Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub,zaręczyny-kiedy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 24 Maj 2012, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lamorela napisał:
. Życie z rodzicami jako początek może się sprawdzić u niektórych, każdy ma własne nawyki i jak w domu na piętrze można mieszkać to w mieszkaniu w bloku, trzy pokoje, nie da się normalnie przetrwać w cztery osoby.


lamorela Uważam, że 4 osoby mieszkające w 3 pokojach to duża wygoda (w mojej rodzinie bywało, że mieszkaliśmy w 6 osób w 3 pokojach i nie było tragedii). Jednak jeśli masz na myśli teściowie+młodzi, to nie wyobrażam sobie np. przygotowywania posiłków. Jeszcze gdybym miała mieszkać z moimi rodzicami, to myślę, że kucharzenie z mamą by przeszło, ale z teściową, to już byłoby trudniej. Wiadomo, gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść oczko
Żeby nie offtopować: bez dochodów własnych nie wyobrażam sobie wspólnego życia we dwoje. Nie widzę siebie w jednym mieszkaniu z teściami, z moimi rodzicami, owszem, ale raczej na krótką metę. Nie ma to jak własne M, o którym młode osoby z przeciętnie zarabiających rodzin mogą tylko pomarzyć, bez pracy na etat, bez kredytów itp.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamorela
guru
guru


Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 2142
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw 24 Maj 2012, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do mieszkania, to po prostu patrzyłam na własne, które choć trzy pokojowe jest po prostu małe (dwa pokoje to sypialnie moja w których wepchniete jest łóżko i mała komórka na ubrania, a trzeci to duży pokój) stad moje podejście. Faktycznie da się w trzypokjowym żyć, ale tak jak mówiła mOja poprzedniczka (wybacz, pisze z telefonu i zapomnialam jak się nazywasz) młode małżeństwo plus teściowej to jest na prawdę trudne, szczegOlnie jak każdy ma swoje nawyki.
_________________

http://kosmetyczka-lamoreli.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 24 Maj 2012, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lamorela napisał:
Co do mieszkania, to po prostu patrzyłam na własne, które choć trzy pokojowe jest po prostu małe (dwa pokoje to sypialnie moja w których wepchniete jest łóżko i mała komórka na ubrania, a trzeci to duży pokój) stad moje podejście. Faktycznie da się w trzypokjowym żyć, ale tak jak mówiła mOja poprzedniczka (wybacz, pisze z telefonu i zapomnialam jak się nazywasz) młode małżeństwo plus teściowej to jest na prawdę trudne, szczegOlnie jak każdy ma swoje nawyki.


Zapomniałam, że pokoje mogą mieć różne wymiary język Więc przestałam się dziwić.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Czw 24 Maj 2012, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Podjęcie pracy teraz to bardzo roztropny krok, bo będziecie mieli cokolwiek- niteczkę przetrwania

Chodzi ci o zabezpieczenie finansowe. Mogę ci tyko powiedzieć tyle że nie wszyscy mają taki luksus by po ślubie w razie "w" mieć tak poukładane finanse by przeżyć. Nie którzy biorąc ślub nie mają innego wyjścia i ryzykują. Jak by mieli odwlekać ślub tak długo do puki by nie mieli tego zabezpieczenia finansowego to by pozostawali starymi kawalerami i pannami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 24 Maj 2012, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co znaczy zabezpieczenie finansowe?? Posiadanie jakiejkolwiek pracy??/
Bo jeśli tak, to sie zgadzam.
Ale odwlekanie ślubu do momentu kiedy ma się mieszkanie- nieważne, za gotówkę czy na kredyt- nie jest do końca mądre.
My na coś takiego najwcześniej- mniemam- będziemy mogli sobie pozwolić za jakieś 5 lat- P by miał 39, ja 32....

No jednak troszkę późno na ślub.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 24 Maj 2012, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Co znaczy zabezpieczenie finansowe?? Posiadanie jakiejkolwiek pracy??/


Posiadanie jakiegokolwiek źródła dochodu. Praca/tantiemy/zlecenia/spadek- każdego, byle własnego.
Misiek studiuje i nie ma własnych pieniędzy, ja uważam, że do założenia takowej są one niezbędne.
Też nie uważam, że aby założyć rodzinę trzeba najpierw mieć 150metrowy apartament w super dzielnicy, luksusowy samochód, domek letniskowy na Cyprze itd. Ale ta niteczka jaką daje niezależność finansowa z jakiegobądź źródła to sprawa podstawowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Czw 24 Maj 2012, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Nhele -;

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 13:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Czw 24 Maj 2012, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabezpieczenie finansowe to takie które pozwala przeżyć gdy jedna z parterów starci pracę.

Czasami tak bywa że ludzie nie mają tak dobrze. Biorą ślub mimo faktu że gdy jedna z nich straci pracę będą musieli prosić o pomoc rodziców lub się zadłużać. Do puki mają pracę to jest ok. Ale jak ktoś już straci pracę. To powstaję problem. Dużo jest takich przypadków.

Ale muszę przyznać że w momencie brania ślubu mieli taką sytuację finansową by sami się utrzymali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pią 25 Maj 2012, 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof czytałam Twojego posta ze 3 razy, jest tak chaotyczny że nie wiem w końcu czy mówisz o ogóle czy o konkretnym przykładzie...

błagam używaj ortografii i interpunkcji, będzie łatwiej czytać...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 25 Maj 2012, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkając z rodziną jesteśmy do tego przyzwyczajeni.. Ale młode małżeństwo, mieszkające przy rodzicach oznacza, że jedno będzie u teściów.. Już nie jest tak łatwo w pewnym wieku nagle zaakceptować nawyki praktycznie obcych osób..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 18 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group