Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Małe co nieco o foto/video Dobre porady i ostrzeżenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na wesele/ślub zamówię:
fotografa freelancera (wolny strzelec)
32%
 32%  [ 22 ]
Zakład fotograficzny z renomą
20%
 20%  [ 14 ]
Fotografa którego polecą znajomi
47%
 47%  [ 32 ]
Wszystkich Głosów : 68

Autor Wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
Betka napisał:

A może właśnie oldziiaa dostanie surowy materiał? Wink

To nie jest takie proste, a czasem wręcz niewykonalne.

My mamy surowy materiał, jak widać dało się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka napisał:

My mamy surowy materiał, jak widać dało się.

Pisałem o materiale realizowanym profesjonalnymi kamerami, gdzie masz nagranych kilka różnych ścieżek dźwiękowych i format obrazu, którego nie rozumie Windowsowy Media Player, ani żaden odtwarzacz dostępny w internecie.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja pisałam po prostu o surowym materiale i odniosłam się tylko i wyłącznie do wypowiedzi Wideofilmu, że oldziiaa takowego nie dostanie. Mnie filmy totalnie nie kręcą i generalnie nie znam się na tym ani trochę. Nie interesuje mnie w jaki sposób nasz film został zrobiony, a jedynie to, co na nim jest. Wracając do mojej pierwszej wypowiedzi - my dostaliśmy surowe nagranie i oglądałam je z większym sentymentem, niż gotowy materiał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemysław Cioch
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 47
Skąd: Warszawa / Ostrowiec Św.

PostWysłany: Czw 18 Kwi 2013, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja was chciałbym zaprosić na fajną stronę gdzie doświadczony fotograf opisuje swoje doświadczenia oraz dzieli się wskazówkami z młodymi parami.

http://www.dwaserca.info/z-pamietnika-fotografa-cz-i/#more-1143
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Czw 18 Kwi 2013, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:

Przekaz raczej odpowiedniejszy na zakończenie filmu a nie początek.

Cytat:
Chodzi mi np żeby koniec wyglądał mniej więcej tak

chyba napisałam tu że chodzi o koniec...Rolling Eyes

Cytat:
Przyjrzyj się na obraz z dvd, nie zobaczysz na nim pojedynczego włoska, ani wyraźnej źrenicę oka.
DVD to zaledwie 400 tys piseli (0,4 Mega pikseli) a Blu Ray to przeszło 2 miliony pikseli. (2 Mega piksele)
Na obrazie Blu Ray jest 5x więcej szczegółów, co wpływa na nieporównywalną ostrość.

No to trudno najwyżej będę miała gorszej jakości... Rolling Eyes
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 19 Kwi 2013, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka napisał:
.....Wracając do mojej pierwszej wypowiedzi - my dostaliśmy surowe nagranie i oglądałam je z większym sentymentem, niż gotowy materiał.

My też czasem udostępniamy, ale jest z tym sporo zamieszania, zwłaszcza gdy użytych było kilka kamer.

Dzisiejsza realizacja filmu ze ślubu i wesela nie przypomina filmowania z przed lat. Jest znacznie bliższa realizacji telewizyjnej. Dla zobrazowania użyję analogi kulinarnej. Dawniej materiał źródłowy z kamery, był praktycznie jak wyjęte z piekarnika ciasto, wystarczyło polukrować i ewentualnie odkroić przypalone kawałki. Współcześnie materiał źródłowy to składniki, takie jak cukier, mąka, drożdże i jajka. Żaden z nich nie przypomina przyszłego produktu.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
benek
początkujący
początkujący


Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 1

PostWysłany: Wto 24 Wrz 2013, 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Oj nareszcie jesteśmy po weselu. W życiu nie przypuszczałem, że to taki stres.
Ale do rzeczy. My wybraliśmy kamerzystę i fotografa w jednym (firma oferuje i jedno i drugie) z polecenia znajomych.
Właśnie odebraliśmy cały materiał. Powiem krótko - zawsze i wszędzie będę polecać tę firmę.
W sumie kamerzystów jest dwóch. Hmm... słowo kamerzystów chyba jest niewłaściwe. bo oni filmują za pomocą aparatów.
Jednak to co robią było dla mnie szokiem. Wpada dwóch facetów ze sprzętem rodem z filmów s/f i w sumie wszędzie ich pełno. Nasi goście weselni w czasie ślubu w kościele czekali kiedy jeden z nich opuści się na linie z sufitu kościoła z całym sprzętem do filmowania...
Faktycznie to co robią jest niesamowite. Byłem ciekawy jak wyjdzie końcowy film. Po raz pierwszy oglądaliśmy film z rodzicami.
Po zakończeniu wszyscy mieliśmy otwarte usta. Film wyglądał jak film fabularny w pełnym tego słowa znaczeniu. Jesteśmy naprawdę bardzo wdzięczni za to co zrobili. Fotografie jakie otrzymaliśmy są niesłychane. Ja nie wiem, może patrzę na wszystko okiem fotografa amatora, ale naprawdę to jest kawał świetnej roboty. Są po prostu inne od tych, które oglądaliśmy u innych fotografów.
Szczerze polecam.
Mam wizytówkę firmy, która nam uwieczniała nasz ślub i wesele i jeśli ktoś jest zainteresowany to ich namiary prześle na maila.
Oto mój mail: benek2691@interia.pl
Pozdrawiam
Bernard
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 24 Wrz 2013, 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fascynujące.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sutip
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Cze 2012
Posty: 71

PostWysłany: Pią 27 Wrz 2013, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oczywiście nie mam tu na myśli nagłośnienia lecz zjawisko które prześladuje mnie od kilku zleceń.
PM wynajmuje fotografa. Spora suma przeznaczona na profesjonalistę nie może się zmarnować...... Dlatego jakże uczynni goście ze swoimi luSZCZankami starają się wtórować i pomagać mu w realizacji. Biegają pomiędzy "celem" a "łowcą" robiąc zamieszanie i wzbudzając gniew boski u lokalnego proboszcza. W efekcie końcowym mamy 5 fotografów głównych i jeden któremu się płaci i wyręcza go z pracy.

Jeśli dokopię się do starszych prac to opublikuję zdjęcie ok 7-8 ciotek przepychających się z kompaktami do portretowania PM.

Dlatego u nas na weselu nie było fotografa wynajętego. Stwierdziliśmy z żoną, że na tyle dużo będzie osób fotografujących że nie warto zatrudniać fotografa. W szczególności w naszym przypadku że moja siostra robiła zdjęcia bardzo dobrym aparatem (lustrzanka canon).

Zdjęcia zrobione przez siostrę wyszły świetnie. Mimo to że siostra nie interesuje się fotografowaniem tylko po prostu od czasu do czasu sobie popstryka.

Oczywiście do kościoła i na plener jest wynajęty fotograf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
camilos
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 33
Skąd: Milanówek

PostWysłany: Sob 4 Sty 2014, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to powtarzam, że najważniejsze, to być zadowolonym z własnego pomysłu na ślub. I tak zawsze się znajdzie ktoś, kto zrobiłby wszystko lepiej. Podobnie jest właśnie z fotografem. Jeżeli jest na weselu osoba, która się interesuje chociaż troszkę fotografią. Jeszcze lepiej, gdyby była niepijąca. Po prostu wypożyczyć dodatkowy sprzęt - lampę błyskową i jasny obiektyw (koszty wypożyczenia na dobę są niewielkie).

Jeszcze lepszym pomysłem jest Polaroid na weselu. Na bieżąco można pokazywać zdjęcia, a klimat jest niesamowity. [/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 8 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group