Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy podjąc starania o dziecko?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kiedy planujecie podjąc starania?
Przed 30tką kiedy sytuacja materialna i zawodowa bedzie stabilna
49%
 49%  [ 65 ]
Po 30-tce kiedy sytuacja materialna i zawodowa bedzie stabilna
6%
 6%  [ 8 ]
Przed 30-tka niezaleznie od sytuacji zawodowej i materialnej
39%
 39%  [ 52 ]
Po 30-tce niezaleznie od sytuacji zawodowej i materialnej
0%
 0%  [ 0 ]
Nie chcemy miec dzieci
2%
 2%  [ 3 ]
Inna odpowiedz
2%
 2%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 131

Autor Wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Czw 30 Sty 2014, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie chciałam ryzykować nawet po pierwszym język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Pon 17 Mar 2014, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj i przedwczoraj odbyliśmy z mężem poważne rozmowy na temat dzieci. Do tej pory jak ognia unikałam tego tematu i jak tylko wspominał cokolwiek o jakichkolwiek dzieciach, to obracałam to w żart albo zmieniałam temat. Trochę dlatego, że bałam się przyznać, że nie mam takiego ciśnienia na dzieci jak większość kobiet.
W wyniku tych rozmów ustaliliśmy, że zaczniemy myśleć o dzieciach w 2020 roku lol
Wiem, że trochę abstrakcja, ale ja jestem zadowolona z tej decyzji. To termin wystarczająco odległy, żeby zdążyć zrealizować nasze marzenia i zdążyć dorosnąć do roli rodzica, a jednocześnie jest to jakiś termin, a nie "kiedyś".
No i liczymy, że jak rodzina będzie pytać "a kiedy wy", to podanie roku 2020 zbije ich z tropu i nie będą więcej pytać lol

Tak, wiem, życie rzadko układa się tak, jak planujemy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 18 Mar 2014, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa jestem czy do tego czasu nie zachce się Wam dzidziusia, czasem taki silny instynkt przychodzi nagle. uśmiech Zawsze macie jakiś plan. język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Wto 18 Mar 2014, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno nawet jeśli będzie nam się chciało, nie zdecydujemy się na dziecko mieszkając w Gdańsku z tego względu, że nie mamy tu absolutnie nikogo do pomocy (mam koleżanki, ale koleżanki nie zajmą się dzieckiem tak, jak zrobiłaby to na przykład babcia), a nasza rodzina mieszka setki kilometrów od nas. Szczerze mówiąc, jesteśmy tu bardzo samotni, a ja nie podejmę się wychowywania dziecka nie mając żadnego wsparcia (już nie wspominając, jakim przedsięwzięciem byłaby każda wizyta u dziadków).
A z przeprowadzką w rodzinne strony jeszcze przez parę lat się musimy wstrzymać. Najpierw muszę skończyć studia, potem zrobić studia podyplomowe i się poduczyć w zawodzie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Nie 23 Mar 2014, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zaczynamy "starania" zaraz po ślubie. Chyba, że przekonam narzeczonego, żebyśmy już sobie odpuścili antykoncepcję Very Happy Ale on to chce wszystko po kolei mieć.

Lioness - e tam, to nie jest takie straszne mieć dziecko a nie mieć nikogo "do pomocy" jak to określasz. Dobra szkoła życia i organizacji. Owszem, mama, teściowa blisko upraszcza sprawę - pod warunkiem, że jesteś nieczuła na "dobre rady" w przeciwnym razie - lepiej wiać Very Happy
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 109

PostWysłany: Nie 23 Mar 2014, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nie chcemy mieć dzieci, bo tak jak mój narzeczony chcę się spełniać zawodowo. uśmiech I choć jesteśmy ze sobą dopiero nie całe dwa lata to wiem, że decyzji nie zmienimy. Ja nie przepadam za dziećmi, P. też się nie śpieszy do ojcostwa, choć za rok stuknie mu 30. uśmiech Najbardziej denerwują mnie ludzie, którzy nie potrafię tego zrozumieć i na siłę wciskają mi dziecko w brzuch. Shocked A przecież jest to proste jak konstrukcja młotka, nie chcemy i już.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 23 Mar 2014, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bądź taka pewna wszystko się może zdarzyć oczko a co jeśli dzidziuś sam się przydarzy? oczko My planujemy po ślubie praktycznie zaraz uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Nie 23 Mar 2014, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, wszystko się może zdarzyć uśmiech Na forum była Karolina, która absolutnie nie chciała mieć dzieci, natomiast tak się zdarzyło, że zaszła w ciążę w kilka lat po ślubie (przez nałożenie kilku pechowych dla niej czynników). Także nic nie wiadomo uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Nie 23 Mar 2014, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel napisał:
My nie chcemy mieć dzieci, bo tak jak mój narzeczony chcę się spełniać zawodowo. uśmiech I choć jesteśmy ze sobą dopiero nie całe dwa lata to wiem, że decyzji nie zmienimy. Ja nie przepadam za dziećmi, P. też się nie śpieszy do ojcostwa, choć za rok stuknie mu 30. uśmiech Najbardziej denerwują mnie ludzie, którzy nie potrafię tego zrozumieć i na siłę wciskają mi dziecko w brzuch. Shocked A przecież jest to proste jak konstrukcja młotka, nie chcemy i już.


To teraz ciocia dobra rada coś powie:

Jeśli stosujesz tabletki antykoncepcyjne to nie pij herbatki z dziurawca. Very Happy
Bo ciąża gotowa. (osłabia działanie hormonów w tabsach)

Sama się przekonałam, że plan planem a życie swoje uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 109

PostWysłany: Nie 23 Mar 2014, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma u nas możliwości wpadki, bo ja nie mogę mieć dzieci. Nie wszyscy o tym wiedzą, a ja nie lubię rozpowiadać o tym na prawo i lewo, pewnie stąd te zdziwienia. uśmiech Rozmawialiśmy o tym już kilka razy i nie podejmę leczenia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38  Następny
Strona 36 z 38

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group