Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wyprawka
Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Nie 30 Maj 2010, 15:00    Temat postu: Wyprawka Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
warto by było zebrać w jednym miejscu, co powinna młoda mama umieścić w wyprawce wybierając się do szpitala, tak aby młody tata nie musiał uzupełniać wyprawki sam. Jak wiadomo na młodych tatusiach polegać nie można, bo są w takim stanie ekscytacji, że o głowie zapominają uśmiech


myszka426 napisał:
już w którymś wątku jest taka lista zamieszczałyśmy ją razem z Flo tylko nie pamiętam dokładnie gdzie , wydaje mi się że "Nasza Fasoleczka" język
więc jeśli tylo Lizi by zechciała to mogła by przenieść ten post do tego tematu


Dostałam od znajomej - doświadczonej mamy 2 super maluchów liste wyprawkową i pomyślałam, że wrzuce ją tutaj to może którejś z Was sie przyda. Moim zdaniem jest bardzo pomocna i my się na niej będziemy w wielu kwestiach wzoworwac uśmiech

LISTA WYPRAWKOWA

PIELĘGNACJA


1. Pampersy 1 lub Happy 1 (bdb!) 3-4 paczki
2. Chusteczki nawilżane (pampers, johnsons, bobini, Dada sensitive) 2 op.
3. Waciki lub płatki do przemywania pupy- w pierwszych dniach i gdy dziecko będzie miało wrażliwą skórę
4. Woda morska do noska (disne mar, sterimar itp.)
5. Odciągacz glutków z nosa (nose frida, sopelek, katarek itp.)
6. Sól fizjologiczna w ampułkach- do przemywania oczu w pierwszych dniach, 10-20 ampułek, najlepiej poprosić lekarza o receptę, bo jest najtaniej. Physiodose za 1 zł/amp to przepłacanie-w niczym nie jest lepsza
7. Patyczki do uszu dla dzieci
8. Gaziki jednorazowe do przemywania oczu
9. Krem do pupy- w pierwszych dniach polecam bepanthen duża tuba- przyda się też mamie na podrażnione brodawki
10. Do kąpieli- najlepiej emolient wlewany do wanienki- balneum hermal+, oillatum itp. W drugim miesiącu wystarczy zwykły płyn (superpraktyczny johnsons top-to toe z pompką) lub mydełko
11.Ręcznik do kąpieli z kapturkiem
12.Krem do twarzy tłusty na dwór- np. Nivea krem na każdą pogodę lub perfecta mama różowy, na lato z wysokim filtrem przeciwsłonecznym
12.Do smarowania ciała też najlepiej emolientowy balsam – z tej samej serii co płyn do kąpieli. Uwaga: jeśli w ogóle konieczne będzie balsamowanie! Moje dzieci miały bdb skórę i nigdy nie były smarowane (poza 1 miesiącem kiedy skóra jest naturalnie wysuszona po porodzie). Nie wolno przesadzać z kosmetykami
13. Termometr do wody
14. Nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi czubkami.
15. Wanienka- krótsza tradycyjna lub z ikei. Te długie są b. nieporęczne i niepraktyczne!
16. Plastikowy leżaczek- foczka do kąpieli- super ułatwia kąpanie, nawet 1 osoba nie ma najmniejszych problemów. No i niektóre dzieci boją się kąpania na rękach (moja Tosia strasznie płakała, foczka skończyła problem). Koszt ok. 20 zł a ile korzyści:)
17. Podkłady do przewijania, najlepiej paczka 10 szt. z Rossmana, super w domu i na wyjście, przydadzą się też w szpitalu na prześcieradło dla mamy.
18. Oliwka- jedynie awaryjnie na główkę, Ew. ciemieniucha, wystarczy mała butelka
19. Dla mamy do domu- zapas (5-10 op.)dużych podpasek, najlepiej Bella maxi ze skrzydełkami (najtaniej w biedronce:), majtki jednorazowe 5 szt. do szpitala, duży rozmiar żeby były luźne
20. Żel antybakteryjny do rąk bez wody, np. Milton, dulgon czy inne- do kupienia w drogerii natura czy rossmanie – przyda się w szpitalu kiedy ciężko się będzie poruszać (po cc niezastąpiony) a potem w torbie na spacer
21. Proszek do prania- jelp, lovela, dzidziuś- wszystkie dobre:)

KARMIENIE

1.Butelki- ze 2 szt. Przy naturalnym karmieniu- avent, lovi, tommeee tippee- te z szerokimi smoczkami
2.Szczotka do mycia butelek
3.Podgrzewacz się nie opłaca, mało się go wykorzystuje- lepsza mikrofala lub kubek z ciepła wodą. Uwaga: Zawsze trzeba sprawdzić temperaturę mleka bo mogło się nierównomiernie podgrzać. Przy karmieniu butelką najlepiej mieć zawsze zimną wodę w dzbanku i gorącą w termosie-ekspresowo się robi mleczko:)
4.Silikonowe osłonki na piersi –przydają się w pierwszych dniach, najlepsze z canpola bo miękkie jak pierś
5.Pieluchy tetrowe- do odbijania, buzi, na spacer- 10 szt, flanelowe też się przydają – 5 szt.
6.Wkładki do stanika na wypływający pokarm- bdb i niedrogie z Rossmana
7.Poduszka twarda do karmienia fasolka lub miękka – wygodna sprawa:)

POZOSTAŁE

1.Wózek głęboki na pierwsze 6 miesięcy. Tutaj wolna amerykanka, wózków jest full, generalnie są 2 opcje: pierwsza- wózek systemowy- najpierw wpinana gondola, potem siedzisko spacerowe- ważne żeby zwracać uwagę na wagęuśmiech bo one bywają ciężkie- zwłaszcza te z pompowanymi kołami. Jeśli jest się w mieście spokojnie wystarczą kółka piankowo-gumowe, na wsi i dla aktywnych rodziców lepiej dużeuśmiech Druga opcja to najpierw wózek gondola, potem lekka spacerówka- ma to też swoje plusy, głównie waga i kompaktowość samodzielnych spacerówek (super jest nowość chicco skip malutki lekki wózeczek z rozkładanym oparciem za nieduże pieniądze –ok.350 zł, fajne też są maclareny ale drogie)
2.Fotelik do samochodu- bywają w systemie z wózkami ale i oczywiście osobno. Dobre są te dosyć zabudowane w okolicy główki i oczywiście z wkładką redukcyjną dla noworodka
3.Ubranka: kilka pajacyków zapinanych od góry do dołu, b.wygodne w ubieraniu- fajne są z tesco w 3pakach, kilka bluzeczek-kaftaników, spodenki(najlepiej ze stopkami), kilka śpiochów i body, rajstopki na spacer, skarpetki miękkie z nieuciskającą gumką, kombinezon i czapeczka na wyjście ze szpitala i na spacer, czapeczki po kąpieli bawełniane, jakieś ładne ubranko w gości:) ale nie przesadzajcie bo na pewno dużo ubranek dostaniecie. No i najlepiej rozmiar 62 chyba że wiecie że dzieciątko będzie mniejsze (poniżej 3 kilo) to 56.
4.Termometr elektroniczny z giętką końcówką lub douszny
5.Łóżeczko- tradycyjne ze szczebelkami lub turystyczne. Przez pierwsze miesiące dziecko często śpi w wózku więc z tym zakupem nie ma się co śpieszyćuśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 30 Maj 2010, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak obiecałam zamieszczam listę dla mamy do szpitala:)
[b][b]
1. szlafrok
2. koszule nocne rozpinane (najlepiej 3 sztuki)
3.kapcie lub klapki
4.skarpetki
5.majtki z siatki kilka sztuk
6.staniki lakacyjne(2 sztuki)
7.odzież na wyjście
8.przybory toaletowe
9.ręczniki
10.chusteczki higieniczne
11.podpaski nocne
12.ręczniki papierowe
13.papier toaletowe
14.jednorazowe maszynki do golenia
15.ręczny odciągacz pokarmu
16.kilka kubków jednorazowych
17.talerz i sztućce
18.notatnik i długopis
19.telefon komórkowy
20. aparat fotograficzny
21.drobne pieniądze
22.zegarek



DOKUMENTY:)
dowód osobisty
książeczka ubezpieczeniowa
karta przebiegu ciąży
wyniki badań
skierowanie do szpitala jeśli jest wymagane



Może komuś to się przyda:)uśmiechuśmiech

[b]

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 1 Cze 2010, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

florzak napisał:


LISTA WYPRAWKOWA

PIELĘGNACJA


1. Pampersy 1 lub Happy 1 (bdb!) 3-4 paczki
2. Chusteczki nawilżane (pampers, johnsons, bobini, Dada sensitive) 2 op.
3. Waciki lub płatki do przemywania pupy- w pierwszych dniach i gdy dziecko będzie miało wrażliwą skórę
4. Woda morska do noska (disne mar, sterimar itp.)
5. Odciągacz glutków z nosa (nose frida, sopelek, katarek itp.)
6. Sól fizjologiczna w ampułkach- do przemywania oczu w pierwszych dniach, 10-20 ampułek, najlepiej poprosić lekarza o receptę, bo jest najtaniej. Physiodose za 1 zł/amp to przepłacanie-w niczym nie jest lepsza
7. Patyczki do uszu dla dzieci
8. Gaziki jednorazowe do przemywania oczu
9. Krem do pupy- w pierwszych dniach polecam bepanthen duża tuba- przyda się też mamie na podrażnione brodawki
10. Do kąpieli- najlepiej emolient wlewany do wanienki- balneum hermal+, oillatum itp. W drugim miesiącu wystarczy zwykły płyn (superpraktyczny johnsons top-to toe z pompką) lub mydełko
11.Ręcznik do kąpieli z kapturkiem
12.Krem do twarzy tłusty na dwór- np. Nivea krem na każdą pogodę lub perfecta mama różowy, na lato z wysokim filtrem przeciwsłonecznym
12.Do smarowania ciała też najlepiej emolientowy balsam – z tej samej serii co płyn do kąpieli. Uwaga: jeśli w ogóle konieczne będzie balsamowanie! Moje dzieci miały bdb skórę i nigdy nie były smarowane (poza 1 miesiącem kiedy skóra jest naturalnie wysuszona po porodzie). Nie wolno przesadzać z kosmetykami
13. Termometr do wody
14. Nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi czubkami.
15. Wanienka- krótsza tradycyjna lub z ikei. Te długie są b. nieporęczne i niepraktyczne!
16. Plastikowy leżaczek- foczka do kąpieli- super ułatwia kąpanie, nawet 1 osoba nie ma najmniejszych problemów. No i niektóre dzieci boją się kąpania na rękach (moja Tosia strasznie płakała, foczka skończyła problem). Koszt ok. 20 zł a ile korzyści:)
17. Podkłady do przewijania, najlepiej paczka 10 szt. z Rossmana, super w domu i na wyjście, przydadzą się też w szpitalu na prześcieradło dla mamy.
18. Oliwka- jedynie awaryjnie na główkę, Ew. ciemieniucha, wystarczy mała butelka
19. Dla mamy do domu- zapas (5-10 op.)dużych podpasek, najlepiej Bella maxi ze skrzydełkami (najtaniej w biedronce:), majtki jednorazowe 5 szt. do szpitala, duży rozmiar żeby były luźne
20. Żel antybakteryjny do rąk bez wody, np. Milton, dulgon czy inne- do kupienia w drogerii natura czy rossmanie – przyda się w szpitalu kiedy ciężko się będzie poruszać (po cc niezastąpiony) a potem w torbie na spacer
21. Proszek do prania- jelp, lovela, dzidziuś- wszystkie dobre:)

KARMIENIE

1.Butelki- ze 2 szt. Przy naturalnym karmieniu- avent, lovi, tommeee tippee- te z szerokimi smoczkami
2.Szczotka do mycia butelek
3.Podgrzewacz się nie opłaca, mało się go wykorzystuje- lepsza mikrofala lub kubek z ciepła wodą. Uwaga: Zawsze trzeba sprawdzić temperaturę mleka bo mogło się nierównomiernie podgrzać. Przy karmieniu butelką najlepiej mieć zawsze zimną wodę w dzbanku i gorącą w termosie-ekspresowo się robi mleczko:)
4.Silikonowe osłonki na piersi –przydają się w pierwszych dniach, najlepsze z canpola bo miękkie jak pierś
5.Pieluchy tetrowe- do odbijania, buzi, na spacer- 10 szt, flanelowe też się przydają – 5 szt.
6.Wkładki do stanika na wypływający pokarm- bdb i niedrogie z Rossmana
7.Poduszka twarda do karmienia fasolka lub miękka – wygodna sprawa:)

POZOSTAŁE

1.Wózek głęboki na pierwsze 6 miesięcy. Tutaj wolna amerykanka, wózków jest full, generalnie są 2 opcje: pierwsza- wózek systemowy- najpierw wpinana gondola, potem siedzisko spacerowe- ważne żeby zwracać uwagę na wagęuśmiech bo one bywają ciężkie- zwłaszcza te z pompowanymi kołami. Jeśli jest się w mieście spokojnie wystarczą kółka piankowo-gumowe, na wsi i dla aktywnych rodziców lepiej dużeuśmiech Druga opcja to najpierw wózek gondola, potem lekka spacerówka- ma to też swoje plusy, głównie waga i kompaktowość samodzielnych spacerówek (super jest nowość chicco skip malutki lekki wózeczek z rozkładanym oparciem za nieduże pieniądze –ok.350 zł, fajne też są maclareny ale drogie)
2.Fotelik do samochodu- bywają w systemie z wózkami ale i oczywiście osobno. Dobre są te dosyć zabudowane w okolicy główki i oczywiście z wkładką redukcyjną dla noworodka
3.Ubranka: kilka pajacyków zapinanych od góry do dołu, b.wygodne w ubieraniu- fajne są z tesco w 3pakach, kilka bluzeczek-kaftaników, spodenki(najlepiej ze stopkami), kilka śpiochów i body, rajstopki na spacer, skarpetki miękkie z nieuciskającą gumką, kombinezon i czapeczka na wyjście ze szpitala i na spacer, czapeczki po kąpieli bawełniane, jakieś ładne ubranko w gości:) ale nie przesadzajcie bo na pewno dużo ubranek dostaniecie. No i najlepiej rozmiar 62 chyba że wiecie że dzieciątko będzie mniejsze (poniżej 3 kilo) to 56.
4.Termometr elektroniczny z giętką końcówką lub douszny
5.Łóżeczko- tradycyjne ze szczebelkami lub turystyczne. Przez pierwsze miesiące dziecko często śpi w wózku więc z tym zakupem nie ma się co śpieszyćuśmiech



Przepraszam ze się wtrącę, ale trochę wprowadzę swojego sprostowania.

1. pampersy 1 wystarczy jedna paczka (42 szt)- zwłaszcza że dzieci rodzą się powyżej 3kg.
2. Sol fizjologiczna potrzebna jest tylko wtedy gdy dzieciom ropieją oczka- w przeciwnym razie wystarczy wacik i czysta woda, może być rumianek.
3. Patyczków do uszu się nie używa, w ogóle nie można takich rzeczy do uszu i noska wsadzać. Patyczki przydatne są tylko do przemywania pępuszka, bo te gaziki nasączone spirytusem tez się nie nadają.
4. Krem do pupy- super jest linomag, tani. Sudocrem odradzają bo jest na alkoholu.

To tak trochę ode mnie, bo też już mam trochę doświadczenia i wiem co się przydaje a co nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 16 Sie 2010, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do szpitala dla malenstwa warto wziac kilka rzeczy na zapas - w razie gdyby podczas przewijania była awaria Wink czy inne niespodziewane przypadki.
U nas w szpitalu są rozki i nie trzeba miec swojego, ale wiem ze niektore mamy przywozą.

Najwazniejsze to te majtki poporodowe - wiele kobiet nosi wlasna bielizne ktora nosily w ciazy ale wtedy musi byc ona przewiewna i bawelniana, zadne sztucznosci - jedna pani na oddziale dostała bure od oddzialowej, ze nosi sztuczne majty i nic jej sie nie wietrzy, a jest po cesarce i musi miec dostep powietrza do brzucha. Poza tym w takich specjalnych majtkach jest chyba wygodniej, zwlaszcza jesli sie obficie krwawi i podpaska wystarcza na chwile..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 16 Sie 2010, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piękna lista... mam nadzieję, że i ja z niej skorzystam oj i coś mi się wydaje, że całkiem niedługo.... Embarassed
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 16 Sie 2010, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek naprawde jest cos na rzeczy? IOnstynkt sie obudził i zegar biologiczny tyka? W takim razie tylko mi przychodzi na mysl jedno - gratulacje za odwage! uśmiech Bede dopingowac w oczekiwaniu na moje zielone swiatełko Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 16 Sie 2010, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba wpływ namów mojego Narzeczonego ( on by chciał już teraz, zaraz mieć dzidziusia), śmieję się, że to jemu bije zegar biologiczny, a przez to mój słyszy jakieś echa. Albo wpływ powiększającej się forumowej rodziny, ewentualnie przed okresem jestem i mi hormony się burzą. Jak na razie nic nie zmajstrowaliśmy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w szpitalu to spokojnie rodzina wchodzi i położne powiedziały, że nie ma co przesadzac z zabieraniem ubranek dla dziecka, bo rodzina w każdej chwili doniesie.
A jak już będę po to napiszę jak to wszystko wyglądało w praktyce.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 10 Paź 2010, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dziewczynki. Każda z nas ma już jakiś staż w mamowaniu, więc może warto uzupełnić listę. Napiszmy to co Wam się wogóle nie przydało i to co warto dodatkowo dokupić.
Ja zacznę.
To co mi się w ogóle nie przydało, albo było zbędnym zakupem:
1. Becik- nie używałam go w ogóle, uważam że to był zbędny wydatek
2. Ochraniacz na łóżeczko- miałam go przez pierwsze dwa miesiące, później ściągnęłam, bo wolałam widzieć ją jak śpi, a w nocy jest mi ją wygodniej karmić, bo wsadzam tylko rękę między szczebelki i nie muszę stać nad łóżeczkiem z tą butelką.
3. Podkłady do przewijania- kupiłam ich chyba z 15szt a zużyłam tylko 5, na samym początku, a teraz już mi są niepotrzebne.
4. Trochę za dużo ubranek wyjściowych w rozmiarze 56 i 62- niektórych w ogóle nie miała na sobie, a szkoda bo śliczne były.

A teraz strzały w dziesiątkę (czyli co warto dokupić):
1. Termometr na podczerwień- super sprawa, mierzy tem w 2 sekundy.
2. Sól do nosa w aerozolu- przy katarku super rozrzedza wydzielinę.
3. Gąbka do kąpieli- odkąd Diana na niej leży w czasie kąpięli, to woda nie jest dla niej straszna i uwielbia się pluskać.


A poza tym, pamiętam że większa część z Was chciała używać teter zamiast jednorazowych pieluszek. Jak wam idzie? Wytrwałyście w tym postanowieniu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 10 Paź 2010, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie strzałem w 10 był becik wziełam go do szpitala , jak patrzyłam na tamte szpitalne to mi się wymiotować chciało.
Przewijak , choć na początku miałąm obiekcje.

A totalną porażką pieluchy tetrowe, chciałam ich używać ale okazało się że jednorazowe są wygodniejsze. smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 1 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group