Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

aparat ortodontyczny na zęby
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 26 Sie 2010, 15:19    Temat postu: aparat ortodontyczny na zęby Odpowiedz z cytatem

nosi/ła któraś w Was aparat ortodontyczny??

ja przyznam się bez bicia, że zęby mam nie najprostsze, nie mam modelowego uśmiechu i ostatnio, jako że mam wenę i złapałam wiatr w żagle, postanowiłam coś z tym zrobić. i w przyszłym roku planuję założyć sobie aparacik (1 łuk), a że jestem trochę próżną osobą, to zdecydowałam się na aparat wewnętrzny, żeby go widać nie było Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Czw 26 Sie 2010, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nosiłam, prawie dwa lata, dwa łuki, bezbarwny. Niekrępujący i skuteczny. Bezpośrednio po każdym podkręcaniu przez ok. dwa dni nieco bólu, stałe kontrole na wymianę gumek, no i wiadomo, że szczególną starannością trzeba zęby myć. Co prawda, akurat miałam niekrępującą w leczeniu wadę - klasyczny książkowy tyłozgryz. Moja przyrodnia siostra namęczyła się bardziej, ponieważ ortodontka robiła cuda, żeby ją uchronić od ekstrakcji, co wiązało się z rozciąganiem podniebienia i tak dalej, więc ona się trochę namotała i nacierpiała bardziej.
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Czw 26 Sie 2010, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam ale powinnam miec na 2 zeby (ktore dzieki osemkom wyszly mi z rzedów ;/). Niestety - to troche drogi gips i dla dwoch zebow poki co mnie nie stac... Ale M powinien nosic bo choc zgryz ma prosty to zeby bardzo krzywe.. az sie dziwie ze w dziecinstwie rodzice nie poszli z nim do ortodonty.. (mama lekarka..).
Jesli bedziemy meic kase to predzej on zalozy, niz ja.

Miss a jak wyglada taki wewnetrzny?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 26 Sie 2010, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wewnętrzny zakłada się na tylną ścianę zębów, od języka. dlatego go nie widać. choć może być trudniejsze utrzymanie go w porządku no i jest jakieś 2x droższy. ale ja nie chcę standardowego, zewnętrznego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Sob 28 Sie 2010, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam aparat na zębach..od czerwca. Póki co tylko łuk na górze + expander
(coś takiego: http://www.johnsdental.com/images/ortho/fixpics/npexpander/NPE%20Ni%20Palatal%20Expander.JPG )
i na początku zero jedzenia, problemy nawet z piciem. Mówienie, tylko mój Kochany mnie rozumiał i się umiał domyśleć, o co mi chodzi. Non stop ślinienie się i w ogóle średnie samopoczucie przez to :/ Teraz już jem wszystko (nie moge się w nic wgryzać jedynie, więc generalnie wszystko staram się kroić na jak najmniejsze kawałki:)) Z mówieniem też sobie daję radę- najgorzej mówi się "ki". Tak, to mnie nic nie boli, nawet przy podkręceniu:)
Postanowiłam się trochę pomęczyć i zrobić z tym porządek raz na zawsze:) W ogóle to chciałam tylko dolny łuk, ale ortodontka jednak uznała, że robimy wszystko:) No i expander za miesiąc do zdjęcia, góry łuk jeszcze trochę będę nosić, ale teraz na początku września dochodzi mi dolny łuk:/ Ciekawe, jak moi uczniowie zareagują, jak się uśmiechnę Very HappyVery HappyVery Happy No i mam nadzieję, że będą mnie rozumieć, co do nich mówięwesoły)))))))
No ale całe leczenie powinno się zakończyć za dwa lata maksymalnie, więc akurat przed weselem:) Ach, będę się uśmiechać o tak Very Happy mruga)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Coni
guru
guru


Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 2526

PostWysłany: Sob 28 Sie 2010, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nosilam - a ze zeby mialam jak precelki i dawno to bylo, to mialam taki wkladany. Ten "na stale" nie pasowal w ogole do mojej wady zgryzu. Mimo to, zeby od prostowania bolaly, ale po kilku dobrych latach nie moge narzekac i usmiech (co prawda moze nie najbielszy, nad czym ubolewam) za to prosty moge rozdawac na prawo i lewo Wink uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Nie 29 Sie 2010, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arsandro- u nas w szkole polonistka ma aparacik- daje sobie spokojnie radę Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Nie 29 Sie 2010, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lusilla napisał:
arsandro- u nas w szkole polonistka ma aparacik- daje sobie spokojnie radę Smile

dyrektorka też mówiła, że to nie problem:) więc cieszę sięuśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 30 Sie 2010, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawy ten expander. możesz coś więcej o nim napisaćpytajnik z tego co wiem, ja będę miała tylko i wyłącznie sam łuk na górze.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
patti
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 37
Skąd: krk

PostWysłany: Sro 8 Gru 2010, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też nosiłam aparat i wspominam to jako najgorszy okres w życiu. zęby miałam wcale nie tak krzywe <raptem 3 do wyrownania i oczywiście skończyło się dwoma łukami na dwa lata> po podkręcaniu bolało, ale efekt świetny.jak ktoś nie ma za dużej wady polecam wkładane na noc. jeśli chodzi o aparaty na slub to ... nie ukrywajmy, taki metalowy do sukni wygląda okropnie <normalnie też> więc albo trzeba to wszystko rozplanował wczęsniej lub zakładać białe/przezroczyste uśmiech i nie isć na wizytę połączoną z podkręcaniem przed ślubem język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group