Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Okrucieństwo
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, pewnie jest to wyjście- ale przecież rodziny (mimo wszystko) własnej- i to mocno ubogiej- nie narażę na kary czy niemiłe konsekwencje.
Psy są spuszczane z łańcucha każdej nocy, ale tu bardziej mi chodzi o bezpieczeństwo ludzi i rozwiązanie tej chorej sytuacji. Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że psy są najnormalniej w świecie niezsocjalizowane. Min przez to że trzymane są na łańcuchu, też uważam, że to okrucieństwo!wykrzyknik
nie sądzę jednak, że komuś z waszej rodziny chciałoby się zawracać głowę "bydlakami" coby je socjalizować, najpewniej potrzebna by była pomoc behawiorysty. Z tego co zdążyłam zauważyć to na wsi ceni się ogromne zwierze, które dużo szczeka i sieje postrach...i żeby nie koniecznie dużo zjadło Rolling Eyes
Jeżeli rozmnażają się między sobą w sposób kazirodczy t też mogło dojść do jakiś zaburzeń.
Do schroniska nie oddacie, bo schrony przyjmują tylko bezpańskie zwierzęta, a te paniostwo mają. Uśpić też może być ciężko, bo nie usypia się zdrowych zwierząt, a nawet chore najpierw próbuje się leczyć...

Przychodzi mi do głowy zgłosić je do fundacji lub straży, przy czym wiele fundacji też przyjmuje tylko bezpańskie zwierzęta, a jeśli robią wyjątek to wymagają utrzymywania przez właścicieli....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, nic- jadę do pracy, gdyby jeszcze ktoś to rozwinął, byłabym wdzięczna.
Oczywiste jest, że nikt się w behawiorystę nie będzie bawił - zwłaszcza że dziadkowie żyją za trzycyfrową sumę miesięcznie, więc nie wchodzi w grę.

Niemniej problem jest coraz bardziej poważny.
Psy na łańcuchu muszą być, bo siatka ma wiele dziur, kasy na wymianę nie ma- a psy by uciekły w ciągu dnia i nie wiadomo, co zrobiły. Evil or Very Mad
Jestem tak zła na babcię za to wsyzstko- zawsze miała jakieś "normalne" psy- kundelki wielkości np do kolan, które zachowywały się po prostu- normalnie.
Zaczynam się obawiać,że sytuacja jest bez wyjścia. Oby któregoś dnia babci nie zaatakowały, bo jednak pies wyczuwa człowieka chorego czy słabego.....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro to suka przygarnięta, może jest podobna do jakiejś rasy? Wtedy mogłabyś poprosić o pomoc fundację. Oni nie tylko odbierają psy, ale te min. pomagają w socjalizacji (mają często zaprzyjaźnionych behawiorystów za free) i ogólnie organizacji życia z psem. A jeśli dziadkowie z czasem nie dawaliby sobie rady, to może psy byłyby pod ich opieką aż fundacja czy straż znalazłaby DS dla psiaków.
Myślę, że psy nie powinny dziadków zaatakować, jeśli uważają ich za swoich. Gorzej jak dziadków zabraknie, kto da psom jeść, kto je napoi, puści z łańcucha....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, a agresja wobec ludzi nie jest wystarczającą przesłanką do uśpienia? [

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 19:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje, że to nie jest przesłanka do uśpienia. Pies nie atakuje ot tak. Najpierw daje sygnały, że mu się coś nie podoba. Agresja jest też konsekwencją wychowania lub jego braku. Często agresja jest też objawem choroby np. guza. Strach, głód, frustracja...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:
Dziewczyny, a agresja wobec ludzi nie jest wystarczającą przesłanką do uśpienia?

Nie jest wystarczającą przesłanką, ewentualnie śmiertelne pogryzienie. A ten konkretny pies nic nikomu nie zrobił. To że będąc na łańcuchu szczeka na obcych jest raczej "naturalnym" zachowaniem w takiej sytuacji.

Sprawę można zgłosić do eko-patrolu Straży Miejskiej lub do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Oni umieszczą psa w schronisku, albo w domu tymczasowym. Ale to raczej sprawy nie rozwiąże, bo pewnie dziadkowie "przygarną" kolejnego zwierzaka Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KAsiek, psy z wyglądu i wielkości najbardziej podobne są do hieny Rolling Eyes , wątpię, czy jakaś fundacja..... Cool

Jest ten problem, że nikt nie jest w stanie podejść do tych zwierząt- chciałabym widzieć kogoś z towarzystwa opieki zbliżającego się do nich...

Gdyby podejść się dało- to rodzice poprosiliby znajomego weterynarza o uśpienie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fantastką jestem, ale nie ma takich ochronnych kombinezonów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 21 Wrz 2012, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka napisał:
Fantastką jestem, ale nie ma takich ochronnych kombinezonów?


na filmach chyba
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group