Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

małżeństwo z przymusu
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pogaduchy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 12:24    Temat postu: małżeństwo z przymusu Odpowiedz z cytatem

Oto artykuł który mnie zaszokował: http://kobieta.wp.pl/kat,110400,title,Rodzice-wybrali-mi-meza,wid,12576919,wiadomosc.html

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 13:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 20 Sie 2010, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osobiście uważam, że należy się nie dać takim namowom, nie brać ślubu dla świętego spokoju. wziąć go wtedy kiedy nam jest wygodnie, kiedy chcemy, czy to z wielkiej miłości, która jeszcze płonie, czy np. bo lepsze warunki kredytu będziemy mieć jako małżeństwo. ale żeby to była decyzja 2 osób.

od swojego ojczyma usłyszałam, że jeśli wybiorę życie na kocią łapę to on nie chce mnie widzieć. a moja mama zapowiedziała, że dopóki nie będziemy po ślubie to nas nie odwiedzi. nie powiem, zabolało, ale to ich wybór.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pią 20 Sie 2010, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze ludzie jest XXI wiek jakby ktoś nie zauważył...Jak można nakazywać komuś wychodzić za siebie...? Miss przykra postawa twojego ojczyma i mamy, ale jak mówisz ich wybór, a przede wszystkim Twój! chcesz żyć na "kocią łapę" to tak żyjesz i nikomu nic do tego!!
ja natomiast nie lubię jak ktoś używa stwierdzenia, że "musi się żenić/wychodzić za mąż" bo dziecko w drodze. No halo jakie musi? dziecko powinno być owocem miłości, a jeśli kochali się bez uczuć to chyba powinni mieć świadomość, że może z tego być dziecko. Zresztą rosnący brzuszek to nie równa się od razu ślub. W dzisiejszych czasach to nie jest od razu taki obowiązek...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 20 Sie 2010, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
ja natomiast nie lubię jak ktoś używa stwierdzenia, że "musi się żenić/wychodzić za mąż" bo dziecko w drodze. No halo jakie musi? dziecko powinno być owocem miłości, a jeśli kochali się bez uczuć to chyba powinni mieć świadomość, że może z tego być dziecko. Zresztą rosnący brzuszek to nie równa się od razu ślub. W dzisiejszych czasach to nie jest od razu taki obowiązek...

ja też czegoś takiego nie rozumiem. co innego, jak klamka zapadła, ale ślub przyspieszony, bo dziecko, a co innego jak ktoś bierze ślub, bo ma mu się dziecko urodzić, z obowiązku. a potem z obowiązku się pewnie rozwiedzie albo się nie rozwiedzie i zafunduje dziecku piekło, jak z szanownym małżonkiem/małżonką przestanie się dogadywać. nie mówię, ze tak jest zawsze, ale ryzyko jest zbyt wielkie. ja takie piekło w domu miałam przez kilka ostatnich lat, więc wiem co to znaczy dla dziecka. w kwestii ślubu nie ma nic gorszego niż jakikolwiek przymus.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 20 Sie 2010, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........................................................................

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 13:45, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 20 Sie 2010, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinnaś to od razu zrobić, skoro taką masz chęć, takie zapatrywania. to jest Twój wybór. jak się rodzice obrażą to niech się obrażają. mam nadzieję, ze oni w to naprawdę wierzą, ze to nie jest u nich element tradycji, bo wtedy obrażanie się jest chore. "tak jest, bo tak zawsze było i tak ma zostać" a Ty, córeczko, masz się nie wyłamywać" Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 20 Sie 2010, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 13:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Nie 22 Sie 2010, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoim rodzicom się chyba wyznanie pomyliło. w katolicyzmie nie ma zagwarantowanego miejsca w niebie tylko dlatego, że jest się z wyznania katolikiem.

w każdym razie i rodzice, i teściowie z piekła rodem jak widzę Rolling Eyes ten ostatni tekst kto się ma kogo i kiedy słuchać jest najlepszy....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 22 Sie 2010, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 13:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Nie 22 Sie 2010, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To przykre ze wciaz sie zdarzaja zaaranzowane malzenstwa. Choc teraz chyba mniej jest to aranzacja i typowe swatanie dla utrzymania pozycji/firmy - zwykle chodzi o dziecko w drodze.
Sama znam pare ktora slub wziela bo przypadkiem dziewczyna zaszła w ciąże. Ale wiem tez, ze nie zabezpieczali sie i mowy o przypadku nie ma - raz stosowali antykoncepcje, raz szli na farta.. daleko nie zaszli Rolling Eyes I sami, choc nie planowali slubu - mysleli raczej o wychowaniu dziecka wspolnie ale bez zobowiazac, w razie gdyby ich zwiazek nie wypalil, bo nie byli ze sobą długo - ostatecznie bawilam sie na ich weselu. Rodzice postawili ultimatum - albo slub albo nie ma zycia pod jednym fachem w ich domach - won w cholere. Wiadomo ze 18latkom z dzieckiem ciezko nagle znalezc fundusze, prace, lokum.. wiec przystali na warunki rodzicow z obu stron, wzieli slub koscielny, przez moment nawet bylo niezle dopoki nei dotarlo do nich ze oni sie nie kochają i tylko bawią w dom..
Mają 2 dzieci, sa juz po powaznych awanturach (zona z dziecmi wyprowadzila sie na 3 miesiace do swoich rodzicow), maja pewien niezazegnany konflikt i nie ma milosci. Są dzieci.. i jest malzenstwo z ktorego trudno sie wyplatac - dzieci bardziej cierpią, gdy od poczatku mialy pełną rodzine ktora udaje ze wszystko jest ok, a pozniej nagle okazuje sie ze to byla fikcja, mamusia i tatus sie nie kochają i nigdy nie kochali i tatus lub mama sie wyprowadzają..
Inna sprawa, gdy rodzice naciskają na slub dwojga ludzi ktorzy chcą byc ze sobą ale niekoniecznie chcą to legalizowac slubme cywilnym cz koscielnym.
Ja sama bylam nie raz pytana i to przez osoby niekoneicznie najblizsze, ale takie ktorym nic do tego - czemu nie bierzemy slubu koscielnego. Coz - nasza sprawa. Dla nas cywilny to tez pelnowartosciowy slub.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pogaduchy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group