Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

przemoc w związku
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lidka1986
gaduła
gaduła


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 325
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto 31 Sie 2010, 9:11    Temat postu: przemoc w związku Odpowiedz z cytatem

czy kiedykolwiek byłyście ofiarami przemocy w związkU?DO KOGO SIĘ ZWRÓCIŁYŚCIE?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 29 Paź 2010, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety byłam ofiarą przemocy w związku . Mój poprzedni mąż bił mnie za byle co i urządzal awantury , po krokach na klatce schodowej poznawałam czy będzie awantura czy nie. Mieszkaliśmy u moich rodziców i tylko to mnie ratowało żeby mnie nie poslał do piachu.
Do nikogo nie zwracałąm sie o pomoc poradziłąm sobie sama , włąściwie z pomocą moich rodziców którzy byli dla mnie wsparciem. Pozłaliśmy go do więzienia za znęcanie się i pobicie , odsiedział 9 miesięcy , po powrocie obietnice że się zmieni i będzie inaczej , ale bylo tak samo. Więc go spakowałąm i wyrzuciłam z domu. I takim sposobem miałam spokój po roku wziełam z nim rozwód. A teraz mam kochającego męża i śliczną córeczkę i dziękuje za to Bogu. że dał mi siłę żeby odniego odejść
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Anioleczek
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 208
Skąd: Polska.

PostWysłany: Nie 10 Lip 2011, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest po prostu straszne, ja nie rozumiem jak można robić krzywdę osobie, którą się teoretycznie kocha..? Nie ogarniam tego, do czego ten świat zmierza.. Całe szczęście myszko426 byłaś na tyle silna i niesamowicie Cię za to podziwiam, Twoich rodziców również.
Ja również byłam w takiej sytuacji raz. Byłam z chłopakiem krótko, bo tylko parę miesięcy, ale raz nie wytrzymał i podniósł na mnie rękę, to był pierwszy i ostatni raz kiedy to zrobił. - Spokojnie, facet żyje, po prostu od razu skończyłam tą toksyczną znajomość. oczko - Wszyscy się dziwili, że z takim miłym i sympatycznym chłoptasiem zerwałam, było mi się wstyd komukolwiek do tego przyznać.. Nawet moim rodzicom nic nie pisnęłam, bo nie chciałam ich nie potrzebnie martwić, na szczęście poradziłam sobie uśmiech Było to już ładnych parę lat temu, on po dziś dzień mnie przeprasza i twierdzi, że żałuje, jednak i tak jest bez szans. Ludzie się w takich sytuacjach nie zmieniają. Na szczęście teraz jestem w szczęśliwym związku i wiem że przy moim Misiaku mi nic nie grozi uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 10 Lip 2011, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie ty powinnaś się wstydzić tylko on , Ty nic nie zawiniłaś to jego zachowanie było w stosunku do ciebie nie fer. Mój poprzedni mąż niestety nie żyje .
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Nie 10 Lip 2011, 22:35    Temat postu: Re: przemoc w związku Odpowiedz z cytatem

lidka1986 napisał:
czy kiedykolwiek byłyście ofiarami przemocy w związkU?DO KOGO SIĘ ZWRÓCIŁYŚCIE?


Dzięki Bogu nie miałam nigdy takiej sytuacji uśmiech
Jednak czytając Twojego posta pojawiło się u mnie pytanie dlaczego pytasz?

Myszo przykra sprawa , ale na szczęście miała dobre zakończenie podziwiam Cię za Twoją siłę , a rodzice spisali się na medal
uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 10 Lip 2011, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja wiem czy to dobre zakończenie , teraz mam wspaniałą rodzinkę. A rodzice faktycznie wspierali mnie mocno. I też jestem im za to wdzięczna
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Nie 10 Lip 2011, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisząc dobre miałam na myśli że zaczęłaś nowe życie, a nie fakt iż Twój poprzedni mąż nie żyje
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 10 Lip 2011, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem , ale ja myślałam że to będzie na dobre i na złe okazało się że to było tylko złe. ale cóż życie jest przewrotne
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Nie 10 Lip 2011, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidko, policja, ośrodki pomocy dla kobiet doświadczających przemocy, rodzina, lekarz. Temat trudny, dla większości kobiet wstydliwy ale tutaj nie ma zlituj - jeśli Ty lub bliska Ci osoba doświadcza przemocy, to nie zastanawiaj się, tylko działaj od razu.

Obdukcja, psycholog i wsparcie to chyba podstawa w takich sytuacjach.
Nigdy nie miałam styczności z takim problemem ale jednego jestem pewna - osoba, która znęca się nad kimś czy to psychicznie czy to fizycznie, nie ma prawa czuć się z tym bezpiecznie i należy to ukrócić jak najszybciej.

Życzę Tobie czy osobie, którą znasz i jest w tej sytuacji, ogromu odwagi i nieustępliwości.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidko , najpierw jednak zadzwoń na niebieską linie, załóż niebieską kartę lub osoba której to dotyczy niech to zrobi w takim przypadku Policja szybciej reaguje, wysyła dzielnicowego na wywiad. Oprócz tego dzielnicowy ma obowiązek odwiedzać taką rodzinę przynajmniej raz na 2 tygodnie.
POmoc społeczna też może pomódz w takim przypadku . I najważniejsze jeżeli skłądasz zawiadomienie na Policję nie wolno się wycofywać , bo wtedy oprawca czuje się bezkarny (wiem to z własnego doświadczenia)
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w działaniu Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group