Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub konkordatowy- plener \ zmiany?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aju
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Głogów

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 18:01    Temat postu: Ślub konkordatowy- plener \ zmiany? Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam pytanie odnośnie ślubu kościelnego w plenerze.Gdzieś w internecie wyczytałem że wyszła jakaś ustawa o tym że śluby kościelne bedą możliwe w plenerze. Czy ktoś z was wie coś na ten temat ?

Jak teraz wygląda ta sytuacja? Może znacie jakieś namiary na księdza który zgodził by sie to zorganizować? Jestem z woj.dolnośląskiego.

Podobno firma perfect moments nie ma z tym problemu wiec są metody a mi bardzo zależy.

Prosze o jakiekolwiek informacje w tym temacie...

Pozdrawiam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pią 20 Sie 2010, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my też mięliśmy taki pomysł. ale jak Teściowa to usłyszała to mało na zawał nie padła bo jak to tak przecież ślub to musi być przed Bogiem, przed ołtarzem...Ale halo podobno Bóg jest wszędzie. W końcu odstąpiliśmy od tego pomysłu. A widzieliśmy, kiedyś molo sopockie na samym końcu wystrojone a ślub w plenerze, gdzieś mam fotki, piękna rzecz uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Nie 22 Sie 2010, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też się na to nastawiłam , ale w kosciele ksiądz proboszcz bvardzo szybko wybił nam ten pomysł z głowy.... wiec bedzie w kosciele.... tak naprawede miał racje
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Sro 15 Wrz 2010, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie chyba się to uda uśmiech
W kościele, gdzie zamierzamy brać ślub, latem wiele mszy odbywa się w plenerze. Może niezupełnie w zwykłym - za kościołem jest łąka i niewielki stół, który w lecie jest ołtarzem. Właśnie ustalam szczegóły z księdzem, trzymajcie kciuki.

A ustawa - cóż, wewnętrznych kwestii Kościoła nie regulują ustawy, więc raczej nie. Ustawa ma wejść, faktycznie, ale dotyczy ślubów cywilnych. Do tej pory było tak, że trzeba było podać uzasadnione powody, aby dopuścić ślub poza USC, teraz teoretycznie można będzie załatwić to bez tych powodów, po prostu dlatego, że tak chcemy. Teoretycznie - bo w praktyce wszystko zależy od urzędników. Jeli są mocno zajęci, tak jak w dużych miastach, to nic z tego.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliza
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 163
Skąd: 51°47'N 19°28'E

PostWysłany: Sro 15 Wrz 2010, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm u mnie w parafii też msze latem są na przy takim niewielkim stoliku pod daszkiem. Rozumiem, że księżą nie chcą gdzieś daleko w 'świat' jezdzić na śluby, ale tak przy kościele to raczej powinni się zgodzić jak są wporządku uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natka86
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 280
Skąd: śląsk

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje marzenie się spełniło uśmiech będziemy mieli ślub w plenerze przy sali weselnej. Jak narazie tylko cywilny, chyba że uda mi się przekonać księdza wtedy będzie kościelny oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oleandra86
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 23

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 22:57    Temat postu: Re: Ślub konkordatowy- plener \ zmiany? Odpowiedz z cytatem

Aju napisał:
Witam,
mam pytanie odnośnie ślubu kościelnego w plenerze.Gdzieś w internecie wyczytałem że wyszła jakaś ustawa o tym że śluby kościelne bedą możliwe w plenerze. Czy ktoś z was wie coś na ten temat ?

Jak teraz wygląda ta sytuacja? Może znacie jakieś namiary na księdza który zgodził by sie to zorganizować? Jestem z woj.dolnośląskiego.

Podobno firma perfect moments nie ma z tym problemu wiec są metody a mi bardzo zależy.

Prosze o jakiekolwiek informacje w tym temacie...

Pozdrawiam...


Przeczytaj sobie tekst o polskich ślubach w plenerze http://terazslub.pl/news/slub-w-plenerze-czy-to-mozliwe.html

Cytuję z tego art. "W Polsce, jak wynika z Prawa o aktach stanu cywilnego rozdz. 6, art.58,pkt.3 Jeżeli zachodzą uzasadnione przyczyny, kierownik urzędu stanu cywilnego może przyjąć oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza lokalem urzędu stanu cywilnego"

Nie wiem czy to możliwe tylko w przypadku ślubu cywilnego czy przy kościelnym teżpytajnik
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natka86
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 280
Skąd: śląsk

PostWysłany: Wto 1 Lut 2011, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało się Very Happy

Będziemy mieli ślub kościelny w plenerze oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Wto 1 Lut 2011, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To świetnie, niczym z filmu lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto 1 Lut 2011, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ouśmiech fajnie, że ksiądz poszedł Wam na rękę uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group