Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

aparat ortodontyczny na zęby
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anoa87
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 52
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 6 Sty 2011, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm to ja chyba w miarę dobrze znoszę noszenie aparatu. Mam łuk na dole od kwietnia 2010 i tylko dlatego, że 8 zaczęły mi całą szczękę przestawiać (mówiąc i jedząc uderzałam dolnymi zębami z taka siłą w górne, że skończyło się to martwą górną jedynka:/ ). Musiałam się pożegnać z obiema dolnymi ósemkami (co wspominam najgorzej), które jeszcze mi nie wyrosły-nawet ich widać nie było. A sam aparat jakoś mi nie wadzi-najgorsze były pierwsze dni po założeniu - nie dość, że bolało to lekko sepleniłam:P
Aktualnie to ząbki są już praktycznie poukładane, nic nie uderza i nie boli - ortodonta powiedział, że do ślubu aparat powinien zniknąć oczko (oby;) )
Nigdy nie mogłam narzekać na krzywe zęby i z zupełnie innych powodów musiałam zainwestować w aparacik.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Affix
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw 27 Sty 2011, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, ja mam pecha:( noszę aparat od roku, a powinnam go nosić min. 2 lata, ślub tuż tuż więc chyba nie dane mi będzie szeroko się uśmiechać... A ekspander też nosiłam żeby nie musieć wyrywać zębów, drugi raz bym się na to nie zdecydowała-wyjątkowo bolesne;( ale każdy przechodzi to indywidualnie, niektórych tak nie boli.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 9 Lut 2011, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nosiłam przez ponad 2 lata, uśmiech cacy choć po zmianach drutu bolało. Ale bez traumy oczko trauma to się dopiero zbliża, skoro zaczęły mi wyłazić ósemki i żeby nie popsuć efektu będę musiała rwać bo już czuję ze niektóre zęby wychodzą przed szereg. I powiem Wam, że boję się jak cholera Shocked ale muszę żeby nie mieć wampirka na ślub, i to w tym roku żeby zdążyły wygodnie wrócić na swoje miejsce te które muszą...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anoa87
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 52
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 9 Lut 2011, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azadi napisał:
(...)trauma to się dopiero zbliża, skoro zaczęły mi wyłazić ósemki i żeby nie popsuć efektu będę musiała rwać bo już czuję ze niektóre zęby wychodzą przed szereg. I powiem Wam, że boję się jak cholera Shocked


Ja własńie już jestem po usunięciu obu dolnych-lewą miałam wyrżniętą do połowy a prawej w ogóle widać nie było a już robiła krzywdę całemu uzębieniu:/ dzielić się wrażeniami nie będę by Cię nie wystraszyć (chyba,że będziesz chciała,ale każdy odczuwa to inaczej). Oba zabiegi miałam robione na chirurgii szczękowej a nie w zwykłym gabinecie stomatologicznym. I jedno co mogę Ci poradzić-znajdź dobrego lekarza w tych sprawach, bo nie zawsze korzeń wygląda tak ładnie na zdjęciu jak w rzeczywistości, niestety... Crying or Very sad
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żaba
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 629
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam chyba z was najgorzej. Teraz noszę 3 aparat w życiu obecnie expander. Ale od momentu jak założyłam ten aparat to popsuł mi się zgryz na dole. Szlak mnie trafia bo babka do której chodzę jest niby najlepsza u nas (konsultant wojewódzki), ale nie przewidziała tego, że dół się pokrzywi. Kazała mi sobie poprawić resztę zgryzu licówkami, bo powiedziała, że już więcej się nie da zrobić. Dostałam namiar na dentystkę. Poszłam umówiłam się, czekałam 4 miesiące żeby mieć ferie (bo zrobienie licówek trochę trwa), ale dzień przed wizytą pojechałam do innego protetyka i ten mi mówi, żeby absolutnie nie robiła licówek, bo to mi nie wyleczy wady, która i tak dalej jest. I wizytę odwołałam. No i co teraz? Muszę szukać innego ortodonty, co mi powie. I jak tak dalej pójdzie to na swój własny ślub, który jest za pół roku nie będę miała ładnego zgryzu. A tak się wszystko dobrze zapowiadało.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anoa87 już sie nasłuchałam. O dziwo, raczej pozytywy - o tyle że to nie boli tylko jest nieprzyjemne chrupanie :/ pół mojej rodziny rwało już u pewnego chirurga szczękowego i nikt nie miał powikłań, suchych zębodołów itp. Ale czuję dyskomfort na myśl ze wyrwą mi coś co sobie sama wyhodowałam język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natka86
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 280
Skąd: śląsk

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie też chciałam założyć aparat ale w zeszłym roku ale jak mi pani doktor powiedziała że przez około pół roku będe musiała nosić jakieś plastikowe kostki na ostatnich zębach to zrezygnowałam Very Happy buzia cały czas otwarta,seplenienie - o nie,podziękowałam! oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anoa87
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 52
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azadi sam zabieg nie boli, ale dla mnie gorsze było to co działo się po odpuszczeniu znieczulenia. Dziś minął 5 dzień od zabiegu a nadal mnie ciągnie szycie i mam lekki szczękościsk:/ Ale ponoć każdy organizm reaguje inaczej;) Moja mama po usunięciu zęba to jeszcze do pracy poszła po zabiegu;)

Natka86 ja żadnych kostek nie nosiłam. Mój ortodonta wszystkie zamki przykleił i śmiał się, że jak będę niegrzeczna to inaczej pogadamy;) I od właściwie 2 wizyty miałam już zamontowany cały aparat (na 1 miałam skierowanie na zdjęcie pantomograficzne i umówienie się na zakładanie aparatu).
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 17:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żaba
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 629
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob 12 Lut 2011, 1:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natka może idź do innego ortodonty.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group