Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Okrucieństwo
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vania
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 522

PostWysłany: Nie 23 Wrz 2012, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jednego jestem pewna. Psom nie nalezy bezgranicznie ufac, chocby nie wiem jakim byl przyjacielem rodziny i nie wiadomo jakiej byl rasy. W zyciu nie zostawilabym dziecka w miejscu, gdzie pies sobie beztrosko biega bez kaganca Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Nie 23 Wrz 2012, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Karolina1984 napisał:
Teraz- cały internet jest zalany prośbami o ratunek dla Misia, Pusi, Zenka- bo pies bezpański, mieszaniec- wymaga kosztownego leczenia za 6000zł miesięcznie.... ludzie się zrzucają- a pies i tak do końca życia będzie na utrzymaniu schroniska (przynajmniej w 95% przypadków). Są to sytuacje absurdalne. Powinno się kierować działania zmierzające do zmniejszenia populacji mieszańców w naszym kraju- również poprzez przymusową sterylizację zwierząt....

Nie wiem co jest złego w bezinteresownej pomocy zwierzętom, które zwykle są chore lub bezdomne z winy ludzi. A schroniska działają na rzecz zmniejszenia populacji właśnie sterylizując psy i koty. Ale to jest tylko kropla w morzu potrzeb. Dopóki ludzie nie zrozumieją, że rozmnażać należy tylko rasowe zwierzęta o świetnym eksterierze, to problem będzie się pogłębiał. Niestety u nas pokutuje przekonanie, że wykastrowanie swojego pupila, to wyrządzenie mu krzywdy i barbarzyństwo, że suka powinna się przynajmniej raz oszczenić, a kupienie "labladorka" od pana Henia za 500 zł to świetny interes. Wśród takich ludzi proponuje szukać przyczyny ogromnej bezdomności zwierząt w Polsce, a nie w przeładowanych schroniskach, albo ludziach wrażliwych na krzywdę psów czy kotów i niosących im pomoc. Oni zwykle najlepiej zdają sobie sprawę ze skali problemu i starają się rozwiązać problem drobnymi kroczkami, pracą u podstaw. Bo nieważne Karolino jak bardzo będziesz zaklinała rzeczywistość, ale usypianie czy odstrzeliwanie bezpańskich psów nic nie da, gdy na ich miejsce w tym czasie rodzi się mnóstwo kolejnych i trafiają do podobnych ludzi jak Ci, którzy do bezdomności poprzednich doprowadzili.

Tak naprawdę problemem nie są psy, ale ludzie, którzy nawet rybek nie powinni dostać pod opiekę, bo nie mają za grosz odpowiedzialności. Więc lepiej zacząć od właścicieli, chociażby zgłaszając złe traktowanie zwierząt, brak szczepień czy sprzedawanie nierodowodowych psów, bo kara, która ich dotknie będzie dużo skuteczniejsza, niż zabicie lub odebrania psa, które pewnie nie zrobiłoby na nich jakiekolwiek wrażenia.


Święte słowa, wszystko w temacie AMEN.




Karolina to zgłoś całą ulicę jeśli musisz. Tak jak napisała Juli problemem są ludzie a nie psy. One niczemu winne nie są,że ich właściciele mają pusto w głowie, nie szczepią, nie pilnują i nie socjalizują.


Ja też kilka miesięcy temu zostałam pogryziona przez psa (w twarz!) a zaufanie do zwierząt dalej mam. Wszystko zależy od tego jak pies jest wychowany,jak jest traktowany itd Czynników jest wiele. I to nie psy są agresywne tylko ludzie,którzy je wychowują.
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Nie 23 Wrz 2012, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam,że post pod postem ale dodam jeszcze coś w ramach samouświadomienia :




i tu jeszcze taka ciekawostka o ptakach uśmiech :

_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Nie 23 Wrz 2012, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox napisał:
Ja też kilka miesięcy temu zostałam pogryziona przez psa (w twarz!) a zaufanie do zwierząt dalej mam. Wszystko zależy od tego jak pies jest wychowany,jak jest traktowany itd Czynników jest wiele. I to nie psy są agresywne tylko ludzie,którzy je wychowują.

Powiedziałabyś to matce, której pies zagryzł dziecko?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Nie 23 Wrz 2012, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 13:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 23 Wrz 2012, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo się teraz mówi o tych łańcuchach, a ja zapytam - co z kagańcami? Bo już od miesięcy nie widziałam psa z kagańcem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Nie 23 Wrz 2012, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mimi napisał:
Dużo się teraz mówi o tych łańcuchach, a ja zapytam - co z kagańcami? Bo już od miesięcy nie widziałam psa z kagańcem.

Mieszkaliśmy wcześniej w mieszkaniu studenckim, w kamienicy, gdzie my studenci byliśmy najmniej pijącymi lokatorami. Kiedyś wracałam z jedzonkiem z KFC w siatce i sąsiadki pies zaczął doskakiwać do tej reklamówki, przestraszyłam się i zaczęłam krzyczeć, to mnie jeszcze ta baba ochrzaniła (ledwo mówiąc, raczej bełkocząc) że pies chciał się tylko pobawić... ja dziękują za taką zabawę smutny
I oczywiscie, ani smyczy, ani kagańca. Na moim osiedlu przynajmniej kupy sprzątają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Nie 23 Wrz 2012, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O co mimi konkretnie pytasz? O to czy kagańce są zabronione (jak łańcuchy) czy wręcz przeciwnie - nakazane?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 23 Wrz 2012, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
O co mimi konkretnie pytasz? O to czy kagańce są zabronione (jak łańcuchy) czy wręcz przeciwnie - nakazane?

Chodzi mi o to, czy nie ma obowiązku zakładania kagańca. Albo kiedy taki nakaz jest (np. czy dotyczy tylko niektórych ras)?

Elmuszko, byłam niedawno świadkiem nieco podobnej sytuacji (jeżeli chodzi o podejście właścicieli psów). Chodnikiem szło dziecko z mamą i pies trochę zaczął się na to dziecko rzucać i szczekać. Matka zwróciła uwagę właścicielowi, który z pretensją stwierdził, że psa należy z daleka omijać, a nawet jakby ugryzł dziecko, to nic by się nie stało. Rolling Eyes U mnie na osiedlu właściciele nie sprzątają po swoich psach niestety smutny Mimo śmietników z torebkami.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Nie 23 Wrz 2012, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma jednolitych przepisów dotyczących tej sprawy, każdy samorząd rozwiązuje to inaczej. Jednak najczęściej obowiązkowa jest tylko smycz (w miejscach często uczęszczanych przez ludzi), a w smycz i kaganiec muszą być wyposażone tylko psy z listy ras uznawanych za agresywne, m.in. rottweilery, pitt bule, owczarki kaukaskie i jeszcze 8 innych ras (raczej rzadkich). Poza tym kaganiec jest obowiązkowy w środkach komunikacji miejskiej dla wszystkich psów.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group