Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jak mam liczyć
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Od którego dnia zacząć liczyć cykl?
od dnia w którym wystąpiło lekkie plamienie
70%
 70%  [ 19 ]
od dnia w którym pojawiło się normalne krwawienie
29%
 29%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 27

Autor Wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 18 Paź 2010, 19:03    Temat postu: jak mam liczyć Odpowiedz z cytatem

Z góry przepraszam jeśli w złym miejscu i jeśli już było takie pytani.

No więc w czwartek powinnam dostac okresu...pojawiło się tylko słabe plamienie, które utrzymało się do niedzieli. Dziś czyli w poniedziałek pojawił się prawdziwy okres. I teraz pytanie, który dzień mam uznać za pierwszy dzień cyklu: czwartek (początek plamienia) czy poniedziałek (normalny okres)?


Ostatnio zmieniony przez nimfa dnia Wto 19 Paź 2010, 7:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 18 Paź 2010, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze liczę od dnia kiedy pojawia się plamienie. I takim sposobem okres mi trwał ponad tydzień. Na szczęście teraz już trwa góra 5dni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justii
maniak
maniak


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1117

PostWysłany: Pon 18 Paź 2010, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez bym chyba liczyła od tego plamienia- też mam pierwszy dzień taki że niewiele leci a dopiero drugiego jest intensywne krwawienie więc może u Ciebie nimfo było podobnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 18 Paź 2010, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno plamienie zalicza sie do poprzedniego cyklu, wiec patrzac z tego pkt widzenia nowy cykl powinnas zaczac liczyc od dnia krwawienia. Jednak, ciezko to rozdzielic skoro bylo pamienie a za chwile zmienilo sie w krwawienie - rownie dobrze mogl byc to poczatek okresu tylko np szyjka sie jeszcze nie rozwarła na tyle, a hormony nie zadziałały na endometrium tak, by krwawienie było obfitsze.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 19 Paź 2010, 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja chyba ankiete zrobię i zobaczym która opcja wygra.

U mnie normalnie też pierwsze dnia jest plamnienie (mniejsze bądź większe), ale drugirgo dnia już jest obfity krwotok. A teraz 4 dni plamienia wczoraj dużo...a dzisaj początki miernawe ale sie zobaczy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 19 Paź 2010, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plamienie a plamienie... ja zawsze liczę od dnia w którym dostałam krwawienia. rzadko kiedy jest ono skąpe. od kilku cykli mam raczej tak, że dostaję krwawienia, przez 2 dni jest w miarę normalne (tyle, że bardzo obfite i najem się bólu za cały miesiąc, ale u mnie to standard), a trzeciego dnia mam tylko stróżkę.... czwartego znowu normalne krwawienie.

nimfo, a z plamieniem to ile wychodzi Ci cykl??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 19 Paź 2010, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak doliczę te 4 dni plamienia do poprzedniego cyklu to wyjdzie mi 32 dni...Jeśli uznać czwartek czyli początek bardzo skąpego plamienia za początek okresu i cyklu to normalnie poprzedni był 28 dni....poczekam do natępnej miesiączki i zobaczę jak to będzie wyglądać.

A przy okazji pierwszy raz mi się taka anomalia przytrafiła...a dzisiaj jest bardzo skąpo język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Wto 19 Paź 2010, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi tłumaczono, że pierwszym dniem cyklu jest ten, w którym zauważymy choćby kroplę żywej, czerwonej krwi.
Jeśli plamienie jest brunatne, to ja bym zaliczyła je do poprzedniego cyklu, jeśli jednak są ślady świeżej krwi - to jest to początek nowego raczej.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 20 Paź 2010, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam na kursie NPR doktor nauk medycznych mówiła, że za pierwszy dzień cyklu liczy się ZAWSZE dopiero prawdziwe krwawienie! Plamienie jest częścią poprzedniego cyklu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 20 Paź 2010, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jeśli by tak na to spojrzeć to te pierwsze cztery dni to właśnie było takie brunatne plamienie...czyli suma sumarą mój okres (prawdziwy) trwał 1 dzień... język

bardzo wam dziękuję za pomoc co kilka (kilkanaście głów) to nie jedna lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group