Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Małe co nieco o foto/video Dobre porady i ostrzeżenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na wesele/ślub zamówię:
fotografa freelancera (wolny strzelec)
32%
 32%  [ 22 ]
Zakład fotograficzny z renomą
20%
 20%  [ 14 ]
Fotografa którego polecą znajomi
47%
 47%  [ 32 ]
Wszystkich Głosów : 68

Autor Wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no może bez przesady. Na pewno blu-ray jest lepszy, ale na tym zdjęciu wyszło jakby DVD było jakimś kiepskim wydaniem z początków video Confused
A poza tym... dzięki agattt. Chciałam wiedzieć czy pakiet za taką cenę jest ok (szczerze to myślałam że foto wyjdzie nas więcej niż video i w ogóle to chciałam przeznaczyć 3000 zł na całość, a wyjdzie coś ok 3600) i czy można jakoś negocjować nagranie tego wstępu i końca... Czy Wy macie w umowach tak zwany plener? Nie chcę nagrywać początku w normalnych strojach (tak jakby sesja narzeczeńska), myślę, że np. jakby kamerzysta dołączył się podczas sesji foto poszłoby to sprawniej.
popr.pisownię/mod/
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie chciałam pleneru na filmie, w ogóle nie chciałam zdjęć. Zdjęcia ze ślubu mamy tylko w czołówce filmu. Jeżeli nie chcesz wstępu w "normalnych" ubraniach to myślę, że będzie można dogadać się z kamerzystą. A jeżeli nie będzie chciał się dogadać to radzę poszukać innego uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewciaa_p
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 416
Skąd: Pomiechówek

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My plener z kamerzystą mamy w dzień ślubu przed błogosławieństwem. Pojedziemy gdzieś niedaleko domu na ok. pół godziny nakręcić teledysk, przy okazji fotograf porobi kilka zdjęć uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat: My plener z kamerzystą mamy w dzień ślubu przed błogosławieństwem.

Powiem Ci, że trochę to ryzykowna sytuacja. Na porządny plener trzeba poświęcić nieco więcej czasu. Nie wiem, jaki zamysł artystyczny ma Twój realizator, więc dużo nie można tu mówić.
Niektórzy wykonawcy na porządny plener poświęcają nieraz cały dzień a i może kawałek nocy.

Do oli-a: Nie patrz na pakiet cenowy tylko patrz na pakiet ofertowy. Jak ocenisz, że ta cena jest warta tego co chcą Ci zrobić i podoba Ci się to bierz. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do oferty- szukaj dalej.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewciaa_p
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 416
Skąd: Pomiechówek

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już raz przez to przechodziłam, bo mam tych samych kamerzystów jakich miała moja siostra na weselu i taki czas spokojnie wystarczył, to ma być tylko 2-3 minutowy teledysk. Z efektów jestem bardzo zadowolona, inaczej nie zdecydowała bym się na nich uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Sob 16 Lut 2013, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie chcę takiego typowego pleneru, gdzie będą nas kręcić ''ciągle'' bo na tych filmikach i tak tylko ludzie nienaturalnie się ciągle całują język Chodzi mi np żeby koniec wyglądł mniej więcej tak (tu wyobraźnia już pracuje lol) zachód slońca i my idziemy w jego kierunku, trzymając się za ręce a kamerzysta nagrywa to z tylu... (mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi), wstęp też jakiś krótki i to byłoby na tyle... nie chcę 3 godzinnego filmu. Także myślę, że kamerzysta nie będzie na te kilka scen potrzebował całego dnia. A tak na marginesie to chyba się dogadaliśmy, bo nakreśliłam sytuację mniej węcej i napisał, że nakręcimy tą czołówkę podczas pleneru...
Podobają mi się właśnie takie sceny jak Młodzi idą sobie gdzieś albo siedzą i widać fajny pejzaż... tylko nie wymuszone pocałunki Shocked
popr.pisownię/mod/
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 17 Lut 2013, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oli_a napisał:
zachód slońca i my idziemy w jego kierunku, trzymając się za ręce a kamerzysta nagrywa to z tylu... (mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi), wstęp też jakiś krótki i to byłoby na tyle...
Bardzo trudna scena.
1 Ujęcia trzeba wykonać o bardzo konkretnej godzinie.
2 W dniu zdjęć niebo nie może być zachmurzone.
3 Trudno znaleźć odpowiednie miejsce (drogę, ścieżkę, czy cokolwiek), co będzie prowadziło idealnie w stronę zachodzącego słońca, a na horyzoncie nie może być zbędnych, nieromantycznych obiektów.
4 Kamera skierowana w stronę słońca filmująca dwie postacie odchodzące to konieczność umiejętnego doświetlenia tych postaci ze względu na ogromną różnicę kontrastu. W przypadku niedoświetlania wyjdzie ujęcie "sylwetkowe" a więc będą dwie nierozpoznawalne osoby.
Przekaz raczej odpowiedniejszy na zakończenie filmu a nie początek.


oli_a napisał:
Nie no może bez przesady. Na pewno blu-ray jest lepszy, ale na tym zdjęciu wyszło jakby DVD było jakimś kiepskim wydaniem z początków video Confused

Różnic jest dokładnie taka jak na zdjęciu.



Przyjrzyj się na obraz z dvd, nie zobaczysz na nim pojedynczego włoska, ani wyraźnej źrenicę oka.
DVD to zaledwie 400 tys piseli (0,4 Mega pikseli) a Blu Ray to przeszło 2 miliony pikseli. (2 Mega piksele)
Na obrazie Blu Ray jest 5x więcej szczegółów, co wpływa na nieporównywalną ostrość.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 22 Lut 2013, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oli_a chodzi Ci o coś takiego jak początek tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=oNDhXQofh7U ? (swoją drogą, mój ulubiony teledysk na yt zakochany)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemysław Cioch
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 47
Skąd: Warszawa / Ostrowiec Św.

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyobrażam sobie mojego filmu z wesela który trwa kilka godzin ;(

W dzisiejszych czasach gdy każdy ma telefon z Full HD lub aparat który kręci jak profesjonalne kamery z przed kilku lat traci to sens. Szczególnie w przypadku gdy rola kamerzysty ogranicza się do stania w miejscu i kręcenia wszystkiego jak leci. To nie te czasy.

Pomyślcie nad oddaniu tej części rodzinie, a sami zatrudnijcie profesjonalistów.

Starzy wyjadacze albo niech sie uczą albo niech robią zlecenia dla ciemnej masy.


Osobiście jestem pod wrażeniem materiałów kręconych lustrzankami. Płynne przejścia na Steady-Camach , szynach i żurawiach !
5 minut filmu ale jakość niczym z zapowiedzi filmu z Hollywood wykrzyknik

Nie znam tych państwa ale zawsze polecam MPstudios . Mam nadzieje że kiedyś będzie mnie na nich stać ;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 17 Kwi 2013, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę generalizujesz chyba oczko
Wszystko zależy od tego, czego klienci oczekują. Niektórzy chcą krótki, dynamiczny filmik, taki bardziej artystyczny skrót czy reportaż z uroczystości.
Inni za to chcą dokumentację tego dnia, krok po kroku, nawet jak film trwa 3 godziny.

Zauważ, że podobnie jest z fotografami. Jedni klienci wybiorą usługę z milionem zdjęć średniej jakości, bo właśnie zależy im na jak największej ilości zdjęć a nie na ich 'artystycznej duszy', za to inni wybiorą usługę (w większości przypadków o wiele droższą), w której dostają o wiele mniej zdjęć, ale niemal każde magiczne.

Ja osobiście wybrałam dobrego fotografa i zwykłego kamerzystę, bo chciałam mieć śliczne zdjęcia i normalny, prosty film ze ślubu dokumentujący to, co się tego dnia działo (nawet jak jest to normalne kręcenie tańczących i bawiących się ludzi).

Inni za to wybiorą krótki, świetnie nakręcony dynamiczny teledysk (płacąc za niego odpowiednio więcej).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group