu spotkałam się na dwóch imprezach z pracy w eleganckim lokalu. I powiem, że fajne to było, bo była podana nazwa potrawy i krótki jej opis. Tyle, że tam były raczej takie wyszukane potrawy i ciężko czasami było trafić co to za mięso, co to za sos, itp. A ja na weselu raczej cudawianków podawać nie będę tylko tradycyjne potrawy, więc wątpię czy się na coś takiego zdecyduję. Ale na pewno byłaby to raczej nowość wśród moich gości.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna24
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 18
Skąd: woj. podkarpackie

PostWysłany: Sro 23 Lut 2011, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agattt i Zainteresowane,
moim zdaniem, w całej tej idei "menu weselnego", nie jest najważniejsze -->co<-- chcesz podawać na stole, tylko -->kiedy, o której godzinie<--. Jeżeli jedzenie jest smacznie przyrządzone, to goście i tak będą zadowoleni pod względem kulinarnym. Jednak należy przewidzieć to, żeby Goście czuli się jak najbardziej komfortowo i aby nie poczuli się zdezorientowani, lub zażenowani. Przykład: goście chcą już wyjść, żegnają się z parą młodą, a ich wyjściu towarzyszy uroczyste wprowadzenie tortu. Goście czują się zawiedzeni, że ich ominęło coś tak ważnego, bo nie wiedzieli o której to będzie godzinie. Orkiestra też nie wie, kiedy podawane są gorące dania- więc ich nie zapowiada - "dzięki" temu połowę tańczących gości omija np. barszczyk czerwony z kapuśniakiem. To tylko przykłady, ale jakże ważne są nawet takie drobiazgi organizacyjne. To dzięki takiemu zaangażowaniu można liczyć na pełen sukces wesela.

Goście wchodzą na salę i przeglądają menu - dzięki temu wiedzą, że mogą zaplanować sobie powrót na np. o 22.30 lub 1 w nocy.

Ponownie zapraszam do oglądnięcia menu z mojego wesela, oto linki:

http://youstine.wrzuta.pl/obraz/1je1Ri5Z3ta/nasz_plan_wesela
http://youstine.wrzuta.pl/obraz/powieksz/1nvuG03bJcg

Plan wesela (nie pisaliśmy "menu weselne" bo zawiera informacje nie tylko dotyczące posiłków) jest oczywiście zgięte na środku (w A5) i postawione jak rozchylony zeszyt w pionie. Nazwę napisaliśmy z obu stron, aby goście siedzący z jednej i drugiej strony stołu ją widzieli. Jedno daliśmy orkiestrze, dzięki temu ona również wiedziała kiedy zaprosić tańczących na gorące danie.
Drukowała firma znaleziona przez nas na Allegro.


Oczywiście nie twierdzę, że jest idealne! Obym nie została odebrana negatywnie przez Forumowiczki.

Pozdrawiam oczko i służę pomocą uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 23 Lut 2011, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dla mnie właśnie w idei "menu weselnego" ważniejszą rolę odgrywa co jesz a nie o której. Moje wesele będzie miało uklad taki jak niemal wszystkie w mojej okolicy, więc dla gości naturalne będzie np to, że tort będzie podany ok 1 (po oczepinach). A po torcie będą mogli liczyć jeszcze na barszczyk z pasztecikami/krokiecikami. Jeżeli bym miała zdecydować się na umieszczenie takiego menu to raczej po to, żeby wyjaśnić co to za potrawa i z czego się składa. Obok nazwy oczywiście można by podać orientacyjną godzinę podania, ale nie to byłoby dla mnie najważniejsze. No i przede wszystkim menu ma sens wtedy, gdy podawane są jakieś rzadziej spotykane potrawy, bo nie ma sensu opisywać rosołu czy schabowego z ziemniakami język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
Strona 2 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group