Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

aparat ortodontyczny na zęby
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oriane
bywalec
bywalec


Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 109
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 1 Sty 2014, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szafir jest przejrzysty i ma kolor zębów tak naprawdę. Ja nie mam jakiś bielutkich zębów, a dużo osób go nie zauważa w ogóle. Mam metalowy drut. Ale uprzedzam, że z czasem ligatury żółkną od jedzenia. Z tego co słyszałam to aparat ceramiczny się bardziej odznacza, bo jest biały.

Są jeszcze aparaty samoligaturujące wtedy problem zżółkniętych ligatur odpada.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pati_com
gaduła
gaduła


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 370

PostWysłany: Pią 3 Sty 2014, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oriane, moja pierwsza wizyta u ortodonty zbliza sie wielkimi krokami.. zatem mozesz mi powiedziec o co pytac ortodonte na pierwszej wizycie? co jest dla mnie najwazniejsze? no i pytanie.. czy cos da sie zrobic z zolkniejacymi ligaturami??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oriane
bywalec
bywalec


Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 109
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie 5 Sty 2014, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ligatury zmieniasz co 4-8tyg i znowu masz świeże i ładnie wyglądające. Żółkną od jedzenia, najgorzej od curry. W samoligaturującym nie ma ligatur tylko same zamki więc tu ten problem odpada, ale aparat o wiele droższy.

U mojej orto były takie koszta: aparat metalowy 1600zł, aparat kosmetyczny radiance 2500zł, metalowy samoligaturujący Damon 2800zł, samoligaturujący kosmetyczny Damon Clear 3500zł.

Ja chciałam założyć Damon Clear, ale mi odradzono, że nie warto przepłacać przy mojej wadzie, bo zwykły zrobi to samo w tym samym czasie. Ja się naczytałam w internecie, że tylko Damon, a 2 lekarzy z 2 różnych gabinetów powiedziało mi, że wcale to nie jest aż tak pięknie jak marketing głosi. Jest to po prostu dobry aparat.

Dobry ortodonta powinien sam z siebie wyczerpać temat, chyba że jakiś mruk się trafi język Na pewno istotna długość leczenia, proponowany typ aparatu najlepszy dla Ciebie, koszty wizyt i akcesoriów, czy jakieś dodatkowe rzeczy będziesz musiała nosić jak wyciągi czy łuki podniebienne.

Na konsultacji lekarz obejrzy Twoje zęby, sprawdzi ruchomość żuchwy, zrobi wyciski zębów, wykona zdjęcia RTG uzębienia, czasami robią jeszcze zdjęcia profilowe i centralne zwykłym aparatem, poinformuje Cię czy masz jakieś zęby do leczenia i/lub wyrwania. Czasami taka wizyta jest podzielona na 2, by lekarz mógł podjąć decyzję na temat leczenia w oparciu o zdjęcia RTG i wyciski, a nie zawsze są od razu. Co do aparatu również lekarz podejmuje decyzję, z wyjątkiem kiedy można samemu wybrać bo nie ma to znaczenia w leczeniu. Są lekarze, którzy mają w swojej ofercie tylko aparaty samoligaturujące bądz z ligaturami, to tu wybierzesz co najwyżej czy metalowy czy kosmetyczny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pati_com
gaduła
gaduła


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 370

PostWysłany: Pon 6 Sty 2014, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oriane, dziekuje bardzo za wyczerpujacy opis Very Happy jestes niezastapiona lol juz niedlugo pierwsza wizyta bedzie historia, wiec podziele sie moimi spostrzezeniami Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oriane
bywalec
bywalec


Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 109
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon 6 Sty 2014, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weź pod uwagę w kosztach, że czasami zapłacisz więcej na starcie za aparat samoligaturujący, ale w całym leczeniu wyjdzie na to samo bo rzadsze wizyty. No i tam się nie martwisz ligaturami. Wizyty są podobno co 2-3 miesiące, ja mam co 1,5-2 miesiące.
Co do tego, że mniej boli, to moja koleżanka miała Damona i mówi, że bolało jak diabli uśmiech

Ja założyłam aparat po ślubie, bo nie wiedziałam, czy będę mieć kasę. Wszystko było odkładane na wesele. Ale jakbym założyła rok wcześniej to bym się nie przejmowała.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pati_com
gaduła
gaduła


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 370

PostWysłany: Pią 10 Sty 2014, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem juz po wszelakich wizytach Very Happy ortodonta kazal mi zalozyc aparat metalowy ze wzgledu na to, ze mam 'bardzo powazna' (jak to ujal) wade. Poza tym, pozbede sie dwoch 8mek(bede miala rozcinane dziaslo), ktore niestety pchaja mi dolna szczeke do przodu, przez co, przez ostatnie 2 lata zeby bardzo mi sie skrzywily. Dodatkowo, usuwam 4 i 5 u gory, bo zeby sie nie pomieszcza w mojej malej szczece język a jak chce miec hollywoodzki usmiech to trzeba sie poswiecic oczko Umowilam sie, ze separatory na zeby zalozymy 26.02., a aparat 6.03. lol jestem pelna obaw, ale i szczesliwa, ze nareszcie uczynilam ten krok oczko Razz
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 10 Sty 2014, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pati_com napisał:
Dodatkowo, usuwam 4 i 5 u gory, bo zeby sie nie pomieszcza w mojej malej szczece język

Jesteś pewna tej decyzji? Mnie jeden ortodonta też chciał dwie zdrowe 4-ki wyrwac, ale stwierdziłam, że szkoda zdrowych zębów i poszłam do innego lekarza. Babka powiedziała, że usunięcie tych 4-ek przyspieszy poprawne ustawienie zębów, ale da się i bez tego. Nosiłam aparat dłużej, ale nie pozbywałam się zdrowych zębów i dziś jestem bardzo zadowolona z tej decyzji uśmiech
Ósemki też mi krzywiły zgryz (dolne) i miałam je chirurgicznie z dziąseł wycinane, bo one nawet nie zaczęły wyrastac, a już psuły zgryz... Za to górne udało się oszczędzic i weszły po zdjeciu aparatu w miejsce siódemek, które były po kanałowym leczeniu i prędzej czy później i tak nadawałyby się do usunięcia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pati_com
gaduła
gaduła


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 370

PostWysłany: Pią 10 Sty 2014, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
pati_com napisał:
Dodatkowo, usuwam 4 i 5 u gory, bo zeby sie nie pomieszcza w mojej malej szczece język

Jesteś pewna tej decyzji? Mnie jeden ortodonta też chciał dwie zdrowe 4-ki wyrwac, ale stwierdziłam, że szkoda zdrowych zębów i poszłam do innego lekarza. Babka powiedziała, że usunięcie tych 4-ek przyspieszy poprawne ustawienie zębów, ale da się i bez tego. Nosiłam aparat dłużej, ale nie pozbywałam się zdrowych zębów i dziś jestem bardzo zadowolona z tej decyzji uśmiech
Ósemki też mi krzywiły zgryz (dolne) i miałam je chirurgicznie z dziąseł wycinane, bo one nawet nie zaczęły wyrastac, a już psuły zgryz... Za to górne udało się oszczędzic i weszły po zdjeciu aparatu w miejsce siódemek, które były po kanałowym leczeniu i prędzej czy później i tak nadawałyby się do usunięcia.


Kasztanowa, ja mam te zeby po kanalowym leczeniu (oczywiscie mowimy tu o gornej 4 i 5), wiec sa slabe i niestety nie da sie ich oszczedzic Rolling Eyes to z dolnymi 8mkami mam tak samo jak Ty lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 10 Sty 2014, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to chyba że tak uśmiech

Jakbym ja nie miała założonego górnego łuku aparatu przed usunięciem pierwszej ósemki, pewnie do dziś chodziłabym z drugą niewyrośniętą i krzywymi zębami język Powodzenia w usuwaniu oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pati_com
gaduła
gaduła


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 370

PostWysłany: Nie 12 Sty 2014, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje uśmiech a wlasciwie to nie powinnam dziekowac?! język dzisiaj robie pamiatkowe zdjecie, jak mam jeszcze wszystkie zeby na "swoim" miejscu uśmiech warto, bo jak po sciagnieciu aparatu, zobacze efekty to serce bedzie jeszcze bardziej sie radowac Very Happy [/b]
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 10 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group