Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Małe co nieco o foto/video Dobre porady i ostrzeżenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na wesele/ślub zamówię:
fotografa freelancera (wolny strzelec)
32%
 32%  [ 22 ]
Zakład fotograficzny z renomą
20%
 20%  [ 14 ]
Fotografa którego polecą znajomi
47%
 47%  [ 32 ]
Wszystkich Głosów : 68

Autor Wiadomość
Przemysław Cioch
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 47
Skąd: Warszawa / Ostrowiec Św.

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt Zgadzam się z Tobą, ale chyba wiąże ten czynnik z zainteresowaniami ludzi lub też ich brakiem.

Rozumiem sytuacje w której wybieramy mniejsze zło - zależy nam bardziej na fotografi lub kamerzyście czy też na kapeli (też nie chciałbym wiejskiej przytupanki z "dyskietek"). Wiadomo że rozchodzi się o kasę.

Nigdy nie potępiam wyboru ze względu na koszta bo sam mam takie dylematy. Nie rozumiem jednak ślepego walenia kasy w usługi nie warte swojej ceny, lub też na siłe zaniżanie cen usług wysokiej jakości bo inni robią taniej.

Takich ludzi niestety postrzegam jako tych gorszych klientów (nie chcę nikogo obrazić ale tu na forum myślę że takich osób nie ma oczko. Zwyczajnie zastaw się a pokaż się.

Przykład z innego forum.

ceny za usługi foto postrzegane jako atrakcyjne to 1000-1500zł
natomiast video 1300-1800zł)
Oczywiście tu i tu znajdą się gnioty, oraz kotleciarze nie przykładający wagi do jakości materiału.
Porównując jednak efekty pracy kamerzysty i fotografa z kilku zleceń mogę w ciemno określić kto miał więcej pracy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja szukając teraz kamerzysty zwracam uwagę by film był dynamiczny i ciekawie zmontowany - typowy reportaż ślubny. Ale zawsze pytam o surowy materiał. Ja wraz z moją rodziną jesteśmy tym typem ludzi, co takie rzeczy może oglądać nawet w 5 godzinnym maratonie uśmiech i dla mnie to jest ważne.

Dziwi mnie trochę rozbieżność jakości jaka jest prezentowana.
Bo.... albo jest ekipa, która kręci film, który wygląda jak z przed 20 lat - co mnie dziwi przy takim zastosowaniu technologi jaką mamy, jak sam powiedziałeś nawet w telefonie komórkowym - albo jakości typowo hollywoodzkiej, piękne kolory, nasycone barwy i dynamiczny montaż. Nic nie wpadło mi w oko co mogłoby być pośrodku. Wiadomo, że to wszystko różni się diametralnie kosztami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc skoro lubisz długie formy reportażu i te dynamiczne krótkie zamów 2 wersje. Fakt, że może to Ciebie trochę kosztować. I ten długi film nie będzie już dzisiaj wyglądał jak przed 20 laty jak wspomniałaś, tylko będzie dobrze zmontowany, i też ten długi np. 3 godzinny reportaż może być bardzo dynamiczny i ciekawy w treści. Oczywiście pod warunkiem, że zatrudnisz fachowców. Ale też jakość filmu zależy dużo od muzyki na weselu, różnych atrakcji, np. rozmowy z gośćmi itp....
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oldziiaa napisał:
Ja szukając teraz kamerzysty zwracam uwagę by film był dynamiczny i ciekawie zmontowany - typowy reportaż ślubny. Ale zawsze pytam o surowy materiał. Ja wraz z moją rodziną jesteśmy tym typem ludzi, co takie rzeczy może oglądać nawet w 5 godzinnym maratonie uśmiech i dla mnie to jest ważne.

Dziwi mnie trochę rozbieżność jakości jaka jest prezentowana.
Bo.... albo jest ekipa, która kręci film, który wygląda jak z przed 20 lat - co mnie dziwi przy takim zastosowaniu technologi jaką mamy, jak sam powiedziałeś nawet w telefonie komórkowym - albo jakości typowo hollywoodzkiej, piękne kolory, nasycone barwy i dynamiczny montaż. Nic nie wpadło mi w oko co mogłoby być pośrodku. Wiadomo, że to wszystko różni się diametralnie kosztami.
Może to nie jest najodpowiedniejsze miejsce do reklamy.. ale umiemy zrobić taki film jak oczekujesz..
Skontaktuj się, zaprezentuje Ci nasze możliwości..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Więc skoro lubisz długie formy reportażu i te dynamiczne krótkie zamów 2 wersje. Fakt, że może to Ciebie trochę kosztować. I ten długi film nie będzie już dzisiaj wyglądał jak przed 20 laty jak wspomniałaś, tylko będzie dobrze zmontowany, i też ten długi np. 3 godzinny reportaż może być bardzo dynamiczny i ciekawy w treści. Oczywiście pod warunkiem, że zatrudnisz fachowców. Ale też jakość filmu zależy dużo od muzyki na weselu, różnych atrakcji, np. rozmowy z gośćmi itp....

I tak właśnie zrobimy, z tego co się orientowałam, kilka firm jest wstanie za nie dużą opłatą udostępnić surowy materiał trwający 3-4 godziny. Gdzie reportaż wynosi 1,5 do 2,5 godzin wraz z atrakcjami jak właśnie np. wywiady z gośćmi uśmiech
Dziś będę wiedziała więcej,bo idziemy na spotkanie z firmą i zobaczę jak to dokładnie wygląda.
Oglądałam ostatnio 4 filmy z wesel, które podostawałam od koleżanek będących niedawno właśnie na ślubach - nie mogłam się nadziwić, że na prawdę w tych czasach, przy takiej technice - można tak bezpłciowo kręcić uroczystość i zabawę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldzia: nie używaj terminu ,,surowy materiał'' bo takowego nie dostaniesz. To będzie normalny reportaż tyle tylko, że długi, ale ma on być zmontowany jak film wykrzyknik!
Surowy materiał to jest ten prosto z kamery.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, sorry. Nie wiem jak to inaczej nazywać to piszę tak. Grunt, że osoby, którym to opisują wiedzą o co chodzi lol lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemysław Cioch
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 47
Skąd: Warszawa / Ostrowiec Św.

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że technicznie nie da się zrobić i hollywood i bollywood (dynamizm + maraton).

2 osobne ekipy pogryzą się ;p

Natomiast jeśli jakiś twórca zasmakował iście filmowej produkcji, to nie ma ochoty wracać do kotletowych form nagrywania niczym statyw.

To trochę jak z fotografią, mogę brać zlecenia za 1000zł i oddawać JPG po tygodniu, ale mnie to odstrasza i jakoś... nie wypada mi. Kilka lat temu podczas epizodu z foto zakładami tak robiłem, teraz już nie muszę.

Alicjamedia obiecaliście mi już jakiś czas temu pokaz w ramach współpracy i od pół roku nic się nie zmieniło na waszej stronie.
Galeria na hasło to 5 min pracy w ustawieniach konta na serwerze.

PS.

chętnie nawiąże współpracę z ekipą która umie robić filmy. Prawdziwe filmy!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Oldzia: nie używaj terminu ,,surowy materiał'' bo takowego nie dostaniesz. To będzie normalny reportaż tyle tylko, że długi, ale ma on być zmontowany jak film wykrzyknik!
Surowy materiał to jest ten prosto z kamery.

A może właśnie oldziiaa dostanie surowy materiał? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka napisał:

A może właśnie oldziiaa dostanie surowy materiał? Wink

To nie jest takie proste, a czasem wręcz niewykonalne.
Kiedyś można było zgrać taśmy i przekazać klientowi.
Obecnie to bardziej przypomina kilka kompletów puzzli wymieszanych ze sobą, do tego jeszcze kolejny problem związany z formatem. Profesjonalne kamery nagrywają w telewizyjnym formacie XD-cam i nie da się odtworzyć takiego materiału na domowym komputerze, po przeformatowaniu natomiast traci się nieskazitelną jakość oraz część informacji, między innymi niezależne kanały audio.
Do kompletu są jeszcze pliki dźwiękowe z rejestratorów, nagrywane niezależnie, które trzeba synchronizować.
Ponadto przy filmowaniu pod kontem dynamicznego montażu, mamy bardzo dużo "brudnych ujęć", które usuwa się przy montażu. Dla osoby spoza branży oglądanie takiego materiału to istny koszmar.

Przemysław Cioch napisał:


Alicjamedia obiecaliście mi już jakiś czas temu pokaz w ramach współpracy i od pół roku nic się nie zmieniło na waszej stronie.
Galeria na hasło to 5 min pracy w ustawieniach konta na serwerze.

PS.

chętnie nawiąże współpracę z ekipą która umie robić filmy. Prawdziwe filmy!

Ochrona prywatności klientów jest dla nas bardzo ważna, nie robimy wyjątków, dla wielu klientów jest to bardzo ważne.
To dodatkowa reklama.
Spotkajmy się w firmie pokażę Ci jak perfekcyjne są nasze produkcje.
(umówmy się po przez priva)
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group