Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub kościelny+cywilny
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malaa
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 2

PostWysłany: Sro 29 Wrz 2010, 10:55    Temat postu: ślub kościelny+cywilny Odpowiedz z cytatem

Hej uśmiech mam pytanie, przeglądałam forum ale nie znalazłam na nie odpowiedzi. Chcemy z narzeczonym wziąć ślub cywilny i kościelny. Cywilny chcemy wziąć bo podoba nam sie oprawa, składanie przysięgi w USC, A kościelny bo jesteśmy wierzący. Poza tym mamy wybraną salę na cywilny- jest to mały dworek z którym mamy bardzo dużo wspomnień ale tam sale są bardzo małe i cywilny byłby tylko dla najbliższej rodziny i przyjaciół a kościelny dla całej rodziny, znajomych.. uśmiech jak to wszystko poukładać z terminami? nie chciała bym brać cywilnego np 3 lata przed kościelnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 695
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostWysłany: Sro 29 Wrz 2010, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może weźcie cywilny w tym samym tygodniu co kościelny lub w jakimś nie za długim odstępie czasu. To się da bez problemu załatwić
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sro 29 Wrz 2010, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cywilny w piatek, koscielny w sobote - jesli nie organizujecie po cywilnym obiadu etc

lub cywilny tydzien przed koscielnym (miesiac, 2 tygodnie etc) - mozecie sie wtedy wybrac do restauracji na obiad czy do kawiarni na ciacho.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malaa
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 2

PostWysłany: Sro 29 Wrz 2010, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liziii właśnie tak myśleliśmy jak piszesz zeby cywilny wziąc dzien przed kościelnym uśmiech a jak z błogosławieństwem?? co o tym sądzicie? wydaje mi się ze przed cywilnym ale z drugiej strony chcieli byśmy miec to nagrane wiec musieli bysmy wziac kamerzyste juz na cywilny..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Sro 29 Wrz 2010, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej gdybyście w ślubie cywilnym udział brali tylko wy i świadkowie? Mi osobiście jakoś nie widzi się dwa razy dzień po dniu 'fatygować' (wiem że brzydko to ujęłam) gości. Poza tym nie wiem czy nie byliby trochę postawieni w niezręcznej sytuacji: składać życzenia przy cywilnym czy następnego dnia przy kościelnym, dać dwa prezenty czy jeden, czy chociażby coś tak głupiego czy wypada założyć tą samą sukienkę. Mówię z perspektywy osoby, która miałaby być gościem na takim ślubie uśmiech Ale wybór oczywiście należy do was uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Czw 30 Wrz 2010, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym błogosławieństwo wolała chyba przed kościelnym w takim wypadku.
My mamy kościelny w maju, cywilny braliśmy w sierpniu - Błogosławieństwa nie mieliśmy jeszcze (bo przecież nadal żyjemy w grzechu.. Rolling Eyes ).
Goście byli tylko najbliżsi - rodzice i rodzeństwo.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 30 Wrz 2010, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tradycyjne błogosławieństwo jest dosyć religijne, więc przed cywilnym dla mnie jest trochę bez sensu Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
EdwardTeach
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1

PostWysłany: Wto 26 Paź 2010, 21:16    Temat postu: Mam pytanie Odpowiedz z cytatem

Czy znacie może jakąś firmę, zajmującą się organizacją ślubów cywilnych; cywilnych w sensie ścisłych, nie nacechowanych religijnie, w żadnym stopniu. Zależy mi na poradach, opisach, jak było z tym u was, jeżeli mieliście okazję brać udział w takiej ceremonii, oraz, jeżeli to możliwe, na namiarach jakichś firm, które w czymś takim są w miarę dobre.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Wto 26 Paź 2010, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja coś kojarzę jak to dawiej było... Para najpierw jechała do cywilnego.. wracala Panna młoda się przebrać do domu i do kościelnego... kurcze muszę Mamy podpytać jak to było Rolling Eyes

a może po prostu ustalcie cywilny np. w południe. jedźcie tam tylko z rodzicami i świadkami a potem już razem do domu. i jak się goście zaczną schodzić to wtedy błogosławieństwo i do kościoła uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrzcie dziewczyny co dzisiaj znalazłam

Księża zaostrzają warunki. Narzeczonych wypytają o wszystko.

Jeżeli jesteś w ciąży, jesteście narzeczeństwem krócej niż rok, albo nie skończyliście półrocznego kursu przedmałżeńskiego, nie powiecie sobie "tak" przed ołtarzem - donosi RMF FM.

To nowe zasady udzielania ślubów kościelnych, które planuje polski Kościół. Wszystko po stwierdzeniach papieża Benedykta XVI, który zapowiedział, że sakrament małżeństwa będzie udzielany po rygorystycznie spełnianych zasadach.

Dla niektórych mogą się one okazać zbyt restrykcyjne. Kościół planuje m.in. pytać o doświadczenia seksualne, uzależnienia, czy nawet przebyte choroby weneryczne.




CO O TYM SĄDZICIE?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group