Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy podjąc starania o dziecko?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 36, 37, 38  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kiedy planujecie podjąc starania?
Przed 30tką kiedy sytuacja materialna i zawodowa bedzie stabilna
49%
 49%  [ 65 ]
Po 30-tce kiedy sytuacja materialna i zawodowa bedzie stabilna
6%
 6%  [ 8 ]
Przed 30-tka niezaleznie od sytuacji zawodowej i materialnej
39%
 39%  [ 52 ]
Po 30-tce niezaleznie od sytuacji zawodowej i materialnej
0%
 0%  [ 0 ]
Nie chcemy miec dzieci
2%
 2%  [ 3 ]
Inna odpowiedz
2%
 2%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 131

Autor Wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 16 Sie 2010, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że liczę się z tym, że każdy ma inne podejście. Filozofia ma swój początek w zdziwieniu, więc ja się bardzo lubię dziwić temu co wokół mnie się dzieje Smile Lubię poznawać opinie innych, słuchać jaki mają punkt widzenia, dlatego chętnie zaglądam do tego czy innych wątków Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 16 Sie 2010, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liziii napisał:
Lusi, trzeba sie liczyc z tym ze pojawią sie inne zdania na ten temat niz nasze własne Wink
Poza tym to tylko takie uproszczenie te odpowiedzi w ankiecie - wiadomo ze nie chodzi tu o calkowity brak pracy i kasy ale niezaleznie czy bedzie stały etat czy tez umowa zlecenie a moze bezrobocie, to plany mamy takie a nie inne..

coś w tym jest, bo ja sama choćbym miała nagle super pracę i w przyszłym miesiącu wyprowadziłabym się od szwagra z piekła rodem to i tak tak szybko nie zdecydowałabym się na dziecko Wink status materialny ma coś z taką decyzją wspólnego, ale jak widać nie wszystko od tego zależy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pon 16 Sie 2010, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja liczę na pracę Wojtka.
Sama mam tylko umowę o dzieło. I to raczej sezonową robotę.
Rozglądam się za inną, ale póki co nie znalazłam.
Nawet jeśli nie znajdę do maja, to i tak weźmiemy się za robienie dzidziusia.
Najwyżej Wojtek poszuka drugiej pracy, jeśli z jednej pensji nie będzie nam starczać. Rolling Eyes
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zdecydowaliśmy się na dziecko przed 30stka (dużo przed). Czemu? Bo byliśmy na to gotowi emocjonalnie i psychicznie. Ja nie pracuję, czyli nie mam unormowanej sytuacji związanej ze stałą pracą, M jest na 5 roku, nie ma stałej pracy, jednak to co zarobi dorywczo przez miesiąc to na pewno więcej niż to co ja bym miała z pensji nauczycielki. Dianie niczego nie brakuje. Kwestia dobrej woli i organizacji budżetu domowego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalio, a mieszkacie we własnym domu, czy dzielicie z kimś lokum?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie zapomniałam napisać, że nam może być trochę łatwiej bo jeszcze mieszkamy na razie z teściami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My w ogóle nie planowaliśmy dzieci, oboje jesteśmy po 30 (ja mam 35 skończone , T skończy w tym roku 39). Pozatym T ma 2 córki z pierwszego małżeństwa , a ja przez szereg lat słyszałam od lekarzy że nie zostanę mamą , a tu proszę na dniach urodzi się Patrycja. Oboje pracujemy więc mamy jako tako sytuację materialną stabilną .
Mamy własne m , więc nikt nam nie miałczy nad głowami(chyba bym tego nie wytrzymała) lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja chcę jak najszybciej unormować sprawy z pracą i mieszkaniem, by za kilka lat móc się spokojnie na dziecko zdecydować. powiem Wam ,ze ja teraz bd miała umowę i pracę (więc jak zajdę w ciąże to mnie zwolnic niby nie mogą), a Jacek zmienia pracę niedługo na lepiej płatną, będzie miała 2tys plus premia, więc w sumie na dziecko moglibyśmy sobie pozwolić i wcale nie byłoby źle. ale gdzie w takim małym mieszkanku i jeszcze na łasce szwagra?? Rolling Eyes wiec wymyśliłam pewien plan, który zresztą opisałam w innym temacie i jak się go uda zrealizować to za kilka lat będziemy mogli sobie i na dziecko pozwolić, i mieszkanie będziemy mieli.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
No właśnie zapomniałam napisać, że nam może być trochę łatwiej bo jeszcze mieszkamy na razie z teściami.


Zapomniałam napisać?! To chyba całkowicie zmienia wszystko Rolling Eyes

Planowanie dziecka to nie zakup kanapy do salonu - sprawa powinna być przemyślana i podjęta z rozwagą. Podkreślam - mówię tu o planowaniu, a nie o nieplanowanym, ale mimo wszystko bardzo szczęśliwym poczęciu. Dużo miłości (w tym również tej od Boga) rachunków nie popłaci, więc jeśli decyzja ma być wstrzymana na dwa, trzy lata, a w tym czasie przekroczy się już 30-tkę, świat się na głowę nie zawali. Z drugiej strony pytanie kiedy dokładnie stanęło się na tym ślubnym kobiercu i co za tym idzie - kiedy można mówić o tych staraniach się o dziecko. Niektórzy (w tym ja) trzydziestkę ma za sobą i tym samym sprawę prostą.
Już raz powiedziałam - to nie jest łatwa decyzja, zwłaszcza dla osób, które nie mają stabilizacji finansowej. Je rozumiem i rozumiem też wątpliwości jakie im towarzyszą. Przecież nie jest tak, że oni nie chcą tego dziecka, czasem chcą bardzo mocno tylko się boją, że nie dadzą sobie z tym wszystkim rady.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z teściami mieszkamy od kwietnia 2010, zanim zdecydowaliśmy się na dziecko. Wcześniej mieszkaliśmy w wynajmowanym mieszkaniu w Łodzi, z dala od rodziny. Wprowadziliśmy się do nich nie dlatego że nie mamy kasy na wynajem, ale dlatego że bałam się że nie dam sobie rady sama przy dziecku. Dopiero teraz widzę że doskonale sobie daję radę i bez ich pomocy. W przyszłym roku się wyprowadzamy od nich i wtedy będziemy już myśleć o kolejnym dziecku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 36, 37, 38  Następny
Strona 3 z 38

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group