Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

podróżowanie samolotem
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podróż poślubna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mapia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 504

PostWysłany: Sro 18 Sie 2010, 23:32    Temat postu: podróżowanie samolotem Odpowiedz z cytatem

Forumki, jakie są Wasze wrażenia z lotów samolotami?
które linie polecacie?
jakie macie rady dla nowicjuszy w samolotach?
co można miec w bagazu podręcznym, głównym? (to prawda ze nie moożna mieć toników, mleczek itp kosmetyków?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 7:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja średnio lubię latać... ale że latam dość często.. więc po prostu się muszę przyzwyczajać..dla mnie to poza pięknymi widokami za oknem nic ciekawego to to nie jest.

mnie czasem bolą uszy-ciśnienie daj się we znaki.. na to podobno dobrze jest żuć gumę,albo pić coś. ja dodatkowo słucham muzyki( tyle że muszę,chować słuchawki pod włosy bo przy starcie i lądowaniu nie wolno oczko )

a rady... jeśli lecisz ryanairem.. kupić sobie pierwszeństwo wejścia na pokład i siadać przy oknie i z dala od dzieci Very Happy
z linii.. ciężko mi polecić.. np. jak dla mnie ryanair jest porażkowy momentami..ale cóż zrobić jak tylko on lata bezpośrednio do mojego miasta.. air lingus sobie chwalą ludzie. zależy gdzie się leci-bo nie wszystkie linie latają wszędzie.
natomiast co do obsługi..to Panów na bramkach we Wrocławiu zabiłabym gołymi rękami...zawsze się dają we znaki

co do bagażu.na stronie każdej linii znajdziesz wytyczne-jaki bagaż,ile waga, co wolno a co nie..
a to takie ogólne wytyczne z ryanaira uśmiech- czego nie można -
woreczku spakowane(trzeba wyjąć prz bramkach)
http://www.ryanair.com/pl/pytania/jakich-przedmiotow-nie-wolno-przewozic-na-pokladzie-samolotu

a co do płynów.. to powyżej 100ml nie może być w jednej butelce... a sumie -poniżej 100ml buteleczek itd. może być do ok 1l w plastikowym
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o mnie dla mnie latanie to uproszczenie sobie życie i oszczędność czasu uśmiech

Ja miała okazję latać ryanairem i easy jet-em
Jeśli chodzi o rayaira nigdy nie kupuję pierwszeństwa a jako jedna z pierwszych wchodzę na pokład samolotu uśmiech
I zgodzę się z dorotam momentami to porażka no i jak człowiek chce przełożyć lot to ma problem bo zmiana terminu lotu ponoć jest horendalnie droga w porównaniu do ceny biletu.
No i tak jak była sytuacja w kwietniu co nie latały samoloty wypięli się na klientów czego odzwierciedleniem było kara 3 mln euro Jeśli chodzi o easy jeta ja była zadowolona .
Łatwy kontakt z biurem obsługi , możliwość rozmawiania z polskim speakerem uśmiech no i w razie problemów takich ja np. w kwietniu całkowity zwrot pieniędzy za bilety lub możliwość zmiany terminy na najbliższy możliwy uśmiech
Sama musiałam w kwietniu przez kochany wulkan przekładać lot Mad
Ja na zmianę ciśnienia zawsze żuję gumę i coś piję uśmiech

A co do tego co można mieć w bagażu ,ile , jakie wymiary to najlepiej wejść na stronkę i poszukać takich informacji bo każdy przewoźnik ma swoje zasady uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja kocham latać, nawet ciśnienie i ból w uszach nie jest w stanie mi popsuć zabawy uśmiech Latałam LOT-em, latam Wizzair'em. Choć to tanie linie na godzinną lub dwugodzinną podróż wystarcza mi cierpliwości oczko
Dziewczyny dobrze pisały - każdy przewoźnik ustala co i ile można zabrać, ale bagaż podręczny do samolotu musisz mieć jeden i to o określonych wymiarach (na lotniskach są takie specjalne miejsca - coś a la stelaż, gdzie można sprawdzić czy bagaż spełnia te wymagania). Napoi w podręcznym nie można dużo przewieźć, w głównym nie ma limitu, tu liczy się waga.
Lotnisko i cała procedura nie jest straszna, wszystko jest jedno po drugim, najpierw odbierasz kartę pokładową, potem bramki (tu warto pamiętać, że z bagażu podręcznego trzeba wyjąć klucze, portfel, telefon, komputer, itp). Nie zakładaj też dużo metali na siebie - paski, biżuterię, wszystko trzeba zdjąć, czasem również buty. Gdy już to przejdziesz, otwiera się przed Tobą raj sklepów bezcłowych uśmiech A potem już tylko droga do wyjścia do samolotu, też bardzo dobrze oznakowana. Radę dam Ci jedną - pierwszy raz idź po prostu za ludźmi oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pią 20 Sie 2010, 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pokochałam latanie. pierwszy raz leciałam 2 lata temu. trochę się nalatałam. leciałam liniami Air One (tu był połączony z LOTem), Lufthansa, JetBlue oraz jak dobrze pamiętam to US Airways. wszystkie linie poza ostatnią super uśmiech

informacje o bagażu powinny być na stronie linii lotniczych.


na bolące uszy dobre są jakieś cukierki..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Pią 20 Sie 2010, 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też mogła bym latac i latać uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pią 20 Sie 2010, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gabi. ja kupuję,bo nie lubię stać w tych głupich kolejkach, tak to sobie siedzę do ostatniej chwili... tylko do Pl kupuje...bo zawsze się ustawiają już pół h przed czasem...
co do zmiany terminu... zmieniałam akurat w poniedziałek.. bo sobie wydłuże trochę wrześniowy pobyt język za zmianę daty w jedną str.wyszło mi 147 zł dopłaty... więc taniocha... trafiłam na dobrą cenę biletu.. mój był droższy więc dopłata nie była duża.
a jeśli chodzi o kwiecień.. to nam odwołali 2 loty..wróciliśmy autokarem..bo nie mogliśmy dłużej czekać.. ale kase oddali w 100%.. mieli trochę chory system jeśli chodzi o zmiany..ale były możliwe...

to tak w woli sprostowania...
ale i tak ubolewam,że do wrocławia z dublina tylko ryanair..

straszna_dama napisał:

Napoi w podręcznym nie można dużo przewieźć, w głównym nie ma limitu, tu liczy się waga.

Lotnisko i cała procedura nie jest straszna, wszystko jest jedno po drugim, najpierw odbierasz kartę pokładową, potem bramki (tu warto pamiętać, że z bagażu podręcznego trzeba wyjąć klucze, portfel, telefon, komputer, itp).

Nie zakładaj też dużo metali na siebie - paski, biżuterię, wszystko trzeba zdjąć, czasem również buty.


w głównym bagażu jest limit %% ogólnie płynów..do 1l w pojemikach do 100ml..

a kartę pokładową w ryanairze drukuje się w domu.. jak nie oddaje się bagażu,to można iść prosto do bramki uśmiech

biżuterii złotej i srebrnej nie trzeba ściągać uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pią 20 Sie 2010, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorotam napisał:


w głównym bagażu jest limit %% ogólnie płynów..do 1l w pojemikach do 100ml..



Znaczy się alkohol? Może jeszcze pytanie dokąd się leci uśmiech Ja teraz do Szwecji miałam w bagażu litr wódki, 1,5 litra wody, perfumy, mazidełka - na kolejne pół litra by się uzbierało uśmiech

dorotam napisał:


a kartę pokładową w ryanairze drukuje się w domu.. jak nie oddaje się bagażu,to można iść prosto do bramki uśmiech


W Wizzair tak samo można.

dorotam napisał:


biżuterii złotej i srebrnej nie trzeba ściągać uśmiech


Na Okęciu każą zdejmować wszystko smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pią 20 Sie 2010, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym 1 litem chodziło mi o podręczny język nie dopisałam.
a z % jest jakieś ograniczenie podobno..nie wiem.. na 3 walizki wywieźliśmy po weselu 9 flaszek.. i nic się nikt nie czepiał Very Happy

ja udaje że mi palce spuchły i nie mogę ściągnąć Very Happy złoto nie piszczy..
ostatnio nawet klucze do walizki mi nie piszczały w kieszeni..zapomniałam wyjąć Rolling Eyes
i przmyciłam wkłady wymienne do maszynek do golenia dla D Very Happy Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Pią 20 Sie 2010, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no spoko Dorotam ja jako tako sama nie miała problemu z rayianerem uśmiech
I mam nadzieje że tak zostanie uśmiech
Jutro sama nim lecę uśmiech
A jeśli chodzi o problemy z nim to znajomi mieli dlatego pisałam że zmiana terminu jest ponoć droga Confused ale nie mogę powiedzieć że na pewno uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podróż poślubna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group