Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Małe co nieco o foto/video Dobre porady i ostrzeżenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na wesele/ślub zamówię:
fotografa freelancera (wolny strzelec)
32%
 32%  [ 22 ]
Zakład fotograficzny z renomą
20%
 20%  [ 14 ]
Fotografa którego polecą znajomi
47%
 47%  [ 32 ]
Wszystkich Głosów : 68

Autor Wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filmik, który pokazałam wyróżnia się mocno i warto go obejrzeć. Następnie warto popatrzeć w necie na backstage z pracy innych kamerzystów (czy operatorów kam.) i samemu wyciągnąć wnioski, czy takie zachowanie kamerzysty ma sens...
Mnie (fotograficznie) wychowano w przeświadczeniu, że ten dzień, czy dzień pleneru ma być nie tylko ładny ale i przyjemny dla Pary. Urywki z linka, który podałam pokazują coś zupełnie przeciwnego. Jak Młodzi mają miło wspominać dzień, w którym dodatkowo ich stresowano i zmuszano do pewnych rzeczy?
W pewnym momencie filmu Młoda jest tak ustawiana, że wygląda jakby ze stresu miała zaraz zacząć płakać i nie podobało jej się to, co każą robić, ujęcia wieczorem, gdzie Młoda cała się trzęsie z zimna i nie jest w stanie się uśmiechnąć, bo zimno kurczy jej mięśnie, do tego teksty obsługi, ech... ręce opadają.

Miałam już nieraz okazję pracować z kamerzystą i NIGDY, żaden z nich nie robił takich jaj jak na tym filmiku. Filmy wyszły przepięknie, bardzo naturalnie, ciepło, reportersko z zachowaniem estetyki i magii chwili - czyli da się!

Nie rozumiem, dlaczego koledzy kamerzyści (operatorzy) biorą ten film jako atak na siebie i swoją branżę.
Dodam, że fotografowie poruszają podobne zachowania wśród fotografów, starając się zwalczać niewygodne dla naszych klientów metody pracy, właśnie po to, by klient wiedział czego szukać i że to coś istnieje.

To, że na tym filmiku pokazano jak operator kamery pracuje, nie oznacza wcale, że wszyscy tak pracują. Przeciwnie, zachowanie obsługi jest nietypowe i wg niektórych skandaliczne...
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CYTAT ARIENE Nie rozumiem, dlaczego koledzy kamerzyści (operatorzy) biorą ten film jako atak na siebie i swoją branżę.

Nie biorę tego jako atak na naszą profesję, ale widzę,że jest to jedna z przyczyn spadku zainteresowania usługami wideo. Tak jak pisałem wcześniej, jak taka dziewczyna zobaczy taką próbkę na internecie powie ..a w życiu, ja chcę mieć spokój i luz.Bo pomyśli sobie / po najmniejszej linii oporu/,że tak wszyscy pracują.
Można się tylko domyśleć,że korzystali z najtańszych usług, bo ci drodzy inaczej pracują.

Na tym filmie działała jakaś ekipa z Kielc lub tamtych okolic. Tak bynajmniej wynika po tablicach na pojazdach. Nie wiem kto umieścił ten film, ale widzę logo TVP KULTURA. Czyżby ta stacja robiła jakiś reportaż o weselach? Nie wiem, jaki ta stacja miała cel w tym reportażu, czyżby obrzydzić wesela, obrzydzić nasze usługi? Chyba tak.
Za to ekipy TVP to potrafią się zachować: nieprzyzwoite ubrania, głośne zachowanie się , żucie gumy w kościele, rozpychanie się itd...
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CYTAT ARIENE Nie rozumiem, dlaczego koledzy kamerzyści (operatorzy) biorą ten film jako atak na siebie i swoją branżę.

W moim przypadku zadecydował chyba komentarz jakim opatrzyłaś link.
Co do tego że młode pary są na tym filmie molestowane przez operatorów to nawet nie ma sensu dyskutować bo to i oczywiste i naganne.

CYTAT WIDEOFILM Nie wiem kto umieścił ten film, ale widzę logo TVP KULTURA. Czyżby ta stacja robiła jakiś reportaż o weselach?

Jeśli tworzysz film dokumentalny to masz szanse nim zaistnieć jeśli przedstawia patologie. Jeśli pokażesz prace kamerzystów, którzy nie rzucają się w oczy, nie świecą po oczach lampami, w razie potrzeby służą dyskretną radą spanikowanym Rodzicom lub Młodym, wykonują swoją prace po prostu dobrze - to taki film jest nieciekawy i telewizja go nie pokaże.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzejz napisał:
W moim przypadku zadecydował chyba komentarz jakim opatrzyłaś link.
Co do tego że młode pary są na tym filmie molestowane przez operatorów to nawet nie ma sensu dyskutować bo to i oczywiste i naganne.

Właśnie to jest porażką - zachowanie ekipy. Oczywiście, że czasem Młodych się ustawia, czasem nawet często, bo sami najchętniej schowaliby się pod koc i przeczekali, aż ktoś za nich weźmie ślub, bo to takie straszne wyzwanie... Im bardziej trzeba ludzi kierować, pomagać, tym delikatniej, niech taka reżyserka nie rzuca się w oczy i niech to nie wygląda tak odrzucająco smutny
Młodzi w dniu ślubu mają stresu wystarczająco dużo, żeby taki operator miał od siebie dorzucać i ich wykańczać.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ogloszeniomaniak
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 18
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym wątku zgodzę się z jedną wypowiedzią. Jeżeli fotograf będzie szanował kamerzystę i na odwrót współpraca na pewno się ułoży.
( Tak było na moim ślubie) Jak odbierałem zdjęcia i film obaj chwalili siebie na wzajem. Wspominając przy tym sytuacje kiedy mieli zgrzyty z innymi

Pod warunkiem że to profesjonaliści. Bo jak sądze obaj będą wiedzieć co chce zrobić jego kolega z branży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Przemysław Cioch
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 47
Skąd: Warszawa / Ostrowiec Św.

PostWysłany: Wto 21 Sie 2012, 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie wszystkich oczko Cieszę się że mój artykuł wywołał taką ciekawą dyskusję. Wiele nowych przemyśleń, a i z perspektywy czasu i doświadczenia mogę zauważyć kolejne nurtujące mnie szczegóły. Jestem mniej podirytowany tematem video i chętnie poznam i nawiąże współpracę z kimś kto potrafi nakręcić dobry materiał, który nie nudzi i nie kojarzy się z produkcjami z przed 10 lat.

Piszcie, dzwońcie, polecajcie się. Powracam hucznie do tematyki zdjęć ślubnych oraz okolicznościowych z nowym bagażem doświadczeń i sprzętu oczko

http://przemyslawcioch.pl/


_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DobreFoty
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 15
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 5 Lis 2012, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Kamerzyści nigdy mi nie przeszkadzają, nawet jeśli pojawiają się w kadrze. Czasem pokazuję ich pracę z premedytacją ponieważ tworzą ciekawe tło i często bywają barwnym elementem całej uroczystości. :)

http://dobrefoty.files.wordpress.com/2012/10/7055198.jpg?w=950&h=632
http://dobrefoty.files.wordpress.com/2012/09/7052701.jpg?w=950&h=632
http://dobrefoty.files.wordpress.com/2011/08/7030815.jpg?w=950&h=632

Natomiast zdecydowanie odradzam zabieranie kamerzystów na sesję plenerową. Nie jest możliwe żeby dwóch operatorów (kamery i aparatu) mogło kierować tą samą PM tak by to miało sens.
_________________
Arkadiusz Wojciechowski

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Sro 7 Lis 2012, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy temat :)
My wybraliśmy (po przejrzeniu dziesiątek stron) osobę, która pracuje dla siebie, zdjęcia nam się podobają, mam nadzieję, że i nasze wyjdą ciekawie :)
Przy okazji mam pytanie odnośnie umowy fotograf -> PM
Nasz fotograf zawarł tam akapit odnośnie odpowiedzialności za zniszczenie sprzętu - nie znam się, nie chce panikować i się czepiać, ale nie do końca mi się podoba. Sprowadza się do tego, że w przypadku uszkodzenia sprzętu nie z jego winy, to my ponosimy koszty :) No i tu pies pogrzebany, bo interpretacja tego może być ciężka, pijany gość też podpada pod naszą winę :) Generalnie, spodziewaliśmy się chyba, że sprzęt jest jakoś ubezpieczony :)
Czy ktoś może mi powiedzieć, jakie są standardowe zapisy tego typu w umowach?
popr.pisownię polskie lit./mod/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 7 Lis 2012, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i bardzo ciekawy problem poruszyłaś. W większości umów jest taki zapis. To nieważne, czy gość trzeźwy czy pijany ale straty są. Sprzęt można ubezpieczyć, ale na szkody własne np.kradzież, zalanie itp. Bo zawsze firma ubezpieczenioowa spyta w jakich okolicznościach to się stało. Pytasz dlaczego? A bo sprzęt jest drogi nawet bardzo drogi.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DobreFoty
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 15
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 7 Lis 2012, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam to zawarte w umowie. Myślę, że nie chodzi o robienie niepotrzebnych kwasów, a w przypadku ewidentnej winy któregoś z gości trudno obarczać winą fotografa i jego ubezpieczenie (czyli w następnym roku wyższe składki). Jeśli ja z własnej winy utopię aparat w fontannie nie będę za to winił PM, jeśli jednak do tej fontanny wrzucą mnie biesiadnicy to chyba co innego ;)

Podobne rzeczy się zdarzają. Rzadko ale jednak.

Raz podchmielony gość chciał mnie wciągnąć do "pociągu", oczywiście w ramach zabawy. Złapał mnie za rękę, w której miałem aparat, a że był postury drwala to ledwie i jakimś cudem mu się wywinąłem. Został tylko czerwony ślad na nadgarstku.

Innym razem znajomemu z orkiestry wpadł w saksofon pijany tancerz, instrument oczywiście przestał nadawać się do czegokolwiek.
_________________
Arkadiusz Wojciechowski

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group