Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub,zaręczyny-kiedy?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patulinka94
początkujący
początkujący


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 4

PostWysłany: Nie 10 Paź 2010, 13:50    Temat postu: Ślub,zaręczyny-kiedy? Odpowiedz z cytatem

Hej. Mam 17lat,od ponad roku jestem z chłopakiem,on ma 19. Bardzo sie kochamy,nasi rodzice akceptuja nasz zwiazek i planujemy zareczyny tak za 2 lata, natomiast slub w wieku 20 moich lat. Czy uwazacie że zawczesnie? Kiedy waszym zdaniem będzie najlepiej? Smile uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Nie 10 Paź 2010, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiek nie ma takiego dużego znaczenia, bo zwyczajnie nie ma złotej recepty na udane małżeństwo. Jeżeli w wieku 20 lat będziecie w 100% niezależni finansowo to może nie jest za wcześnie (ja miałam 21,5 Wink ). Ale uważam, że to podstawowy warunek przy takiej decyzji, bo nie wyobrażam sobie małżeństwa na utrzymaniu rodziców, nawet częściowym Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 10 Paź 2010, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Wiek nie ma takiego dużego znaczenia, bo zwyczajnie nie ma złotej recepty na udane małżeństwo. Jeżeli w wieku 20 lat będziecie w 100% niezależni finansowo to może nie jest za wcześnie (ja miałam 21,5 Wink ). Ale uważam, że to podstawowy warunek przy takiej decyzji, bo nie wyobrażam sobie małżeństwa na utrzymaniu rodziców, nawet częściowym Rolling Eyes


dokłanie...przedwszytkim musicie być niezależni fianasowo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 11 Paź 2010, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja spotykam sie ze swoim przyszlym mężem juz 1,5 roku... planujemy ślub 2012 roku, juz sale zarezerwowaliśmy, teraz czekam na pierścionek hehe może i zła kolejność ale chcieliśmy sobie zaklepać termin w czerwcu uśmiech Mój mężczyzna pracuje, ja narazie na stażu jestem, ale wiem ze damy sobie rade, kończe studia to juz jedne wydatki odejdą, a prawda jest taka ze prace zawsze się znajdzie jak juz nie bedzie innych obowiązków np związanych ze zjazdami na uczelni... Kochamy się i wiem że damy radę uśmiech mamy jeszcze pomocnych rodziców którzy bardzo chcą żebyśmy już sie pobrali więc nie ma na co czekać uśmiechuśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 11 Paź 2010, 12:33    Temat postu: do paulinki Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem za wcześnie myslicie o małżeństwie... jeszcze z 3 razy mozna sie zakochać i odkochać... znam duzo związków co zaczynały się w gimnazjum czy liceum a na studiach się kończyły... a plany były nieprawdopodobne... nie chce mówić ze w Twoim przypadku bedzie tak samo, ale wiesz po co sie spieszyc... ja juz mam 23 lata i czekamy jeszcze z 1,5 roku na nasz wielki dzień uśmiech Proponuje CI zebys najpierw skonczyla szkole, która Ci opłacaja prawdopodobnie rodzice, żebyś zaczynala po prostu od czystego konta... jeśli sie kochacie to czas nic nie zmieni, bo co ma być to będzie uśmiech pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Pon 11 Paź 2010, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdanie jeśli jesteście na tyle dojrzali emocjonalnie do zawarcia małżeństwa i tak jak dziewczyny wcześniej pisały będziecie niezależni finansowo to nie będzie to za wcześnie uśmiech
Tylko musicie się poważnie na tym zastanowić, bo małżeństwo to nie tylko wzloty ale również upadki uśmiech

I nie mogę się zgodzić z atiną , że to za wcześnie ja z moim mężem zaczęłam chodzić mając 16 lat mając 18 zaczęłam myśleć z mężem o ślubie uśmiech Jeśli chodzi o tą kwestię trzeba dojrzeć do tak poważnej decyzji ,a niektórzy robią to wcześniej niektórzy później uśmiech bywają tacy ludzie że mimo np.35lat nie dojrzeli w żadnym stopniu do takiej decyzji Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 11 Paź 2010, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego napisalam ze mam nadzieje ze u niej tak nie bedzie... bo ze swojego doświadczenia wiem jak to rowniez i zle bywa.... dlatego uwazam ze jezeli ktos ma z kims juz zawsze byc... to lepiej najpierw skonczyc szkole, po prostu poczekać i wtedy myslec o zalozeniu rodziny... jak juz powiedzialam z czystym kontem zacząć.... wydaje mi sie to bedzie bardziej rozsądna decyzja i dorosła.... nie ma co sie spieszyć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 11 Paź 2010, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale małżeństwo w nauce nie przeszkadza Wink Nie każdy też po szkole średniej chce kontynuować naukę. Miło jest również do wszystkiego dochodzić razem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 7:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może i nie przeszkadza, ale przynajmniej w moim przypadku i myśle ze w wiekszości tak jest, ze to rodzice pomagaja przy edukacji, a nie wyobrażam sobie byc mężatką i żeby na szkołe brac pieniądze od rodziców... a wiadomo ze duze wydatki są na poczatku małżeństwa i wolałabym fundusze przeznaczac na nasze wspolne mieszkanie uśmiech mieć juz prace, żeby życ normalnie a nie z miesiąca na miesiąc... Pisze tylko moją opinie... w wieku 17 lat nie planowałabym ślubu bo róznie to bywa tak naprawde, a przed wami jeszcze hoho ile lat życia uśmiech Jeszcze zdążycie się nacieszyć sobą uśmiech pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nutka
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 66

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paulinka94 wiek nie ma znaczenia jeśli czujesz że postępujecie właściwie i odpowiedzialnie. To są na razie wasze wstępne plany i z czasem zobaczysz czy słuszne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 1 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group