Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub kościelny+cywilny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gabi, a gdzie o tym czytałaś?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

księdza nie powinno obchodzić na co kiedy chorowałam. nie powinien robić też problemu z faktu zajścia w ciążę. no tak, to skutek seksu, a seks przedmałżeński jest grzechem, ale grzechem jest też np. kłamstwo, obgadywnie kogoś i wiele innych rzeczy, na które ksiądz z pewnością uwagi nie zwróci. narzeczeństwem trzeba byc teraz dłuzej niż rok?? mnie sie to nie tyczy, bo ja już 3lata po zaręczynach, więc mi to loto, ale jakbyśmy chcieli się zaręczyć i wziąć ślub jak najszybciej, bez wesela, co akurat nie sprawia wiele problemów z załtwianiem, bo 75% spraw odchodzi jak nie urządza się przyjęcia, to co? nie mogępytajnik chore. ja sie zapytam księdza o to na naukach. nie mam zamiaru odbywać półrocznego kursu przedmałżeńskiego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest zakładka na o2.pl , ale o tym że mają zaostrzać kryteria to już huczy chyba o tygodnia bo papieżowi nie podoba się ilość rozwodów kościelnych
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na tvn24 też spotkałam się już z tym zaostrzaniem Rolling Eyes

MissIndependent masz racje uśmiech

Pytajcie bo trochę szumu się koło tego robi a jak by nie było to do kościoła idzie się praktycznie na końcu
Ale tak myślę że jeśli to wprowadzą to skończy się to na pociskaniu kasy żeby obejść zasady Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ITmen
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 18

PostWysłany: Nie 10 Lip 2011, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak... szkoda pieniędzy na 2 śluby.. lepszy jeden a porządny:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vestido
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 74
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 19 Sie 2011, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś się zastanawiałam nad ślubem cywilnym+kościelny, ale doszłam do wniosku, że konkordatowy jest wygodniejszy uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pati_com
gaduła
gaduła


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 370

PostWysłany: Sob 20 Sie 2011, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje drogie, protokol to powinna byc formalnosc, a okazuje sie, ze ksieza sami robia problemy narzeczonym! Poza tym nie mozna rozwiesc sie w kosciele, a jedynie uniewaznic malzenstwo. Jezeli tylko spotkam sie z takimi przeszkodami to zrezygnuje ze slubu koscielnego, pozniewaz to jest moj wybor! Evil or Very Mad Zastanawialam sie juz kilkakrotnie nad sytuacja, gdy para jest ze soba 5 lub 6 lat i dziewczyna bedzie w ciazy,a fakt kupienia pierscionka zareczynowego pomina: czy ksiadz nie udzieli im blogoslawienstwa skoro nie sa narzeczenstwem, a znaja sie kilka lat? Complicated Embarassed
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sob 20 Sie 2011, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pati-com,

Unieważnić istniejącego małżeństwa też się nie da.
Można tylko stwierdzić fakt, że było nieważnie zawarte od samego początku, więc nie było go wcale nigdy.

Poza tym księża nie lubią udzielać ślubów kobietom w ciąży i podobno ma wejść odgórny przepis zabraniający tego. Cool
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 24 Sie 2011, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smużka napisał:
pati-com,

Unieważnić istniejącego małżeństwa też się nie da.
Można tylko stwierdzić fakt, że było nieważnie zawarte od samego początku, więc nie było go wcale nigdy.

Poza tym księża nie lubią udzielać ślubów kobietom w ciąży i podobno ma wejść odgórny przepis zabraniający tego. Cool



Namieszałaś - małżeństwo można unieważnić, ale tylko w konkretnych przypadkach regulowanych przez Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Skutkiem jest właśnie to, że małżeństwo jakby w ogóle nie istniało i nie wywołuje żadnych skutków. W przeciwieństwie do ustania małżeństwa - wtedy małżeństwo jest uznane za istniejące wcześniej. Unieważnić małżeństwo wg KRO można np. w sytuacji bigamii, pokrewieństwa, powinowactwa, choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego, wieku (czyli poniżej 18 lat u mężczyzny, poniżej 16 u kobiety, lub poniżej 18 w przypadku braku zgody sądu) itd. Oczywiście, jeżeli nie zaszła konwalidacja. No ale dochodzi do unieważnienia i wywołuje skutki ex tunc.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 24 Sie 2011, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smużka nic nie namieszała. Pati napisała o unieważnieniu ślubu kościelnego, a Smużka, zgodnie z prawdą napisała, że ślubu kościelnego nie można unieważnić, tylko stwierdzić nieważności. Kodeks rodzinny i opiekuńczy nie ma z tym nic wspólnego Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group