Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

opinia- alkoholizm wsród dzieci i młodzieży
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lidka1986
gaduła
gaduła


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 325
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią 3 Wrz 2010, 7:17    Temat postu: opinia- alkoholizm wsród dzieci i młodzieży Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie... prosze o pomoc.. pisze prace licencjacką i prosze o wasze opinie co sadzicie o niestety tak powszechnym zajzwisku jak alkoholizm wsrod młodziezy? jakie sa wasze reakcje na to znawisko? czy zwracacie uwage na zdarzenia takie jak np. sprzedawanie alkoholu w sklepie nieletnim?
prosze również podac swój wiek abym wiedziała do jakiej kategorii wiekowej was dopasowac:)uśmiechuśmiech z góry dziekuje
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 3 Wrz 2010, 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro cel szczytny - praca mgr to się wypowiem.

Miszkam na wsi i u mnie widok nastolatków kupujących alkohol nie jest niczym niespotykanym czy nowym, co więcej w większości alkohol ten jest spożywany w sklepie bądz jego okolicy (ławka pod sklepem) ja przedewszystkim do takich sklepów nie chodze (wolę już przejechć te 10km dalej do miasta) bo zwyczajnie się boję...reagować też nie reaguję bo również się boję (obrażania czy czegoś gorszego), te dzieci (nastolatki) przeważnie są w większych grupkach i dla nich jest to normalny sposób spędzania czasu, nie boją się iść do sklepu po wódkę bo nich ich o dowód nie zapyta.

Ja ma 24 lata Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 6 Wrz 2010, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

23lata (kończę w listopadzie, żeby nie było Wink )

do niedawna mieszkałam na jednej z najgorszych dzielnic w mieście (jak ktoś orientuje się w Gliwicach, gdzie jest Trójkąt Bermudzki Twisted Evil ) i tam fakt, ze alkohol piją osoby niepełnoletnie jest na porządku dziennym. mimo, że wyrosłam w takim a nie innym środowisku to wciąż mnie szokuje 15latka z piwem Confused oczywiście, że jestem przeciwna. wątpię co prawda, by ktoś czekał z pierwszym łykiem alkoholu do 18tki, nie żyjemy w bajce, natomiast przydałaby się większa świadomość wśród młodzieży, że to nie jest soczek.

dzielnicy, na której teraz mieszkam, jeszcze nie poznałam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lidka1986
gaduła
gaduła


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 325
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon 6 Wrz 2010, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje za opinie... szkoda tylko że jest ich tak mało... ale mimo to dzieki
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 6 Wrz 2010, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malo tych opinii bo albo temat troche nietrafiony, albo nie mamy takich doswiadczen.

Ja nie spotkalam nigdy alkoholika ktory bylby dzieckiem lub nastolatkiem. Owszem, picie alkoholu przez mlode osoby nie jest mi obce, ale alkoholizm to troche inne pojęcie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 7 Wrz 2010, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja spotkałam. oczywiście nikt takiej młodej osoby alkoholikiem nie nazwał, one same się tak nie nazywają, nie przyznają się, ze jednak mają problem, ale jak nazwać kogoś, kto codziennie pije kilka piw?? albo kto co kilka dni się dosłownie upija?? takich osób jest mnóstwo, ale to są na ogół pewne kręgi, na pewnych dzielnicach, a na zewnątrz, jak ktoś się z kimś nie zna bliżej, to raczej się nie połapiesz.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 7 Wrz 2010, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miss, prosto- pijakiem, pijaczkiem. Ja mam podobne zdanie jak Liziii, nie nazwałabym alkoholikiem nastolatka. Na alkoholizm składa się dużo więcej czynników niż tylko picie kilku piw pod sklepem lub z kolegami na imprezie. To tak jak bycie ćpunem i narkomanem. Dla mnie to dwie różne osoby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 7 Wrz 2010, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takim razie nigdy tego nie rozgraniczysz. dla mnie alkoholik to ktoś kto ma z tym duży problem. nie musi mieć 30 na karku i wyglądać jak pijaczyna. w nałóg wpadniesz niezależnie od wieku. wystarczy systematyczność. pijesz dziennie ileś tam piw, imprezka co 2dni i alkohol leje się strumieniami i tak w kółko, a za jakiś czas okazuje się, że bez procentów to już jest coś nie tak z Tobą. wydaje Wam się, że nastolatki nie zachowują sie w ten sposóbpytajnik mój ojciec był alkoholikiem, a wśród moich znajomych są osoby które też już mają z używkami problem, więc coś nie-coś na ten temat wiem. nastolatka, który pije tyle i tyle, ćpa tyle i tyle i nie może przestać, bo dla niego już życie i zabawa bez alkoholu/narkotyków nie istnieje nie zakwalifikuję do osób, które z używkami nie mają problemu. jeśli kogoś oburza nazywanie młodych alkoholikami - ok. stwierdzę tylko w takim razie, że mają mega problem z używkami jak na swój wiek, a byli/są przed 20stką.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 16 Wrz 2010, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również spotkalam się z osobami małoletnimi które piją alkochol , aczkolwiek nie mogę nazwać ich alkocholikami. Wypicie kilku piw w tygodiu z kumplami pod sklepem to jeszcze nie alkocholizm.
Swoją drogą Ci którzy sprzedajś alkochol nieletnim powinny być karane.
Wiem że niektórzy proszą kogoś dorosłego o kupienie alkocholu . To samo jest z papierosami. Wiem że ekspedientka w sklepie nie ma obowiązku sprawdzać czy taki delikwent jest pełnoletni, ale może poprosić o pokazanie dowodu osobistego.
Wiem że to nie jest łatwe bo małolaty się burzą. Sama pracuje w sklepie i jeśli mam obiekcje co do wieku klijenta , proszę o okazanie dowodu osobistego. Jeśli ktoś nie chce okazać poprostu odmawiam sprzedaży alkocholu. Zawsze można powołać się na ustawę o wychowaniu w trzeźwości
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
lidka1986
gaduła
gaduła


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 325
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon 20 Wrz 2010, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możliwe że temat troche nietrafiony...... ale taki jest temat pracy..... a alkoholizm dotyczy wbrew pozorom dużej ilości młodzieżyuśmiechuśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group