Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy rozpocząć przygotowania?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pusia85
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 90
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: Wto 24 Sie 2010, 19:04    Temat postu: Kiedy rozpocząć przygotowania? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Piszę tu po raz pierwszy, bo dopiero niedawno ustaliliśmy z narzeczonym, kiedy odbędzie się nasz ślub. Na razie mamy dwa terminy:11 lub 18czerwca 2011. Nie chcemy organizować wesela, ale skromny obiad dla najbliższych. Pieniądze wolimy przeznaczyć na podróż poślubną. Jadnak wiem, że nawet skromna uroczystość jest związana z przygotowaniami. Kiedy powinniśmy je rozpocząć? Od czego zacząć? Doradźcie proszę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 695
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostWysłany: Wto 24 Sie 2010, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam 11 czerwca i przygotowania zaczęliśmy w maju. Przygotowania zacząć... hm, normalnie zaczyna się od sali, a ten skromny obiad to w domu czy gdzie? Będzie ktoś grał? w sensie jakiś DJ czy sami będziecie muzykę puszczać? Fotograf jakiś? Od takich rzeczy. Jeśli ślub kościelny to i do kościoła już iść, my byliśmy rok przed terminem, i już nie byliśmy pierwsi i musieliśmy wziąć godzinę, która mniej nam odpowiadała. Tak to zawsze będzie większy wybór chociażby co do godziny
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Wto 24 Sie 2010, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My się wypytywaliśmy o obiad w wielu restauracjach i gdy tydzień temu mówiliśmy o maju 2011, to było to zawsze określane mianem bardzo odległego terminu, pewnie, że jest wolny...
To nie tak, jak z salą na wesele.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Helgha
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 775
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 24 Sie 2010, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smużkaale ja na twoim miejscu bym się uparła i zarezerwowała miejsce .Bo wiesz w maju to są komunie i jeśli nie chcesz mieć konkurencyjnej imprezy za parawanem ,albo " pani przyjdzie po 15 bo wtedy posprzątamy po przyjęciu komunijnym" to bym rezerwowała coś już teraz
_________________

[url=http://www.weddingcountdown.com]

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sro 25 Sie 2010, 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale one są zazwyczaj w niedzielę - Dość rzadko zdarzają się wyjątki.
Zarezerwuję restaurację - natychmiast po tym, jak wymyślę, którą. Rolling Eyes
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Sro 25 Sie 2010, 7:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smużko u nas komunie są tylko w sobotę uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sro 25 Sie 2010, 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nigdy nie byłam na komunii w sobotę, u nas i w parafiach mojej rodziny są tylko w niedzielę. Zresztą co za różnica. Ja potrzebuję tylko jedną restaurację (w W-wie jest ich na pęczki - zapewne dużo więcej niż kościołów) i szalenie drażni mnie, że gdziekolwiek pytam, termin jest wolny - tylko kasa mnie przeraża i się nie decydujemy.
Po stokroć wolałabym nie mieć lokalu ze względu na brak terminu, bo to jest mnie ode mnie zależne.. A tak boli mnie, że nas nie stać, a termin jest.

P.S. Ja osobiście wolałabym prosto z kościoła pojechać w podróż poślubną.
Bardzo nie chcę ani wesela, ani obiadu... Ale weźcie i wytłumaczcie to mojemu narzeczonemu i całej rodzinie...
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Sro 25 Sie 2010, 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe wytłumaczysz uśmiech
Dla niego to bedzie szczególny moment. Daj mu się nacieszyć uśmiech W końcu to bedzie Wasz ślub uśmiech

Smużko, my też nie chcieliśmy wesela. Wyszło jak wyszło. Skoro się zdecydowaliśmy, to pchamy ten wózek do końca. I teraz czasem sobie myślimy, że choć nie raz klniemy, to może kiedyś żałowalibyśmy, że nie mieliśmy swojego wesela? Kto wie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pusia85
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 90
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: Sro 25 Sie 2010, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będzie DJ ani innego grajka. Skromny obiad i kawa z ciastem, zero alkoholu, no może wino do obiadu. Mieszkam w małej miejscowości, więc terminy nie będą raczej zarezerwowane.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro 25 Sie 2010, 14:29    Temat postu: Re: Kiedy rozpocząć przygotowania? Odpowiedz z cytatem

pusia85 napisał:
Witam.
Piszę tu po raz pierwszy, bo dopiero niedawno ustaliliśmy z narzeczonym, kiedy odbędzie się nasz ślub. Na razie mamy dwa terminy:11 lub 18czerwca 2011. Nie chcemy organizować wesela, ale skromny obiad dla najbliższych. Pieniądze wolimy przeznaczyć na podróż poślubną. Jadnak wiem, że nawet skromna uroczystość jest związana z przygotowaniami. Kiedy powinniśmy je rozpocząć? Od czego zacząć? Doradźcie proszę.


najlepiej rozejrzyj się po restauracjach, wybierz tą w której chciałabyś obiad zorganizować, pogadaj z szefem jak to wszystko wygląda, ile kosztuje i jak z terminami.

tak na marginesie, to ja ślub mam w sierpniu 2011, tyle że robimy wesele i przygotowania zaczęliśmy w lipcu 2009 z rezerwacją sali
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group