Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub kościelny+cywilny
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
View previous topic :: View next topic  
Author Message
malaa
początkujący
początkujący


Joined: 29 Sep 2010
Posts: 2

PostPosted: Wed 29 Sep 2010, 10:55    Post subject: ślub kościelny+cywilny Reply with quote

Hej uśmiech mam pytanie, przeglądałam forum ale nie znalazłam na nie odpowiedzi. Chcemy z narzeczonym wziąć ślub cywilny i kościelny. Cywilny chcemy wziąć bo podoba nam sie oprawa, składanie przysięgi w USC, A kościelny bo jesteśmy wierzący. Poza tym mamy wybraną salę na cywilny- jest to mały dworek z którym mamy bardzo dużo wspomnień ale tam sale są bardzo małe i cywilny byłby tylko dla najbliższej rodziny i przyjaciół a kościelny dla całej rodziny, znajomych.. uśmiech jak to wszystko poukładać z terminami? nie chciała bym brać cywilnego np 3 lata przed kościelnym.
Back to top
View user's profile Send private message
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Joined: 27 Jun 2010
Posts: 695
Location: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostPosted: Wed 29 Sep 2010, 12:20    Post subject: Reply with quote

Może weźcie cywilny w tym samym tygodniu co kościelny lub w jakimś nie za długim odstępie czasu. To się da bez problemu załatwić
_________________


Back to top
View user's profile Send private message
Liziii
guru
guru


Joined: 23 Aug 2009
Posts: 6311

PostPosted: Wed 29 Sep 2010, 12:23    Post subject: Reply with quote

cywilny w piatek, koscielny w sobote - jesli nie organizujecie po cywilnym obiadu etc

lub cywilny tydzien przed koscielnym (miesiac, 2 tygodnie etc) - mozecie sie wtedy wybrac do restauracji na obiad czy do kawiarni na ciacho.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
malaa
początkujący
początkujący


Joined: 29 Sep 2010
Posts: 2

PostPosted: Wed 29 Sep 2010, 22:36    Post subject: Reply with quote

Liziii właśnie tak myśleliśmy jak piszesz zeby cywilny wziąc dzien przed kościelnym uśmiech a jak z błogosławieństwem?? co o tym sądzicie? wydaje mi się ze przed cywilnym ale z drugiej strony chcieli byśmy miec to nagrane wiec musieli bysmy wziac kamerzyste juz na cywilny..
Back to top
View user's profile Send private message
MagdalenkaS
guru
guru


Joined: 03 Aug 2010
Posts: 8021

PostPosted: Wed 29 Sep 2010, 23:11    Post subject: Reply with quote

A nie lepiej gdybyście w ślubie cywilnym udział brali tylko wy i świadkowie? Mi osobiście jakoś nie widzi się dwa razy dzień po dniu 'fatygować' (wiem że brzydko to ujęłam) gości. Poza tym nie wiem czy nie byliby trochę postawieni w niezręcznej sytuacji: składać życzenia przy cywilnym czy następnego dnia przy kościelnym, dać dwa prezenty czy jeden, czy chociażby coś tak głupiego czy wypada założyć tą samą sukienkę. Mówię z perspektywy osoby, która miałaby być gościem na takim ślubie uśmiech Ale wybór oczywiście należy do was uśmiech
Back to top
View user's profile Send private message
Smużka
maniak
maniak


Joined: 25 Feb 2010
Posts: 1386

PostPosted: Thu 30 Sep 2010, 9:09    Post subject: Reply with quote

Ja bym błogosławieństwo wolała chyba przed kościelnym w takim wypadku.
My mamy kościelny w maju, cywilny braliśmy w sierpniu - Błogosławieństwa nie mieliśmy jeszcze (bo przecież nadal żyjemy w grzechu.. Rolling Eyes ).
Goście byli tylko najbliżsi - rodzice i rodzeństwo.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Back to top
View user's profile Send private message
Juliette
guru
guru


Joined: 05 Dec 2008
Posts: 2929

PostPosted: Thu 30 Sep 2010, 9:11    Post subject: Reply with quote

Tradycyjne błogosławieństwo jest dosyć religijne, więc przed cywilnym dla mnie jest trochę bez sensu Rolling Eyes
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
EdwardTeach
początkujący
początkujący


Joined: 26 Oct 2010
Posts: 1

PostPosted: Tue 26 Oct 2010, 21:16    Post subject: Mam pytanie Reply with quote

Czy znacie może jakąś firmę, zajmującą się organizacją ślubów cywilnych; cywilnych w sensie ścisłych, nie nacechowanych religijnie, w żadnym stopniu. Zależy mi na poradach, opisach, jak było z tym u was, jeżeli mieliście okazję brać udział w takiej ceremonii, oraz, jeżeli to możliwe, na namiarach jakichś firm, które w czymś takim są w miarę dobre.
Pozdrawiam.
Back to top
View user's profile Send private message
dorotam
guru
guru


Joined: 10 Mar 2010
Posts: 3470
Location: :))

PostPosted: Tue 26 Oct 2010, 21:40    Post subject: Reply with quote

a ja coś kojarzę jak to dawiej było... Para najpierw jechała do cywilnego.. wracala Panna młoda się przebrać do domu i do kościelnego... kurcze muszę Mamy podpytać jak to było Rolling Eyes

a może po prostu ustalcie cywilny np. w południe. jedźcie tam tylko z rodzicami i świadkami a potem już razem do domu. i jak się goście zaczną schodzić to wtedy błogosławieństwo i do kościoła uśmiech
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
gabi8_9
maniak
maniak


Joined: 04 Jul 2010
Posts: 1436

PostPosted: Fri 28 Jan 2011, 12:39    Post subject: Reply with quote

Popatrzcie dziewczyny co dzisiaj znalazłam

Księża zaostrzają warunki. Narzeczonych wypytają o wszystko.

Jeżeli jesteś w ciąży, jesteście narzeczeństwem krócej niż rok, albo nie skończyliście półrocznego kursu przedmałżeńskiego, nie powiecie sobie "tak" przed ołtarzem - donosi RMF FM.

To nowe zasady udzielania ślubów kościelnych, które planuje polski Kościół. Wszystko po stwierdzeniach papieża Benedykta XVI, który zapowiedział, że sakrament małżeństwa będzie udzielany po rygorystycznie spełnianych zasadach.

Dla niektórych mogą się one okazać zbyt restrykcyjne. Kościół planuje m.in. pytać o doświadczenia seksualne, uzależnienia, czy nawet przebyte choroby weneryczne.




CO O TYM SĄDZICIE?
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group