Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

problem - po porodzie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dalej zastanawiam się co z miesiączką Confused kiedy powinna się pojawić?
Co prawda krwawiłam może z 2 dni ale bardzo skąpo, czy to mógł być okres? Rolling Eyes
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Princess, jesli karmisz piersia to okres moze sie jeszcze dlugo nie pojawic (ale nie musi tak byc). ale rownie dobrze moze pojawiac sie nieregularnie, cykle moga byc dluzsze niz zwykle a okres bardziej skąpy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie nie zapytałam się ginekologa, bo wyszło mi z głowy...
nie wiedziałam, że jak karmię to okres może się nie pojawić Rolling Eyes
ciekawe...
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Princess rożnie z tym bywa. Są kobiety które karmią długo i nie mają okresu nawet przez rok po porodzie, ale są też takie które dostają szybko. Musisz czekać. Ja dostałam po 4,5 miesiąca. Ty masz jeszcze czas, spokojnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Your_princess napisał:
nie wiedziałam, że jak karmię to okres może się nie pojawić Rolling Eyes
ciekawe...

Okres oznacza, że pojawiła się owulacja, czyli że wróciła płodność. Natomiast częste (co 2-3 godz.) karmienie dziecka własnym mlekiem powoduje wysokie stężenie prolaktyny w organizmie, a owa prolaktyna blokuje powrót płodności, czyli również miesiączki.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 13 Paź 2010, 6:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Your_princess napisał:
nie wiedziałam, że jak karmię to okres może się nie pojawić Rolling Eyes
ciekawe...

Okres oznacza, że pojawiła się owulacja, czyli że wróciła płodność. Natomiast częste (co 2-3 godz.) karmienie dziecka własnym mlekiem powoduje wysokie stężenie prolaktyny w organizmie, a owa prolaktyna blokuje powrót płodności, czyli również miesiączki.


wcale to nie jest prawda, i nie sugerujcie się tym dziewczyny!! Moje dwie znajome, to znaczy kuzynka i koleżanka, zaszły w ciąże w czasie gdy karmiły piersiąwykrzyknik Bez żadnego dokarmiania. Jedna 3 miesiące po porodzie, a druga 6. Oczywiście ani jedna ani druga nie miały jeszcze miesiączki. Więc uważajcie i nie trzymajcie się tego sztywno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 13 Paź 2010, 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że to jest prawda! To są fakty naukowe. Naturalnie każda kobieta jest inna i mogą się zdarzyć wyjątki. 30 czerwca moja kuzynka urodziła córeczkę, zaszła w ciążę mimo, że przyjmowała pigułki antykoncepcyjne. Czy to znaczy, że wszyscy kłamią, że tabletki zapobiegają ciąży? Rolling Eyes

A poza tym okres pojawia się PO owulacji, więc nie musiały mieć najpierw miesiączki, żeby zajść w ciążę. A jak ktoś jest odpowiedzialny to poza wiedzą, że generalnie częste karmienie zapobiega kolejnej ciąży, trzeba również siebie obserwować, żeby rozpoznać objawy wracającej płodności.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 13 Paź 2010, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie trwierdze, że nie jest tak jak piszesz, ale niestety to nie u wszystkich kobiet tak działa i nie każda kobieta jak karmi, to nie ma szans zajść w ciąze. Tak samo jak z tabletkami. Są dziewczyny które zaszy w ciąże mimo przyjmowania tabletek- ale ile jest w tym ich błędu (żle przyjmowały), a ile tego że tabletki na nie nie działały- to nie wiadomo.

Myślę że zdrowy rozsądek jest tu naważniejszy i nie ma co się sugerowac jakąś wiedzą naukową, bo każdy organizm jest inny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 13 Paź 2010, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:

Okres oznacza, że pojawiła się owulacja, czyli że wróciła płodność. Natomiast częste (co 2-3 godz.) karmienie dziecka własnym mlekiem powoduje wysokie stężenie prolaktyny w organizmie, a owa prolaktyna blokuje powrót płodności, czyli również miesiączki.


To że kobieta karmi piersią nie oznacza że nie może zajść w ciąże . O tym nawet lekarze mówią żeby karmienia piersią nie traktować jak środka antykoncepcyjnego .
Może tylko zatrzymać miesiączkę , ale to jest sprawa indywidualna każdego organizmu
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sro 13 Paź 2010, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette nie napisala ze karmienie piersia to metoda antykoncepcyjna - takze dziewczyny, nie ma sie co sprzeczac. Ja sie z tym absolutnie zgadzam, bo owulacja jest przed miesiaczką, wiec mozna zajsc o tym nie wiedząc. Miesiaczka to taki najbardziej namacalny dowod na to ze plodnosc wrocila (lub przynajmniej jajniki pracują).

Poza tym princess nie pytala o to jak sie zabezpieczac tylko kiedy moze sie spodziewac okresu - coz, moze byc jutro, moze byc za miesiac albo i dalej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group