Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Okrucieństwo
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiula
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 948
Skąd: mazowsze

PostWysłany: Pią 17 Wrz 2010, 14:13    Temat postu: Okrucieństwo Odpowiedz z cytatem

Wczoraj moja teściowa przyniosła do domu pieska- śliczny puchaty szczeniak. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt iż psiaka ktoś przywiązał do drzewa na pięć supłów tak,że sam by się nie uwolnił. Puszek-bo takie dostał imię jest od groma jasnego niedobry i kochany jednocześnie.
Jeśli istnieje psie ADHD to on to właśnie ma uśmiech
Mój apel jest taki jeśli ktoś bierze sobie pieska dla zabawy a później jak mu się znudzi to go wyrzuca albo przywiązuje do drzewa to ja osobiście bym go przywiązała do drzewa wiadomo za co!wykrzyknik i niech tam sobie tydzień stoi i wyje z rozpaczy!wykrzyknik!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Pią 17 Wrz 2010, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biedny maluch smutny dobrze że go przygarnęłaś. Ja z tym kimś zrobiłabym to samo Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pią 17 Wrz 2010, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja przyjaciółka takich bidul przygarnęła a ze 3...ja jestem okropnie wrażliwa na niedolę zwierzaków tych małych i tych większych....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 18 Wrz 2010, 8:18    Temat postu: Re: Okrucieństwo Odpowiedz z cytatem

kasiula napisał:
ja osobiście bym go przywiązała do drzewa wiadomo za co!wykrzyknik i niech tam sobie tydzień stoi i wyje z rozpaczy!wykrzyknik!

Rozumiem, że przywiązała byś za karę? Inne opcje nie są już dla mnie tak oczywiste...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob 18 Wrz 2010, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak jechaliśmy w g.świętokrzyskie to na drodze leżał taki biedny potrącony piesek.. niestety nie było co zbierać..to było zupełne pustkowie więc wątpię, że komuś uciekł z domu, raczej ktoś go porzucił za miastem...co jest podobno częstą praktyką..ehhh
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiula
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 948
Skąd: mazowsze

PostWysłany: Sob 18 Wrz 2010, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się mój P. mieszka przy drodze na mazury więc jak ludzie jadą wypoczywać a pies już im nie potrzebny to wyrzucają go po prostu. To okropne bo później te psy stoją i czekają w tym miejscu wiele dni...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Nie 19 Wrz 2010, 13:42    Temat postu: Re: Okrucieństwo Odpowiedz z cytatem

eliszama napisał:
kasiula napisał:
ja osobiście bym go przywiązała do drzewa wiadomo za co!wykrzyknik i niech tam sobie tydzień stoi i wyje z rozpaczy!wykrzyknik!

Rozumiem, że przywiązała byś za karę? Inne opcje nie są już dla mnie tak oczywiste...


kasiula chyba miała na myśli odwrotną sytuację, że to człowieka powinno się przywiązać, niech zobaczy jak to jest.
Psa nigdy nie znalazłam, ale kilka lat wolontariuszem w schronisku. Ludzie z błahych powodów potrafią zwierzę oddać. Patrzenie na tęsknotę i cierpienie takiego zwierzęcia jest straszne.
Przypomnę cytat z Małego Księcia. "Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiula
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 948
Skąd: mazowsze

PostWysłany: Wto 21 Wrz 2010, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodziło mi dokładnie o to, że ja takiego człowieka też bym przywiązała na kilka dni do drzewa jak on przywiązał tego psa.
Lusilla lepiej oddać psa do schroniska niż wyrzucić gdzieś na drodze ale to i tak strzaszne
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 22 Wrz 2010, 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiula nie wiem jak jest gdzie indziej ale u nas nie wolno oddawać WŁASNEGO psa do schroniska. Takie chyba jest prawo decydując się na psa lub inne zwierze jesteś za nie odpowiedzialny i nie możesz go oddać bo ci się znudził, podobnie jak z dzieckiem. Ale ludzie próbują to omijać i przyprowadzają swojego pupila i udają że znaleźli go w pobliskim lesie albo przy drodze a przecież to widać że to jest nasz pies i w sumie pomimo tego że schronisko jest dwukrotnie przepełnione to zwierzak zostaje przyjęty bo lepiej żeby go przyjęto w przepełnionym schronisku niż żeby psiaka gościu się w inny sposób pozbył....wiem o tym bo moja przyjaciółka przez długi czas była wolontariuszem w radomskim schronisku dla zwierząt
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sro 22 Wrz 2010, 7:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czasem ludzie decydują się zwierzaka, którego już nie chcą, uśpić. Znajomy wet mial kilka takich przypadków. Rozmawiał z wlaścicielami, po czym udawał, że bierze zwierzę na eutanazję, a tak naprawdę potem szukał mu domu.. Powody bywają różne. Wyjazd, dziecko, nowe mieszkanie..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group