Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

samotni rodzice
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pon 8 Gru 2014, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat może i stary, ale niestety aktualny... moja koleżanka, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży z wielką radochą poleciała powiedzieć chłopakowi i co? Wywalił ją za drzwi z "jej problemem"... dziś jest szczęśliwą mamą, pracuje i radzą sobie świetnie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Pon 8 Gru 2014, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja status "samotnego rodzica" dzierzyłam dumnie przez kilka lat. Ale los sie odmienił.

NIestety, to zazwyczaj faceci okazują się tchórzami a kobiety musza dzielnie wszystko znosić...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podobnie, choć wolę określenie "samodzielna mama", bo samotna absolutnie nie byłam. Tylko u nas to była wspólna decyzja, że się rozstajemy, tata syna miał i ma z nim regularny kontakt, alimenty na czas itp. Dużo wsparcia ze strony obu rodzin. Także, chyba nie byłam typową samotną matką, która jest naprawdę sama i nie ma na kogo liczyć.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pearl.jamka napisał:
Ja podobnie, choć wolę określenie "samodzielna mama", bo samotna absolutnie nie byłam. Tylko u nas to była wspólna decyzja, że się rozstajemy, tata syna miał i ma z nim regularny kontakt, alimenty na czas itp. Dużo wsparcia ze strony obu rodzin. Także, chyba nie byłam typową samotną matką, która jest naprawdę sama i nie ma na kogo liczyć.


Ja miałam tylko rodziców. Ex zupełnie stracił zainteresowanie synem. Finansowe również, przez co do boju wkroczyl komornik i tak już od 5 lat. Rodzina exa tak samo. Zapomniała zupełnie, że dziecko istnieje.
Ex nawet sam podpisał w sądzie zrzeczenie się praw rodzicielskich, nie zależało mu też na tym, aby dziecko miało dalej jego nazwisko, więc miało zmieniane na moje, a aktualnie ma nazwisko mojego męża A ja byłam samotna, bo nawet wszyscy znajomi się ode mnie odwrócili. Bo nie dość, że z dzieckiem, to jeszcze niepełnosprawnym? E tam... Kij im w oko...

Mąż ze swoja rodziną nadrabiają za tamtych uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I bardzo dobrze. Mój kochany tatuś tak isę mną interesował, że do osiemnastki widziałam go raz w wieku 12 lat.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja, że eź żyje, wiem tylko stąd, że kasa od komornika wpływa co jakiś czas Very Happy bo ten notorycznie bez pracy jest ;]

Nawet dziecku życzen nie zlozy na urodziny. I w zyciu kupił mu aż jedną zabawkę...
Dobrze jest jak jest ;]

Niech się nie zbliża i nie interesuje
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
I bardzo dobrze. Mój kochany tatuś tak isę mną interesował, że do osiemnastki widziałam go raz w wieku 12 lat.

Karola, a Ty zapraszalas w koncu tate na swoj slub? Bo cos mi sie taka sytuacja przypomina, ze sie zastanawialas?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja jestem w zupełnie innej sytuacji. Syn raz na 2 tygodnie jedzie do ojca na weekend (gdyby mieszkał w tym samym mieście, to pewnie by częściej się mogli widywać), trzyma moją linię wychowawczą, w ciągu wakacji też sporo czasu spędza u ojca (on mieszka z rodzicami), dziadkowie i w ogóle cała rodzina od strony babci bardzo czynnie zajmuje się młodym jak tam u nich jest, rozpieszczają go, nie mogę złego słowa powiedzieć.
Co do kasy - umówiliśmy się na pewną kwotę - oczywiście, pewnie w sądzie dostałabym więcej, ale niech tam (i tak by wtedy tatus za bardzo kombinował) i muszę powiedzieć, że wywiązuje się mimo, że sąd nie musiał wkroczyć do akcji. Z exem w miarę się dogadujemy, czasem mnie wnerwia jak walnie jakiś tekst nieprzemyślany do młodego(ten potem oczywiście powtarza) ale ogólnie nie mogę narzekać. Może też wie, że nie dam sobie w kaszę dmuchać i woli nie podskakiwać uśmiech
Myślę, że udało mi się wszystko tak zorganizować i na tyle ogarnąć swoją dumę, żeby młody jak najmniej odczuł to, że sytuacja jest jaka jest.

Bardziej się martwię o to, żeby mężowi za bardzo nie odwaliło jak się urodzi nasze wspólne dziecko i nie odtrącił mojego syna - choć to w sumie mądry facet i myślę, że nie dojdzie do takiej sytuacji, ale gdzieś tam to we mnie siedzi i sporo rozmawiamy o tym jak się zmieni nasze życie w lipcu 2015 uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mojego eźa do spotkań z Adamem przymusić nie mogłam. Nie chciał i już. "Zakochał się" i poszedł do jakiejś panny. Są ze soba po dzien dzisiejszy. Już z 6 lat będzie. I z tego co wiem, ona dzieci mieć nie może. Widać mu to odpowiada...
Do tego to taki krętacz, że dobrze, że się nie musze z nim męczyć i nie robi Adamowi wody z mózgu.

Chciałam alimenty podwyższyć, bo dużo to my nie mamy, zwłaszcza, że młody niepełnosprawny. Ale znajać tego krętacza, to jeszcze by wnioskował o obniżenie, bo go nie stać :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
Karolina1984 napisał:
I bardzo dobrze. Mój kochany tatuś tak isę mną interesował, że do osiemnastki widziałam go raz w wieku 12 lat.

Karola, a Ty zapraszalas w koncu tate na swoj slub? Bo cos mi sie taka sytuacja przypomina, ze sie zastanawialas?


Kasztanku, tak , zapraszałam.

Wtedy nawet myślałam,że może to będzie reanimacja naszych nieistniejących kontaktów.

Skończyło się na 3 spotkaniach/ - i niestety bardzo niefajnie, na dziś nawet nie piszemy do siebie.....

Powiem tak- nie było warto.

Zraniłam tym zaproszeniem go mamę i ojczyma. Szkoda.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group